Dodaj do ulubionych

przebiegły po mnie konie - wątek optymistyczny

20.10.20, 12:33
słuchajcie, było tak:
w deszczowy dzień udałam się na pastwisko, gdzie spędzały czas konie - chyba sześć czy siedem, celem przyprowadzenia sobie wierzchowca, aby uczyć się jazdy. konnej.

jak co tydzień, człapałam w błocie wśród spokojnych szkap. wzięłam tego jednego na uwiąz, i człapię ku stajniom, by go osiodłać i w ogóle. poczciwina człapie za mną, nawet - jak co tydzień - muszę go trochę ciągnąć.

i nagle!!!

"mój" koń rzuca się do przodu galopem. uderza mnie i wywraca, ląduję na brzuchu, twarzą, i resztą, w błocie (mam nadzieję, że w błocie). słyszę walenie kopyt o ziemię - za "moim" koniem pędzą następne. leżę.
czuję, jak czyjeś kopyto miażdży mi udo tuż pod pośladkiem.

myślę "już po mnie", i robi mi się bardzo głupio - no będę kolejną idiotką, martwą albo silnie pokancerowaną w wyniku nie dość uważnego podejścia do koni. anegdotyczne.

konie pędzą nade mną, dookoła mnie. przebiegają. wstaję. idę.

NIC MI NIE JEST!!!

no owszem, udo boli jak licho, ale idę. co więcej, ocieram błoto (mam nadzieję, że to błoto) z pyska, łapię "mojego" konia, siodłam, i jeżdżę przez godzinę!

(dowiedziałam się potem, że na pastwisku pojawił się nowy, młody koń, który lubi kopnąć tego konia, którego ktoś prowadzi na uwiązie. tak się musiało stać, "mój" koń się spłoszył, ten młody pogonił go i po mnie przeleciał, reszcie też zechciało się pędzić...)

na pamiątkę mam siniak w kształcie kopyta. i silne przekonanie, że "Wszechświat" chciał mi coś powiedzieć. jestem zdrowa, chociaż mogłabym nie żyć, albo leżeć z połamanymi kośćmi. podobno w Mongolii za chanów tak wykonywano wyroki śmierci - przez skazańca przepędzano konie. a mi nic nie jest!!!

tyle tylko, że wiem teraz, co to znaczy "zbity na kwaśne jabłko", oraz groźba "przez tydzień nie usiądziesz".
siadanie to skomplikowany manewr.

jestem w euforii, bardzo mocno czuję, że żyję.

macie jakieś takie historie z dreszczykiem (nie, jak ja, o własnej głupocie, tylko o szczęściu w niebezpieczeństwie?)
chętnie poczytam...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka