Dodaj do ulubionych

Pulsoksymetr - jaki kupić?

21.10.20, 21:21
Chciałabym kupić pulsoksymetr dla rodziców i może też dla siebie. W innym wątku buldog2 polecał jakiegoś Inteca, tego może wzięłabym dla siebie, bo ma różne bajerki typu apka w telefonie, ale dla rodziców chciałabym coś maksymalnie prostego w obsłudze. Ktoś coś?
Obserwuj wątek
  • pani_tau Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 21.10.20, 21:49
   Mam Intec A310, kosztował 200 zł. Naciska się guziczek, wkłada palec i odczytuje wynik. Przy 92 piszczy ostrzegawczo. Wyłącza się automatycznie.
   O tych za 60 zł nie potrafię nic powiedzieć.
   W sumie o tym też niewiele, chciałam mieć pulsoksymetr w trybie natychmiastowym i kuzyn kupił mi jedyny jaki był w sklepie medycznym, bo ja byłam w izolacji.
  • ida_marcowa1 Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 08:33
   Oświećcie głupią jaki to urządzenie ma związek ze strategią? Daje informacje o wysyceniu tlenem, tak? Jak ktoś jest niedotleniony i ma problemy z oddychaniem to raczej to czuję...Co mi da info, że parametry spadły? Macie w domu tlen do podania? Respirator? Szybciej traficie do szpitala? Bo jakoś taką mam przykra wizję, że sprzęt mi alarmuje a ja zostaję z ręką w nocniku... To powinno być sprzedawane z butlą z tlenem 🙂
   To trochę tak jak z nadciśnieniem i aparatem do mierzenia ciśnienia: najczęściej chory ma jakieś leki by sobie doraźnie zaaplikować. A w przypadku spadku saturacji ? Tlen w pigułce? Karetka szybciej przyjedzie?
   • aguar Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 08:47
    A wiesz, że są wypożyczalnie koncentratów z tlenem (normalnie głównie przeznaczone dla osób z POCHP) za jakieś sto ileś na miesiąc i podobno aktualnie nie ma tam czego szukać, wszystko wypożyczone
   • barbibarbi Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 08:49
    Nie przyjedzie szybciej, ale przynajmniej masz z głowy dylemat "dzwonić-nie dzwonić?" A może wielu nie będzie musiało wcale dzwonić i ozdrowieją sobie spokojnie w domu, a bez pulsoksymetru już by spanikowali. Ja kupiłam za 69 zł, jeszcze nie wiem jak działa bo czekam na przesyłkę.
   • 3fanta Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 08:51
    W Faktach czy innych wiadomościach była informacja jak zmierzyć saturację bez pulsykometru.Odpalasz stoper z tela i liczysz oddechy w ciągu minuty.Norma to 16-25 oddechów.Powyżej tego to szpital.Zrobiłam to z ciekawości i wyszło ok.Puls i tak mierzę z racji nadciśnienia bo ciśnieniomierz ma taką funkcję.Nie mam zamiaru w chwili szału kupować tego sprzętu.Zwłaszcza,że handlarze podkręcają cenę.
    • pocieszka Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 11:55
     3fanta napisała:

     > W Faktach czy innych wiadomościach była informacja jak zmierzyć saturację bez p
     > ulsykometru.Odpalasz stoper z tela i liczysz oddechy w ciągu minuty.Norma to 16
     > -25 oddechów.Powyżej tego to szpital.Zrobiłam to z ciekawości i wyszło ok.Puls
     > i tak mierzę z racji nadciśnienia bo ciśnieniomierz ma taką funkcję.Nie mam zam
     > iaru w chwili szału kupować tego sprzętu.Zwłaszcza,że handlarze podkręcają cenę
     > .

     Przepraszam, ale się nie zgodzę - częstotliwość oddechów, owszem, jest powiązana z saturacją - im saturacja niższa, tym bardziej człowiek próbuje nadrobić i częściej wdycha i wydycha - ale nie znaczy, że robi to skutecznie i tlen jest dostarczany przez krew do komórek. Dwa - człowiek mierzący sobie częstotliwość oddechów, zdarza się, oddycha podczas pomiaru w sposób bardziej świadomy i wynik jest zafałszowany (dlatego pielęgniarki w szpitalu często udają, że mierzą puls, kiedy w rzeczywistości liczą oddechy). Oczywiście, przy pulsoksymetrze też trzeba uważać na pewne czynniki, które mogą przekłamać wynik - ostre światło, wyziębiona część ciała, na której wykonywany jest pomiar, niedodpowiedni rozmiar (głównie w odniesieniu do dzieci), lakier na paznokciach. Dodatkowo pomiar jest nieco opóźniony w stosunku do rzeczywistości - jak wstrzymasz oddech, to wartości na ekranie zaczna iść w dół dopiero po chwili (ale to ma znaczenie głównie w ostrych stanach, kiedy każdą zmianę trzeba uchwycić jak najszybciej).
     >
   • ida_marcowa1 Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 13:54
    Nadal nie jestem przekonana, by był to sprzęt pierwszej potrzeby. Nie leczy, nie zabezpiecza, nie gwarantuje błyskawicznej pomocy czyli dla mnie strategia żadna. Jak wam spadnie do 85% pojedziecie na SOR?
    Na tej samej zasadzie można by się zaopatrzyć w łóżko szpitalne, respirator, lekarza w rodzinie a co najmniej pielęgniarkę... Sprzedawcy podbijają cenę i tylko oni na tym zyskują.
   • buldog2 Re: Pulsoksymetr - jaki kupić? 04.11.20, 15:23
    Ależ nie.
    Mam w swoim otoczeniu osobę zagrożoną. Na wiosnę kupiliśmy pulsoksymetr, wypożyczyliśmy koncentrator tlenu, dorobiliśmy do ambu mały regulowany "nacisk" (żeby w razie potrzeby nie trzeba było stale naciskać ręką) i podłączyliśmy do koncentratora.
    "Zasadnicze zasady narodowej kwarantanny" Pinokio, jeśli nie należy się do PIS czy ePISkopatu, zapomnieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka