Dodaj do ulubionych

Troszczmy się o naszych seniorów

21.10.20, 00:09
Oni się nie zatroszczą o siebie sami. Dlaczego? Nie wiem. Byłam dzisiaj w małym sklepie mięsnym, przed wejściem 2 młode kobiety, czekają, maski na nosie, odległość, za chwilę ktoś wychodzi więc jedna wchodzi itd. A za mną ustawiają się starsze osoby, już niespokojnie, już przez okno zaglądają, jeden blisko drugiego, wychodzi klient więc ja wchodzę, a oni już nie mogą się przecież doczekać i wchodzą za mną, staruszek jeden z maską na brodzie, wszystkie starsze osoby mają odkryte nosy, ten z maską na brodzie mocno po 70 tce, stoi za mną, ale jakby mógł to by mi na plecy wlazł żeby przyspieszyć kolejkę. PO co? Czemu? Przecież w razie czego to prawdopodobnie nie ten młody trafi pod respirator ale ten stary. Czemu oni tak ryzykują?

Postanowiłam pogadać z moją mamą, ona raczej jest z tych spokojnych staruszek, nie nosi jej po mieście, ale na wszelki wypadek pogadam, żeby nie latać po pięć plasterków wędliny codziennie, i pieczywo też nie musi być codziennie, i to nic, że gdzieś rzucili cebulę na promocji, nie trzeba od razu po nią lecieć.
Obserwuj wątek
    • milupaa Re: Troszczmy się o naszych seniorów 21.10.20, 00:16
      "PO co? Czemu? Przecież w razie czego to prawdopodobnie nie ten młody trafi pod respirator ale ten stary. Czemu oni tak ryzykują?"
      To już nieaktualne. Coraz więcej młodych ludzi choruje i ciężko przechodzi. Wirus pewnie mutuje.
    • aurinko Re: Troszczmy się o naszych seniorów 21.10.20, 00:19
      Moja mama zawiodła dziś tatę do poradni onkologicznej gdzie był zapisany na pobranie krwi zlecone przez hematologa. Trzy dni temu wyszedł ze szpitala po operacji. Niestety nie było opcji pobrania krwi w domu. W wąskim korytarzu w kolejce do laboratorium czekało około 60 osób. Cześć siedziała krzesło obok krzesła, reszta wisiala jeden drugiemu dosłownie na plecach. Mama naliczyła zaledwie kilkanaście osób w prawidłowo założonych maseczkach. Większość wchodzących nie dezynfekowała rąk. Większość czekających na korytarzu to były osoby starsze. Tak, to.prawda że starsi ludzie nie potrafią o siebie zadbać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka