Dodaj do ulubionych

Głos rozsądku- Prof. Kuna- Bardzo mądry wywiad!!!

22.10.20, 14:19
Warto przeczytać co o pandemii, mówi prof. Kuna ( kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz prezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Metabolicznych i wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych). Chyba nie można nazwać go konowałem na równi z Ziębą?
Dowiecie się, że dzieci nie są superroznosicielami, szkoły niepotrzebnie zamknięto, baseny i siłownie również, "straszliwe"zmiany na płucach cofają się po kilku miesiącach, tragiczne zmęczenie również i jest ono standardem przy wielu chorobach. Dodatkowo , że zakażenie to nie choroba (zachoruje tylko ok 15% zakażonych), osoby skąpoobjawowe słabo zarażają, osoby z grupą krwi 0 są wyjątkowo oporne na zakażenie, i że zabija nie covid, a towarzyszące (źle leczone!!!) choroby przewlekłe.
I jeszcze ,że to grypa jest większym zagrożeniem, o którym się nie mówi bo:
"W okresie od marca do października mieliśmy ok 200 tys. zakażeń, w tym samym czasie w ubiegłym roku 3 miliony 800 tys. osób zachorowało na grypę. I to grypa, której klinicznie nie odróżnimy od COVID-u, a na testowanie wszystkich nie mamy czasu i środków, jest poważnym zagrożeniem w sezonie 2020/2021. Podobnie jak COVID-19 zaostrza choroby przewlekłe. Czyli, jeśli pacjent chorujący na serce zachoruje na grypę to w ciągu 30 dni jego ryzyko zawału rośnie pięciokrotnie. Z kolei, jeśli ma miażdżycę i zachoruje na grypę to w ciągu miesiąca jego ryzyko udaru mózgu jest osiem razy większe. To samo dotyczy choroby COVID-19, z jedną różnicą: przyczyną śmierci podaną w karcie zgonu.
Jednemu wpiszemy zawał lub udar, a drugiemu COVID-19?"
Warto poczytać głosu rozsądku uznanego lekarza, bo w mediach liczy się tylko wywoływanie paniki, a eksperci-celebryci prześcigają się w tragicznych prognozach. To jest medialne, to się sprzedaje. Ten wywiad powinien uspokoić przerażonych:
www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--piotr-kuna--nie-ma-dowodu-na-to--ze-lockdown-pomoze-nam-wygrac-wojne-z-wirusem,artykul,67740489.html
Obserwuj wątek

Popularne wątki

N