Dodaj do ulubionych

Kościoły i urban legend. Piszę jak jest.

23.10.20, 14:19
Proszę nie traktować tego postu jako ataku czy złośliwości. Chciałam tylko napisać szczegolnie osobom niewierzącym, które nie chodzą do kościoła jak wyglada naprawdę sytuacja 🙂 Bo skąd macie wiedzieć? Z opowieści i legend? 😉Otóż mam w swojej swoim mieście Kościoly. Dookoła w pobliskich wsiach też po jednej sztuce. W moich duzych kościołach, wielkich, starych budynkach na głównych mszach jest max 15 - 20 osob rozstrzelonych na wieeelkich metrach świątyni. Dzielą nas metry ławek. Nie ma na nich seniorów. Naprawdę. Są ludzie w moim wieku czyli ok 40 stki. Ponieważ znam większość księży u nas dość dobrze to napisałam na fejsie jal wygladaja mniej uczęszczane msze. I jest jeszcze mniej ludzi. To a propos trzech kościołów. Na wioskach tez szału nie na. Wiem to od osob, które tam uczęszczają na msze. Pytałam. Do komunii idzie sie pojedynczo. Ksiadz przed kazdą osobą dezynfekuje ręce. Komunia na rękę. Odwołane wszlekie spotkania kościelne typu jakieś tam róże różańcowe itp. Szczerze Wam piszę jal to wyglada. I naprawdę nie widzę żadnego zagrożenia obecnie w kościele na mszy. Mniej bezpiecznie czuję się w Lidlu czy pobliskich sklepie spożywczym, gdzie zawsze kupuję pyszne mieso na obiad. Ba, mniej bezpiecznie czulam sie na kawie w koleżanką w kawiarni bo ludzi więcej i odstępu wymaganego akurat nie było. Proszę o ile to możliwe o powstrzymanie się od kąśliwych komentarzy czy wyzywania albo rzucania we mnie soczystymi ripostami 🙏 Napisałam jak to wyglada w rzeczywistości u mnie w moim mieście o okolicznych wsiach. Bo rozumiem, ze nieuczeszczajace osoby moga sobie tworzyć swój obraz na podstawie plotek i legend w tym temacie na podstawie zdjęć kościołów z neta z okresu przed pandemią 🙂
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka