Dodaj do ulubionych

Koty i koronawirus - może ktoś coś

23.10.20, 20:24
wie, czytał, słyszał, albo zaobserwował u swoich kotów?
Czy zarażone koty też miewają utratę węchu i smaku?

Obserwuję od paru dni dziwne zachowanie kotów, wszystkich pięciu.
Przestały jeść, to znaczy jedzą ale bardzo minimalne ilości.
Normalnie zjadały 5, a czasem i 7 puszek dziennie, na mięso rzucały się i znikało w parę sekund., gotowanego kurczaka uwielbiały i zjadały 3 udka na raz. A teraz wczoraj zjadły 2 puszki niecałe, resztę wyrzuciłam. Dwa dni temu dałam im kurczaka gotowanego, dałam 0k 15-tej, stał do późnej nocy prawie nie ruszony. Wtedy pomyślałam, że to z tm mięsem jest coś nie tak. Ale dzisiaj od rana do wieczora nie zjadły nawet jednej puszki do końca. Przed chwilą dałam mięso wieprzowe, które uwielbiają, dałam odrobinę, żeby zobaczyć, czy będą jeść, cztery koty przyszły i trochę poskubały, piąty nie przyszedł wcale, a to największy łakomczuch zawsze był, pierwszy do michy i ostatni odchodził, a potem jeszcze wracał parę razy, aż wszystko do końca wylizał.

No i tak się zaczęłam zastanawiać, co się dzieje i wyszło mi, że musimy chyba wszyscy mieć koronkę.
Jakiś tydzień temu zaczęło mi być okropnie zimno, co normalne u mnie nie jest. Tak zimno, że skarpetki od dziecka pożyczyłam do spania(swoich nie mam, bo z powodu, że zawsze mi gorąco, nigdy skarpet nie noszę) i piec CO włączyłam na 40 stopni, czego tez nigdy nie robię, dopóki temperatura na zewnątrz nie spadnie poniżej zera. A teraz włączyłam przy temperaturze na zewnątrz 15 stopni. Trzepało mnie to zimno przez trzy dni, miałam lekko zapchany nos i czasem mi z niego ciekło i właściwie nic więcej. A dzisiaj jest mi dla odmiany pieruńsko gorąco, najbardziej gorąco w stopy, temperatura w domu 20 stopni, a ze mnie pot spływa i jestem tak padnięta, jakbym ze trzy noce nie spała.
No i te koty mnie zastanawiają. Nie widać, aby im coś było, tylko nie jedzą. Podchodzą do jedzenia, skubną raz, dwa i odchodzą, albo tylko powąchają i odejdą. No może też trochę spokojniejsze są, mniej wariują i więcej śpią.
Czy ktoś kto miał wirusa i ma koty, też coś takiego zaobserwował? Albo może gdzieś coś pisali o tym?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka