Dodaj do ulubionych

wyrok trybunału znaczenie?

23.10.20, 22:50
Właśnie co oznacza wyrok trybunału. Czy to prawo jest wiążące, koniec aborcji z powodów dotychczas dopuszczalnych? Czy sejm teraz musi przygotować ustawę.
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 22:54
      nena20 napisała:

>Czy to prawo jest wiążące, koniec aborcji z powodów dotychczas dopuszczalnych?

z powodu prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu - koniec.

> Czy sejm teraz musi przygotować ustawę.

nie musi przygotowwac żadnej ustawy.
    • milva24 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 22:57
      Opublikują w dzienniku ustaw i koniec aborcji embriopatologicznej. A podobno Godek coś deklarowała, ze teraz się wezmą za dwa pozostałe przypadki. Znam kilka kobiet po ciąży pozamacicznej, jedna straciła przy okazji jajnik bo za długo zwlekano z zabiegiem, niedługo zaczną ratować kobiety jak już będzie krwotok sad
      • nena20 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:16
        Trybunał to jakieś leśne dziady. Do
        tej pory rozstrzygali dla mnie niezbyt istotne kwestie. Nie bardzo słuchałam co oni tam orzekają i co z tym dalej.
        Dla mnie ta ustawa ma ogromne znaczenie, mam jeszcze jeden zamrożony zarodek, nie będę już podchodziła do transferu. Boję się ryzykować. Wystarczy mi dwoje dzieci.
        • daniela34 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:30
          nena20 napisała:

> Trybunał to jakieś leśne dziady. Do
          > tej pory rozstrzygali dla mnie niezbyt istotne kwestie.

Pewnie. Tak sobie wmawiaj. Że TK rozstrzyga nieistotne kwestie. Kiedy PIS przejmował TK swiadomi ludzie protestowali, bo wiedzieli, że TK właśnie o takich sprawach jak aborcja rozstrzyga.
          A to, że siedzą tam leśne dziady to też "zasługa" PiS.
          • nena20 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:40
            Raczej TK nie powinien o aborcji rozstrzygać. Kilku starych dziadków ma decydować.....to raczej pycha obecnej władzy do tego doprowadziła. Nawet nie mieli odwagi sami ustawy zmienić, tylko w taki sposób.
            Jestem zła, a nawet wściekła bo w jednym momencie zdecydowali za mnie, więcej dzieci nie będę miała.
            • alicia033 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:43
              nena20 napisała:

> Raczej TK nie powinien o aborcji rozstrzygać. Kilku starych dziadków ma decydować.....to raczej pycha obecnej władzy do tego doprowadziła.

sorry, ale jednak niestety jesteś po prostu kretynkąsad
              • nena20 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:52
                Zrozumiałam. Ogłosili, pilnują konstytucji ble ble ble. Co moja nowa wiedza o trybunale konkretnie zmienia, nic..... ponadto ja mnie pamięć nie myli nie zawsze aktualna władza zgadzała się z wyrokami owego trybunału.
                • paskudek1 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:57
                  Nie, nie rozumiesz. Nie rozumiałaś w 2915, 2016 i teraz też nie rozumiesz. Bo już WTEDY wiadomo było że po to robią skok na TK żeby w razie czego przepchnąć przez niego swoje brudne pomysły. Że jak im się nie uda w Sejmie i Senacie to znajdą sposób aby TK coś orzekł a od tego już nie ma przebacz. Bo musi być NOWY WYROK TK żeby zmienić stary. Nie wystarczy nowy rząd. K.u.r.w.a mać podstawowa wiedza. Jak widać dla niektórych czarna magia.a teraz wyobraź sobie że oni przepychają ustawę o zaborze mienia i TK uznaje to za konstytucyjne. Albo inne równie niebezpieczne. Nadal nie rozumiesz?
                  • nena20 Re: wyrok trybunału znaczenie? 24.10.20, 00:03
                    Ale co ja mam do tego. Nigdy nie dostali mojego głosu.... przecież ja ich nie wybrałam ani do sejmu, ani do trybunału ani nigdzie. Jakiś przez wiele lat trybunał siedział sobie w tym swoim dworku i większego zainteresowania nie zbierał. Przepychanki pamiętam, tylko nigdy nie przypuszczałam że będą tak bezczelni.
            • daniela34 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:47
              nena20 napisała:

> Raczej TK nie powinien o aborcji rozstrzygać.

To przecież zaproponuj projekt zmiany konstytucji wyłączający takie kwestie z kompetencji trybunału. Musisz tylko przekonać do tego 92 posłów.
                  • daniela34 Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:59
                    Podatku od nieruchomości nie płacisz? A na przyklad w takiej sprawie zapadł wyrok ze skargi konstytucyjnej (korzystny dla skarzacego). TK orzekł tez na korzyść opiekunów osób niepełnosprawnych. Albo takich emerytów, którym rząd PO uniemożliwił dorabianie do emerytury (tu akurat nie ze skargi obywatela tylko posłów) i panstwo musiało im odebrane emerytury zwracać z odsetkami. Nadal ci sie wydaje, ze nie masz jako obywatel ważnych spraw do trybunału?
                      • daniela34 Re: wyrok trybunału znaczenie? 24.10.20, 00:12
                        nena20 napisała:

> No nie mam życiowych, pilnych spraw do trybunału, jak 99.9999% społeczeństwa. .

Juz pisałam: podatki, emerytury, opłaty za studia, świadczenia dla opiekunów osob niepełnosprawnych, opłaty za wycinkę drzew i takie tam. Ale możesz, oczywiście twierdzić że to społeczeństwa nie dotyczy.
                      • daniela34 Re: wyrok trybunału znaczenie? 24.10.20, 00:07
                        A szkoda. A myslalam ze o mnie i o sobie.
                        A jeszcze tak z tych niedotyczacych cie spraw- trybunał orzekł tez o niekonstytucyjność oplat za drugi kierunek studiów.

No ale emerytury, podatki, opłaty za studia, świadczenia dla niepełnosprawnych to przecież zwykłego obywatela zupelnie nie dotyczy.
                        • daniela34 Re: wyrok trybunału znaczenie? 24.10.20, 00:10
                          I tak jeszcze, nie dla ciebie moze, bo tobie z dziadkami nie po drodze, ale może wejdzie tu kto inny- zestawienie paru wyroków TK ważnych dla zwykłego obywatela (no ale to były te poprzednie leśne dziadki, wybierane zgodnie z Konstytucją a nie z nadania prezesa i jego kota)
                          www.rpo.gov.pl/pl/content/wyroki-trybunalu-konstytucyjnego-ktore-wplynely-na-zycie-obywateli
      • spirit_of_africa Re: wyrok trybunału znaczenie? 23.10.20, 23:17
        Dziwisz się? Mieliśmy z mężem ten sam problem. Po czym skonstatowalismy, ze nie trudno zapomnieć takie informacje gdy program nauczania obejmował WOS przez rok w podstawówce i przez rok w LO w dodatku w wymiarze 1h/tyg. I to w klasach kończących etap nauki, kiedy człowiek siła rzeczy skupiał się na nauce do egzaminów. Za to religii wg programu mieliśmy się uczyc kilkanaście lat w wymiarze większym niż 1h/tyg.
    • nena20 Re: wyrok trybunału znaczenie? 25.10.20, 04:11
      Wy tak serio z tym trybunałem, konstytucją .....WOS to było coś takiego gdzie prezentowano nam zasady działania wojska, rodzaj broni, kazano spisywać wiadomości z kraju i świata. Ogólnie mam w d......wasze zdanie na temat mojej wiedzy tudzież niewiedzy. Chciałam tylko wiedzieć co dla mnie wyrok leśnych dziadow konkretnie oznacza, jak zwykle na ematki można liczyć hehe.
      • anorektycznazdzira Re: wyrok trybunału znaczenie? 25.10.20, 05:43
        żeby nie było, miałam trochę WOS, ze 6 lat w sumie jak sądzę, ani razu nikt na nim nie omówił co to jest TK- na zmianę inny uczeń przedstawiał "prasówkę", albo uczyliśmy się zakładać maski p-gaz i rzucać granatami. Taka obrona cywilna+ czytanie wiadomości.
        ALE
        zdążyłam się doinformować, bo to nie jest wiedza tajemna, i jak zaczęły się pierwsze kontrowersja wokół TK, to doczytałam co to zamiast zakładać, że to leśne dziadki. Przecież informacja, że to sędziowie wydający OSTATECZNY werdykt na temat prawa w Polsce jest wiadoma. Jeśli chodzi o Twoim zdaniem nieżyciowość problemów, to kilka lat temu orzekali już np. w sprawie kredytów frankowych, zatrzymywania danych telekomunikacyjnych, opłat za wycinkę drzew, czy rekrutacji do szkół i przedszkoli na podstawie dziwacznych kryteriów preferencji.
      • paskudek1 Re: wyrok trybunału znaczenie? 25.10.20, 08:53
        Sorry ale mam dosyć ignorancji i jeszcze szczycenia się nią wokoło. Cały twój wpis i każdy kolejny jest właśnie w takim tonie. Nie wiem, nie znam się, generalnej guano mnie to obchodzi bo to i tak mnie nie dotyczy. A jak ci tłumaczą że jednak DOTYCZY to jakaż obraza.
    • zazou1980 Re: wyrok trybunału znaczenie? 25.10.20, 07:35
      Wyrok zapadl w czwartek, a juz w piatek szpital belanski przestal wykonywac te zabegi. I tak, juz w piatek odmawiano kobietom, ktore mialy umowiony termin aborcji...

www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26430608,szpital-bielanski-nie-bedzie-zabiegow-aborcji-w-zwiazku-z-ciezkimi.html#s=BoxOpImg6
      • zazou1980 Re: wyrok trybunału znaczenie? 25.10.20, 08:49
        Ale rozumiesz, ze niepublikowanie i tak sparalizowalo te zabiegi, bo szpitele boja sie, ze w ogole kiedys zostanie opublikowany i moga byc pociagane do odpowiedzialnosci. Patrz link powyzej.
        Szpital bielanski boi sie, ze wyrok opublikowany kiedystam w przyszlosci np. o godzinie 12.00 bedzie de facto obowiazywal tego dnia od godziny 00.00 i ewentualne zabiegi wykonane do tej godziny 12.00 beda nielegalne...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka