Dodaj do ulubionych

Chciałam komuś podziękować i...

22.10.20, 14:19
...
Nie mogę znaleźć wątku. Znikł był? wink Chyba niemożliwe, pewnie ucieka mi sprzed oczu smile

A chciałam podziękować za zalinkowanie tego tekstu:
dziennikzachodni.pl/dr-jedrzejko-radzi-tak-opoznisz-moment-zakazenia-koronawirusem-jak-najlagodniej-przebyc-covid19-covidowy-poradnik-domowy-dr/ar/c14-15243544
Bardzo rzeczowy i wydaje się potrzebny obecnie, kiedy na służbę zdrowia nie ma co liczyć.

Btw dziś się dowiedziałam, że nawet u mnie na wsi nie ma co liczyć na poradę. W przychodni kocioł jak nigdy, dodzwonić się nigdzie nie można, pogotowie nie przyjeżdża. A nie mieszkam na terenie Mazowsza, ani Małopolski, ani żadnym innym, pojawiającym się regularnie w mediach (więc miałam nadzieję, że u nas jest nieco lepiej - myliłam się).
Obserwuj wątek
  • memphis90 Re: Chciałam komuś podziękować i... 22.10.20, 14:43
   Rany, to jakies altmedowe pierdoly uncertain
   1.Kobieta po kontakcie ze spermą na bank ma mieć grzybicę pochwy...
   2.Dieta bezcukrowa jako profilaktyka grzybicy.
   * NIE DOTYCZY KOGIELA-MOGIELA z dużą ilością cukru (pis oryginalna) oraz piwa dosladzanego cukrem , które p doktor zaleca, jako leczenie COVIDu
   3.Włączanie antybiotyków "na zapas", choć to absolutnie WBREW zaleceniom leczenia COVID! 4.Informacja o dodatnim wyniku natychmiast spowoduje tymczasowe zaburzenia oddychania i duszność (tja...)
   5. Mukolityki w SUCHYM kaszlu (!!!) - ja się zaczynam bać, że ten oszołom naprawdę tak leczył pacjentów - zgroza!
   • kosmos_pierzasty Re: Chciałam komuś podziękować i... 22.10.20, 15:10
    Mogłabyś napisać więcej ad 5. O co chodzi? I co w takim razie jest lepsze?
    Bo inne rzeczy, które wypunktowałaś, to tak, ok. Szczerze mówiąc, to na ten kogiel-mogiel nie zwróciłam uwagi.
    Bardziej na nawodnienie, dbanie o nos, ruch, nawet po domu, podanie aspiryny czy tych innych preparatów z paracetamolem (dobrze pamiętam?).
    Bo my z tych raczej niechorujących i nie mam rozeznania. Zwykle dawałam domownikom czosnek, miód, majeranek plus odpoczynek - to wystarczało.
    • memphis90 Re: Chciałam komuś podziękować i... 22.10.20, 15:30
     Ok, będzie teraz o kaszlu.
     Zaczyna pan dr dobrze - mamy kaszel suchy, który wynika z uszkodzenia/podrażnienia receptorów(jak np w krztuscu lub zwykłych wirusówkach) lub obrzęku śródmiąższowego (jak w COVID czy grypie). Taki kaszel jest męczący i niczemu konkretnemu nie służy. Jeśli jest bardzo uciążliwy, powinno się go wyhamować.

     Jest też kaszel wilgotny, kiedy odkrztusza się wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych. Ten jest organizmowi do czegoś potrzebny - żeby nie zalać się śluzem na amen. Może być też kaszel nieefektywny, czyli w oskrzelach
     jest wydzielina, ale chory nie może jej odkrztusić, czyli de facto kaszle "sucho", a powinien "wilgotno ". Jeśli kaszel jest wilgotny, ale nie bardzo męczący, chory odkrztusza bez problemu, to wystarczy dbać o nawilżenie powietrza i dużo pić. Nic więcej. Jesli kaszel jest nieefektywny, a glut trzyma się mocno i trzeba się sporo namęczyć, żeby gluta wreszcie wykrztusić- wówczas włączamy leki na rozrzedzenie, żeby ułatwić odkrztuszanie i oczyścić drogi oddechowe z zajegajacej flegmy. Bo ta flegma stanowi pożywkę dla bakterii, zatyka mniejsze oskrzela itd.

     I tu wchodzi pan dr, ze swoim pomysłem, że kaszel wilgotny jest z jakichś względów "lepszy" niż suchy i że dlatego musimy "zamienić" kaszel suchy na wilgotny. Nic bardziej mylnego! Osoba z kaszlem suchym, bez zalegającej wydzieliny, nie odniesie żadnego skutku z farmakologicznego, sztucznego zalania oskrzeli śluzem! To tak, jakby się włączyła pompa przeciwzalaniowa w piwnicy, a my, zamiast ją wyłączyć, byśmy szybciutko wywalili dziurę w głównej rurze z wodą i zalali sobie piwnicę po kolana... Nie tędy droga!

     Osoba z obrzękiem śródmiąższowym płuc w przebiegu COVID naprawdę nie poczuje się lepiej, jak jej ktoś sztucznie dodatkowo zaleje oskrzela śluzem, dodatkowo utrudniając wymianę gazową...
  • aurinko Re: Chciałam komuś podziękować i... 22.10.20, 14:46
   kosmos_pierzasty napisała:

   >
   > A chciałam podziękować za zalinkowanie tego tekstu:
   > dziennikzachodni.pl/dr-jedrzejko-radzi-tak-opoznisz-moment-zakazenia-koronawirusem-jak-najlagodniej-przebyc-covid19-covidowy-poradnik-domowy-dr/ar/c14-15243544
   > Bardzo rzeczowy i wydaje się potrzebny obecnie, kiedy na służbę zdrowia nie ma
   > co liczyć.

   Przecież tam jest stek szkodliwych bzdur uncertain
  • saszanasza Re: Chciałam komuś podziękować i... 22.10.20, 15:03
   Nic merytorycznego tu nie ma, same pierdoły i to takie które każdy zna. Logiczne jest, że wirusów nie leczy się antybiotykami, ale jeśli infekcja wirusowa przechodzi w bakteryjną, to już tak. Wiadomym jest, że przy antybiotykach podaje się osłonę. Naprawdę Pan doktor nic nowego nie odkrył.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka