Dodaj do ulubionych

Kwarantanna dziecka a wynagrodzenie rodziców

20.10.20, 13:49
Uczeń został poddany kwarantannie ze względu na kontakt z kolegą pozytywnym w klasie. Na kwarantannę zostali również skierowani oboje jego rodzice (oboje pracujący). Nie dostali na razie żadnej decyzji w formie papierowej, kontakt z Sanepidem był jedynie telefoniczny. Pani z Sanepidu poinformowała matkę dziecka, że ma wypełnić oświadczenie osoby wspólnie zamieszkującej z osobą, która odbywa obowiązkową kwarantannę (druk jest na stronie ZUSu), złożyć u pracodawcy i na tej podstawie zostanie jej wypłacony zasiłek opiekuńczy.

No i teraz:
1) Czy rzeczywiście za ten okres należy jej się zasiłek opiekuńczy? Przecież Sanepid skierował kobietę na kwarantannę, a nie do opieki nad dzieckiem na kwarantannie.
2) A co w takim razie z mężem kobiety? IMO w takiej sytuacji jeżeli matka wystąpi o zasiłek opiekuńczy, to ojcu on już się nie należy. Już nie mówiąc o tym, że kwarantanną z powodu dziecka mogą być obejmowani co chwilę i limit zasiłku szybko im się wyczerpie.
3) Moim zdaniem każdy powinien dostać osobną decyzję o kwarantannie i na tej podstawie powinno zostać wypłacone matce i ojcu normalne wynagrodzenie chorobowe. Czy tak rzeczywiście jest?

Czy ktoś się orientuje, jak to wygląda w praktyce?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka