Dodaj do ulubionych

programy wnętrzarskie w tv - ściema?!

21.10.20, 07:58
I co wy na to?
teleshow.wp.pl/podstawiona-bohaterka-szelagowska-odpowiedziala-na-zarzuty-6566696318659232a
mnie zmroziło. Kurcze, to wszystko/większość ustawki?
Obserwuj wątek
    • leann32 Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 08:41
      Mysle ze tak. A najwieksza sciemą są te remonty w kilka dni. Ktos to zna sie na budowlance troche ogarnia ile to czasu zajmuje. W normlanym domu tynki schną tydzien, dwa, gladz tez potrzebuje czasu, podwojne malowanie to tez minimum 4h pdstepu miedzy pierwsza a druga warstwą.
      W programach lecą z tynkiem „rano” a na drugi dzien programowy sciana jest niebieska. Kuchnia znontowana w dwie godziny, nic tylko polozyc miske z cytrynami oraz otwartą gazete i szpilki na lozku w sypialni.
      Kafelki? No problem. Wykafelkują, kibel podlacza, wzzystko w dwa dni, cala lazienka.
      Mialam niejeden remont. Naprawde swietnych fachowcow. Duzo ludZi, ktorzy zapieprzali rowno. I trwalo to miesiace. W remomnty w 5 dni po prostu nie wierze - albo to totalna fuszera i prowizorka.
    • 1matka-polka Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 09:02
      Jedz tam i sprawdz, kto mieszka w tym domu. Mnie tlumaczenie z arta przekonuje. Aczkolwiek to, ze w roznych programach przewijaja sie te same osoby, jest juz na pewno kwestia wybierania ludzi po znajomosci. Tylko w sumie, co za roznica, czy urzadzimy dom osobie biednej ale znajomej a biednej ale obcej?
    • ga-ti Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 09:47
      Nie wiem, ale w tym programie pani była osobą znaną w okolicy, nauczycielka chyba z dużym stażem pracy w lokalnej szkole, no i wioska, sąsiedzi się chyba znają?
      Jakaś ściema pewnie jest, ale takie całkowite podstawienie osoby wyszłoby chyba szybko na jaw.

Mnie najbardziej przerażają zagrzybione domy zrobione na szybko, grzyb zakryty płytami karton-gips, to na polsacie, aż strach pomyśleć, co się dzieje pod płytami. No chyba że faktycznie remont trwa miesiąc, w trakcie którego ściany sa odgrzybiane i osuszane.
      • zonazolnierza Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 21:16
        Calkiem niedawno byla afera Nasz nowy dom. Odezwala sie pracownica tego programu twierdzac, ze remont takiego domu trwa czesto kilka miesiecy, a nie 7 dni. Czego kazdy normalny czlowiek raczej jest swiadomy, aczkolwiek i tak sie ogląda takie programy. Nie pamietam tylko jakie konsekwencje oprocz utraty pracy owa pani poniosla.

Jak dla mnie to bez sensu takie sciemnianie. Czy dany remont trwa 7 dni czy 7 tygodni, to nie ma znaczenia. Oczekujemy i zachwycamy sie efektem końcowym, anie czasem trwania prac.
    • barattolina Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 10:23
      Nie wierzę w taką ściemę. Pewnie było tak jak pisze Szelągowska.
      Produkcja programu i świat TV rządzi się swoimi prawami i to wszystko.

Wnętrzarskie programy mnie aż tak nie rażą, ale ogrodowe to jest dopiero masakra. Szczególnie program Rośliny Pani Karoliny i jej pomysły, które są niezgodne ze sztuką uprawiania ogrodów i podstawową wiedzą ogrodniczą - np wpychanie miliona roślin do jednej małej doniczki (a przecież się rozrosną). Kiedyś wsadziła komuś rododendrona od strony północnej, przy samej ścianie budynku i tłumaczyła, że rododendrony kwitną też w cieniu. Co za bulszit.

I wiele innych bzdur ogrodniczych, które są promowane przez ten program. Nie da się tego oglądać bez nerwów big_grin
      • bromba11 Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 10:50
        Akurat rododendron idealnie nadaje się do sadzenia w cieniu i doskonale wtedy kwitnie.

Natomiast ogólnie programy ogrodnicze są robione pod hasłem "posadźmy jak najwięcej roślin (porozstawiajmy jak najwięcej doniczek) na metr kwadratowy, nieważne że za rok to się wszystko rozrośnie i zrobi dżunglę".

Też uważam, ze program typu rośliny karoliny może robić ktokolwiek kto ma ogród. Do rozstawienia doniczek na tarasie nie trzeba eksperta.
        • barattolina Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 11:21
          Roddendron nigdy Ci w cieniu nie zakwitnie, bo potrzebuje słońca.
          Trzeba doczytać, że głęboki cień spowoduje, że kwiatów nie będzie. Rododendrony sadzi się na stanowiskach pół - cienistych. Ja rozumiem, że widzowie tematu nie ogarniają, bo cień albo pół-cień jest dla nich pojęciem tożsamym. Jednak od ogrodnika oczekiwałabym jednak takiej podstawowej wiedzy.

Też łykałam ten program jak pelikan ryby dopóki nie dorobiłam się własnego ogrodu.
          • szmytka1 Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 11:27
            poważna firma ogrodnicza, której własciciel był prezesem polskiego związku szkołkarskiego czy czegos takiego o podobej nazwie ma na terenie swojej siedziby nasadzenia wieloletnie, starych, dużych rododendronów i wciąż dosadzają też nowe. Na stanowiskach połnocnych, pod drzewami iglastymi i w innych zacienionych miejscach. Kwitną mocno, co roku obserwuję z zachwytem. Podobnie moi drudzy pobliscy ogrodnicy, gdzie się zaopatruję, na wjeżdzie, w załomie muru kompozycja z rododendronów, słonca to mogą mieć one trochę o świcie, tam gdzie rosną. Kwitną aż miło. Zdaje sobie sprawę, że są pewnie rożne odmiany.
    • koraleznasturcji Re: programy wnętrzarskie w tv - ściema?! 21.10.20, 15:24
      Jakieś 20 lat temu moja mama pracowała w branży nieco powiązanej z wydawnictwami o remontach i wnętrzach, w każdym razie znała tych ludzi. Nasze mieszkanie kilka razy bywało w prasie jako przykład urządzenia domu a to pani Kasi z Wrocławia, a to młodej pary z Bieszczad, a to pana Stefana z Mazur. Jakby komuś chciało się przyjrzeć, zauważyliby, że wszyscy ci ludzie mieszkają bardzo podobnie big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka