Dodaj do ulubionych

w kwestii kościołow....

24.10.20, 18:36
dziennikustaw.gov.pl/D2020000175801.pdf
Jeżeli źle wywnioskowałam, to wyprowadzcie mnie z błędu, ale nowe rozporządzenie w praktyce powoduje, że kościoły w zasadzie mogą skupiać i 100 i 200 osób, bo dla kościołów ustawodawca nie przewidział „odstępów” między ludźmi, nakazuje jedynie, że nie może być więcej niż 50% OBŁOŻENIA (nie miejsc siedzących) Czyli w praktyce, jeżeli ksiądz powie, że koścół jest w stanie pomieścić 400 osób, to bez problemów może wleźć tam i 200 i nikt nie udowodni, że jest inaczej. W teatrach czy kinach natomiast ma być nie więcej niż 25% przy czym musi być zachowana odległość między osobami (co dodatkowo ogranicza liczbę miejsc) takiego wymogu nie ma w kościołach.
Super po prostu!
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: w kwestii kościołow.... 24.10.20, 18:43
      A nie było coś o metrach kwadratowych na osobę? Jak byliśmy w żółtej to proboszcz obliczył powierzchnię kościoła, podzielił przez te metry (nie mam pojęcia ile) i podał ile osób może być na mszy.
      Nie wiem tylko jaką powierzchnię liczył, kościół duży jest wink
      • saszanasza Re: w kwestii kościołow.... 24.10.20, 18:45
        ga-ti napisała:

> A nie było coś o metrach kwadratowych na osobę? Jak byliśmy w żółtej to probosz
        > cz obliczył powierzchnię kościoła, podzielił przez te metry (nie mam pojęcia il
        > e) i podał ile osób może być na mszy.
        > Nie wiem tylko jaką powierzchnię liczył, kościół duży jest wink

No nie ma, jak widać na załączonych zdjęciach, tzn nie dotyczy to kościołów.
    • sarah_black38 Re: w kwestii kościołow.... 24.10.20, 20:47
      saszanasza napisała:

. W tea
      > trach czy kinach natomiast ma być nie więcej niż 25% przy czym musi być zachowa
      > na odległość między osobami (co dodatkowo ogranicza liczbę miejsc) takiego wymo
      > gu nie ma w kościołach.
      > Super po prostu!
      >

Mam propozycję. Niech ematki skrzykną się na wzór patroli obywatelskich, coś na kształt bojówek, niech latają w niedzielę na kontrolę- ile to moherowych beretów siedzi w kościele, czy zachowują babcie dystans i czy masczki prawidłowo założone, czy też na ,,mikołaja" tongue_out ?

W mojej parfii w ubiegłą niedzielę było mniej niż 1/3 ludzi co zawsze, wierni byli w maseczkach, komunia dla chętnych na rękę w drugiej kolejce, część wiernych mimo złej pogody stała na podwórku. Drzwi wejściowe oklejone plakatami o covidzie, a ksiądz podczas ogłoszeń przypominał o DDM. Policja patrolowała z samochodu przed i po mszy, pewnie no oko szacowali ilość parafian wychodzących ze mszy.

Ale ematka co prawda do kościoła nie chodzi, czasem z okna filuje i wie lepiej niż ci co do niego chodzą. Nudne to już. Koleżanko w sobotni wieczór zrób ciasto/sałatkę lub tym podobne, wypij ze starym kieliszek winka, obejrzyj dobry film i nie ekscytuj się, bo to szkodzi zdowiu.
        • szeera Re: w kwestii kościołow.... 24.10.20, 23:05
          ""W mojej parfii"

Ksiądz jak rozumiem w maseczce, nabożeństwo odbyło się bez śpiewów i głośnych recytacji, a wszystkie okna i drzwi były otwarte?"

Jakoś nie widzę odpowiedzi, więc rozumiem, że nie. A w takim razie, przy obecnym stanie zakazów w Polsce, wizyta w kościele jest dla dużej części ludzi najbardziej niebezpieczną aktywnością jaką mają w ciągu tygodnia.
      • saszanasza Re: w kwestii kościołow.... 24.10.20, 21:27
        sarah_black38 napisała:

> saszanasza napisała:
        >
        > . W tea
        > > trach czy kinach natomiast ma być nie więcej niż 25% przy czym musi być z
        > achowa
        > > na odległość między osobami (co dodatkowo ogranicza liczbę miejsc) takieg
        > o wymo
        > > gu nie ma w kościołach.
        > > Super po prostu!
        > >
        >
        >
        > W mojej parfii w ubiegłą niedzielę było mniej niż 1/3 ludzi co zawsze, wierni b
        > yli w maseczkach, komunia dla chętnych na rękę w drugiej kolejce, część wiernyc
        > h mimo złej pogody stała na podwórku. Drzwi wejściowe oklejone plakatami o covi
        > dzie, a ksiądz podczas ogłoszeń przypominał o DDM. Policja patrolowała z samoch
        > odu przed i po mszy, pewnie no oko szacowali ilość parafian wychodzących ze msz
        > y.
        >
        > Ale ematka co prawda do kościoła nie chodzi, czasem z okna filuje i wie lepiej
        > niż ci co do niego chodzą. Nudne to już. Koleżanko w sobotni wieczór zrób ciast
        > o/sałatkę lub tym podobne, wypij ze starym kieliszek winka, obejrzyj dobry film
        > i nie ekscytuj się, bo to szkodzi zdowiu.
        >
        >
        >
        >
        >
        > Jak już pisałam wcześniej w mojej parafii jest tak: Na you tube można sobie odtworzyć cały filmik....
        Uwaga zadanie na dziś...znajdz osoby bez maseczek. BTW w mojej parafii limit miejsc przy aktualnym obostrzeniu to 190, na zdjęciu jest mniej.
        190 osób bez zachowania odstępów część bez maseczek, śpiewających i przyjmujących komunię z ręki księdza, który nie musi mieć maseczki.
    • dyzurny_troll_forum Re: w kwestii kościołow.... 25.10.20, 15:36
      saszanasza napisała:

> Jeżeli źle wywnioskowałam, to wyprowadzcie mnie z błędu, ale nowe rozporządzeni
      > e w praktyce powoduje, że kościoły w zasadzie mogą skupiać i 100 i 200 osób, bo
      > dla kościołów ustawodawca nie przewidział „odstępów” między ludźmi,

Nie wiem czy zauważyłaś, ale Polska przestała być (nawet teoretycznie) państwem świeckim.

Od 22/10 jest to państwo wyznaniowe. A w państwie wyznaniowym prawo jest stanowione przez kościół. I tak żeby kościołowi było dobrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka