Dodaj do ulubionych

Facebookowo

19.10.20, 12:06
Do obeznanych z ustawieniami prywatności na FB: czy da się tak ustawić prywatność, żeby moi znajomi nie widzieli recenzji, które wystawiam? Chodzi mi np. o sytuację, kiedy chcę skrytykować jakiś sklep lub pochwalić jakąś firmę na jej stronie na FB, ale nie chcę, żeby znajomi od razu dostali o tym powiadomienia i żeby post pojawił się na moim profilu.

Może dziwne wymagania, ale na FB loguję się rzadko, rzadko coś czytam, najchętniej napisałabym recenzję anonimowo, no ale (chyba) się nie da.
Obserwuj wątek
    • lot_w_kosmos Re: Facebookowo 19.10.20, 12:19
      Wątpię.
      Możesz ograniczyć widoczność Twoich postów dla wszystkich znajomych, ale wtedy żadnych twoich postów nie będą widzieć, a nie tylko wybranych.

Nie wiem, czy każdego postu oddzielnie można ustawiać.

Na pewno możesz niektórym ludziom odciąć widzenie twoich postów wszystkich - są w znajomych, widzą twoje profilówki, ale nie widzą tego co na bieżąco wstawiasz z wakacji itd.

Ja na wszelki wypadek pod moim nazwiskiem prawdziwym żadnych rzeczy publicznie nie komentuję. Do ważnych grup - zdrowotnych zwłaszcza, do których należę - mam oddzielny profil, pod innym nazwiskiem i sobie spokojnie uczestniczę bez chorej ekscytacji róznych znajomych.
      • kira02 Re: Facebookowo 19.10.20, 12:42
        "Ja na wszelki wypadek pod moim nazwiskiem prawdziwym żadnych rzeczy publicznie nie komentuję. Do ważnych grup - zdrowotnych zwłaszcza, do których należę - mam oddzielny profil, pod innym nazwiskiem i sobie spokojnie uczestniczę bez chorej ekscytacji różnych znajomych. "

Właśnie o coś takiego mi chodzi, nie boję się swoich poglądów czy preferencji, ale bardzo cenię sobie swoją prywatność i nie chcę, żeby aż tyle danych było połączonych z moim profilem (np. popiera partię X, kocha psy i papugi, nie lubi makaronu, robi zakupy w P. itd.). Już i tak jesteśmy wszyscy wystarczająco śledzeni. Do tego dochodzi ta niezdrowa ekscytacja, szczególnie, że mam wśród znajomych osoby z mojej byłej lub obecnej pracy.
        • simply_z Re: Facebookowo 19.10.20, 13:32
          cenisz sobie prywatnosc ale jestes na FB, jakby ci to powiedziec..to sie niestety wyklucza.
          btw moze popros dzieci niech ci te ustawienia zrobia..
          • kira02 Re: Facebookowo 19.10.20, 17:47
            Moze i wyklucza, zresztą i tak na FB nic nie piszę oprócz Messengera.
            Dzieci są na to stanowczo za małe, a ustawienia prywatności mam włączone. Pytam bardziej o niuanse, może ktoś zna jakąś funkcję, której nie zauważyłam. Tak więc Twój post jest jakby nie na temat suspicious
    • bialeem Re: Facebookowo 19.10.20, 13:30
      Możesz ograniczyć widoczność swoich postów na swojej tablicy. Mam np przygotowane ustawienie "znajomi za wyjątkiem teściów", ale tak, że wszyscy poza znajomymi widzą, to raczej się nie da. Chyba nie możesz tez ograniczyć widoczności komentarza pod cudzym postem.
        • fibi00 Re: Facebookowo 19.10.20, 18:00
          kira02 napisał(a):

> Dzięki, Bialeem, spróbuję.
          >
          Akurat wczoraj zmieniałam w ustawieniach i można zaznaczyć kto ma widzieć lub kto ma nie widzieć twoich postów. Z podobnych powodów chciałam zmienić ustawienia. Ogólnie czasem mam ochotę wystawić jakiś komentarz ale jak sobie uświadomię że zaraz wyświetli się on wszystkim moim znajomym to mi się odechciewało. Aha, można też zablokować konkretne pojedyńcze osoby (one o tym nie będą wiedziały). Wtedy trzeba wejść na profil tej konkretnej osoby i jest właśnie opcja (nie pamiętam gdzie dokładnie) i można ustawić tak żeby ta konkretna osoba nie widziała twoich postów.
      • kira02 Re: Facebookowo 19.10.20, 18:23
        Mi tak pokazuje na insta, mimo, że mam anonimowe konto i obserwuję wyłącznie profile wnętrzarskie i kulinarne. U mnie wyjaśnieniem tajemnicy jest konto google podłączone w telefonie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka