Dodaj do ulubionych

Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości

24.10.20, 20:52
Nie, to nie moja opinia. To opinia Janusza Korwina-Mikke, lidera Konfederacji. Tak, tej Konfederacji, która złożyła wiadomy wniosek do TK.

To może przypomnimy, co lider Konfederacji o dzieciach/ludziach z wadami myśli i o czym głośno mówi?

„Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili - lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa - czytamy na blogu Korwina-Mikkego.
Korwin-Mikke pisze: - „Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych – a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych – i również inwalidów. W efekcie to nie my dziś kolonizujemy świat – to nas kolonizują - napisał polityk.
Polityk dodaje też: -„ Ludzie z defektami odruchowo starają się je ukrywać. Inni starają się takich ludzi unikać. Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy – stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie z inwalidami. I nie chodzi tu o względy estetyczne..”„.”

Korwin-Mikke przestrzega także: -„ Mało kto chce tę para-olimpiadę oglądać – i słusznie. I nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce! - ”„napisał Korwin-Mikke”„.”
„Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała - oczywiście - pisze Korwin-Mikke.

I dodaj: -„ Przy okazji: obejrzałem sobie klasyfikację medalową para-olimpiady. Nie ma tam prawie w ogóle państw afrykańskich. Tam zaraza nie dotarła. Ale to oznacza, że Murzyni niedługo podbiją świat. I wyrżną nas. Zaczynając od niepełnosprawnych. Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Główną przyczyną wypadków drogowych jest obecnie ubezpieczenie od OC – bo ubezpieczeni kierowcy mniej boją się wypadku. Podobnie pokazywanie, że los inwalidy nie jest taki straszny musi przynieść wzrost liczby wypadków – bo ludzie (podświadomie!) mniej będą bali się kalectwa! - ”„napisał polityk”„.”

"- Dzieci chore umysłowo do szkół wprowadza się celowo, aby obniżyć poziom edukacji. Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie idioty. Posyłanie idioty do szkoły to jest katorga dla tego debila – mówił Korwin-Mikke na spotkaniu ze studentami Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Słuchało i nagradzało go oklaskami około 500 osób. "

Ktoś chce dodać coś jeszcze?
Obserwuj wątek
    • aandzia43 Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 20:58
      A co tu dodawać? Panowie pierd...la trzy po trzy para piętnaście, bezczelnie zaprzeczając sobie samym. Taki Bosak ględzi coś o tym, że niepełnosprawnymi jak rodzina nie da rady to "się zajmiemy" (w sensie państwo, społeczeństwo, służba zdrowia?), a zapomniał biedaczek, że ma być własność, własność nad własnościami prywatna i tylko prywatna służba zdrowia. Dla wybrańców co ich stać będzie.
        • manon.lescaut4 Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 21:59
          A nieważne w jakim wieku zapadł, ale skandal, ze ośmielił się wyjść z domu! Psuł samopoczucie zdrowym. Zastanawiam się tylko, dlaczego ta tępa gnida K-M pokazuje mordę i jeszcze ja otwiera na spotkaniach z fanami i przed kamerami, przecząc własnym przekonaniom. kolejny przykład braku spójności w bredniach tego idioty.
        • minniemouse Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 00:03
          kryzys_wieku_sredniego napisał(a):
          On zdaje się zapadł później na chorobę.
          > Jakby urodził się w takim stanie to by ze szpitala nie wyszedł.

w POLSKIM szpitalu, z POLSKIEGO szpitala.
          i co nie znaczy ze umysłowo nie byłby na takim samym poziomie na jakim był wiec w dalszym ciągu doskonale mógł być autorem Krótkiej historii czasu - tyle ze napisałby ja w szpitalu. płn. amerykańskim, oczywiście.

Minnie
          • amast Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 12:39
            >> Jakby urodził się w takim stanie to by ze szpitala nie wyszedł.

> w POLSKIM szpitalu, z POLSKIEGO szpitala.
            > i co nie znaczy ze umysłowo nie byłby na takim samym poziomie na jakim był wiec w dalszym ciągu doskonale mógł być autorem Krótkiej historii czasu - tyle ze napisałby ja w szpitalu. płn. amerykańskim, oczywiście.

Hawking urodził się w 1942 roku w Wielkiej Brytanii. Ludzie mieli wtedy większe problemy niż szukanie dla niepełnosprawnego noworodka miejsca w amerykańskim szpitalu, bo może kiedyś napisze książkę.
            BTW Hawking napisał Krótką historię, bo potrzebował pieniędzy na leczenie, a nie dlatego, że się akurat nudził leżąc w szpitalu.
            • minniemouse Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 26.10.20, 00:08
              amast napisała:
              Hawking urodził się w 1942 roku w Wielkiej Brytanii. Ludzie mieli wtedy większe problemy niż szukanie dla niepełnosprawnego noworodka miejsca w amerykańskim szpitalu,

rozszerzę abyś zrozumiała
              - tak, zgadza sie Hawking jest Brytyjczykiem, ale TY myślisz polskimi kategoriami. a wiec mamy myślenie przełożone na polskie realia nie na brytyjskie czy na amerykańskie.
              zresztą, w/g tego co widzę w mediach, literaturze i z wypowiedzi samych uczestników forum Migrena, brytyjska służba zdrowia jest do tylu w porównaniu do amerykańskiej i na przykład czołowy neurolog brytyjski prof Goadsby w końcu wyjechał gdzie jak nie do Stanów aby w pełni moc rozwinąć swoje skrzydła jako specjalista od migreny. nie pisze tego ani złośliwie ani krytyczni ani tym bardziej z pogarda, stwierdzam tylko fakt - pewne kliniki, uniwersytety, itd maja finanse na to aby prowadzić badania, po prostu taka jest w USA ekonomiczno polityczna struktura jakiej nie ma np w UK.
              Druga rzecz - właśnie ten światopogląd: "są ważniejsze rzeczy" odróżnia państwa w stylu Korwin Mikke od cywilizowanych krajów.

Minnie
      • iuscogens Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 22:38
        Nie, Korwin i Bosak nie są niepełnosprawni. Pisałam o tym wielokrotnie, ale widać muszę dalej. Bosak czy Korwin może być głupi, wredny, pozbawiony empatii ale to nie sprawia, że jest niepełnosprawny. W cywilizowanym świecie nie używamy niepełnosprawnosci jako obelgi, którą chcemy obrazić kogoś kogo nie lubimy, bo w ten sposób obrażamy niepełnosprawnych, a nie tych których chcemy obrazić. Tak samo jak nie piszemy np. o facecie którego nie lubimy, że jest np. babą (czyli nie używamy płci jako obelgi). Tak samo nie piszemy, że ktoś kogo nie lubimy jest niepełnosprawny. Bosak jest sprawny fizycznie, IQ też ma raczej w normie, to że jest jaki jest i ma poglądy jakie ma to nie wynik niepełnosprawnosci. Wredni, glupi, pozbawieni wrażliwości czy empatii ludzie jak najbardziej mogą być pełnosprawni. Tego typu teksty uderzają w niepełnosprawnych.
        • bistian Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 22:51
          iuscogens napisał:

> Nie, Korwin i Bosak nie są niepełnosprawni. Pisałam o tym wielokrotnie, ale wid
          > ać muszę dalej. Bosak czy Korwin może być głupi, wredny, pozbawiony empatii ale
          > to nie sprawia, że jest niepełnosprawny.

Ale oni są niepełnosprawni. Fizycznie może i są w porządku, chociaż takiego Bosaka zjadam na przystawkę, ale umysłowo, nie są w normie, mają jakieś problemy. Nie wiem, co to jest? ZA w połączeniu z czym innym, ale objawia się to nieprzestrzeganiem norm społecznym, waleniem własnym zdaniem, kompletnym brakiem empatii i zupełnym nieliczeniem się z innymi. Dla mnie, to jest jakiś rodzaj niepełnosprawności, tyle, że niezdiagnozowany. To nie jest obelga. Nigdy nie wyzwałem żadnego z nich, chociaż miewam mieszane uczucia
            • bistian Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 07:43
              iuscogens napisał:

> Nie to nie jest niepełnosprawność, posługujesz się pojęciem którego nie rozumie
              > sz. Żaden z nich nie ma również autyzmu ani upośledzenia jeśli o to Ci chodzi.

Skąd wiesz? Robiłaś im badania?
              To są różne przypadki, Bosak jest cwaniaczkiem i złośliwym gnomem, a Korwin taki nie jest, tylko się zapala i wali prawdą między oczy, bo musi.

A ogólnie, nie ma ludzi zupełnie zdrowych, są tylko niezdiagnozowani. Każdy ma jakiś problem, jeden większy, drugi, mniejszy, ale ma. Dlatego, przy różnych problemach, określa się stopień.
              • iuscogens Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 18:17
                No ale to, że ktoś ma jakiś problem nie znaczy, że jest niepełnosprawny. Powtarzam, poczytaj definicję. Mi np. mylą się strony całe życie i mylę b,p,D,g, mam gorszą koordynację ruchową niż większość ludzi. Nawet dysleksji przy tym nie mam, absolutnie nie jestem niepełnosprawna. Ty masz jakieś potoczne rozumienie tego słowa.
                Badań oczywiście nie robiłam, ale to po prostu widać. To, że ktoś jest wredny, podły, bez empatii czy wrażliwości nie znaczy, że jest niepełnosprawny!
                • bistian Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 18:57
                  iuscogens napisał:

> No ale to, że ktoś ma jakiś problem nie znaczy, że jest niepełnosprawny. Powtar
                  > zam, poczytaj definicję. Mi np. mylą się strony całe życie i mylę b,p,D,g, mam
                  > gorszą koordynację ruchową niż większość ludzi. Nawet dysleksji przy tym nie m
                  > am, absolutnie nie jestem niepełnosprawna. Ty masz jakieś potoczne rozumienie t
                  > ego słowa.

Nie mam zamiaru wymuszać na Tobie czegokolwiek, ale jeżeli ktoś ma kłopoty np. z lateralizacją, to raczej nie powinien kierować pojazdem. Ja też nie powinienem tego robić, zupełnie z innego powodu, więc sobie odpuszczam dłuższe jazdy w tłoku, świadomy tego, wiem, że mam jakiś problem i nie zamiatam tego pod dywan.

Rób, co chcesz, myśl, co chcesz, ale nie wymuszaj na innych
    • snajper55 Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 21:12
      huang_he napisał(a):

> Ktoś chce dodać coś jeszcze?

Ja chciałbym coś dodać.

Człowiek z wadą wymowy jest człowiekiem niepełnosprawnym, kaleką. Pozwalanie aby taki człowiek występował publicznie jest okrucieństwem wobec osób normalnych. Taka kaleka gadająca do mikrofonu to jak down grający w szachy. Budzi jedynie zażenowanie i wstręt. Takie dziwolągi powinny być trzymane w zamknięciu, aby ludzie nie tracili ochoty na walkę ze swoimi niedoskonałościami.

S.
        • manon.lescaut4 Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 07:18
          Jest całe mnóstwo wątków, w których wiele forumek wyraza prawie dokładnie to, co napisałaś. Niemalże słowo w słowo. Oczywiście często są to te same nicki, na pewno Triss chociażby - nie boje się tego napisać, bo i ona się (przynajmniej tyle dobrego...) swoich poglądów trzyma i nie wypiera. Dzieci z zaburzeniami czy ZA jako pierwsze do wypadu z klasy bombelkow to już normalka na tym forum, ale mi zapadł w pamięć wątek, w którym kilka użytkowniczek bardzo mocno gardłowało o konieczności usunięcia z klasy dziecka intelektualnie i interpersonalnie w najnormalniejszej normie, ale na wózku inwalidzkim, ponieważ inne dziecko biegając uderzyło się w rączkę o ten wózek...
          • anorektycznazdzira Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 07:32
            No widzisz, a ja najwyraźniej trafiałam do wątków, gdzie krytykowano dorosłych (!) a nie dzieci, za całkowite przerzucenie na dzieci z klasy wszystkich problemów związanych z tym, że klasa jest integracyjna, aż do niewydolności klasy jako jendostki edukacyjnej włącznie.
            Mam prawo to pisać, bo moje starze dziecko trafiło do klasy "integracyjnej", gdzie integracja polegała na tym, że dziecko z totalnym ADHD zapisano do klasy z innymi jakby mu nic nie było. Przez 6 lat (jeszcze było gimnazjum) w tej klasie odbyło się tylko tyle lekcji , ile ten chłopiec był nieobecny. Dzieci były znerwicowane i niczego nie nauczone. Wydaliśmy krocie na korepetycje i/lub odwaliliśmy za szkołę jej robotę ucząc dzieci WSZYSTKIEGO. Awantury, prośby i groźby nie dały nic, bo na wszystko odpowiadano nam tak, jak Nanga jest uprzejma pisać: że nienawidzimy dzieci niepełnosprawnych, że powinniśmy przestać myśleć tylko kategoriami swojej wygody i wyjrzeć poza czubek nosa, i ogólne wstyd.
            Wstyd- to jest przerzucanie na inne dzieci zadań pedagogów, opiekunów, terapeutów, i w ogóle zadań systemu, który najwyraźniej goovno robi poza używaniem innych dzieci do terapii identycznie, jak się używa psów czy koni.
            W takich wątkach brałam udział, owszem. Wątków gdzie ktoś pisał, żeby niepełnosprawnych zamykać czy utylizować bo się na nich nieprzyjemnie patrzy- jako żywo NIE.
      • thank_you Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 22:13
        Korwin: Świadczenie, o którym mowa, będzie przysługiwało osobom o całkowitej niepełnosprawności. Dodatek ma być wypłacany od 1 października.

Korwin-Mikke zapytany przez Grzegorza Jankowskiego o świadczenie uzupełniające dla osób niepełnosprawnych, odpowiedział, że "to jest przekupstwo przed wyborami". Na pytanie czy osoby, które są niepełnosprawne, powinny być utrzymywane przez rodziców, stwierdził, że tak, bo "do tej pory żyły".

- Rodzina powinna utrzymywać, a nie państwo. Państwo nie jest od tego, aby dawać pieniądze - stwierdził.

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-09/korwin-mikke-rodzina-powinna-utrzymywac-niepelnosprawnych-nie-panstwo

Tu cała wypowiedz: www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-09/korwin-mikke-rodzina-powinna-utrzymywac-niepelnosprawnych-nie-panstwo/
      • dramatika Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 24.10.20, 22:38
        fitfood1664 napisał(a):

> korwin to podły człowiek, mam nadzieję że życie jeszcze nauczy go pokory

Korwin to socjaldarwinista, ale dokładanie mu gęby przez "rzetelne dziennikarstwo", że gardzi niepełnosprawnymi to zwyczajna manipulacja i szczucie. Rzetelni dziennikarze mają jakiś dziwny problem np. z tym, aby napisac, że swego czasu Korwin założył fundację dla osób niepełnosprawnych ruchowo (mającą wspierać zainteresowania związane z brydżem, szachami itp).

Mateusz Pucek, student, kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, osoba z niepełnosprawnością w wyniku dysplazji diastroficznej: Może się to wydać kontrowersyjne, ale ja osobiście zgadzam się z poglądami prezesa Korwin-Mikkego. Niestety, bardzo dużą rolę w ich interpretacji odgrywają media, które często przekłamują i manipulują wypowiedziami pana prezesa. Prezentuje się je często w oderwaniu od kontekstu, przez co są one niezrozumiałe i błędnie interpretowane przez społeczeństwo. Nie da się ukryć, że prezes Korwin-Mikke jest ekscentrykiem i w bardzo charakterystyczny sposób przekazuje swoje poglądy, ale absolutnie nie jest tak, jak zdają się sugerować media i niektórzy politycy, że prezes wyśmiewa się z osób niepełnosprawnych i chciałby je odizolować od reszty społeczeństwa. Nie jest to absolutnie prawdą! By się o tym przekonać, wystarczy chociażby zajrzeć do pisanych przez Korwin-Mikkego tekstów

www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/183582
    • ciszej.tam Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 12:23
      Akurat co do Korwina to nie wiadomo jakie on ma poglądy.
      On od lat zarabia na wygłaszaniu takich rzeczy do tłumu ludzi, którzy właśnie takie poglądy mają.

Zarabia też na niesłychanie antykobiecych tekstach, a swoje córki porządnie i kosztownie wykształcil i zadbał by były aktywne zawodowo.
      Podczas gdy jego fani mizogini podniecali się jego tekstami o tym jak to w kobiety nie trzeba inwestować itp bo są głupie.

To jest niesłychanie cyniczny człowiek, powie wszystko co jego tłumek inceli kupi, ale co naprawdę myśli to w sumie nie wiadomo.
      Jego stała obecność i popularność pokazuje, że osób, które takie poglądy mają, jest naprawdę sporo.
    • yadaxad Re: Niepełnosprawni obniżają jakość ludzkości 25.10.20, 13:18
      Jakość ludzkości obniżają sprawni fizycznie kretyni. Niepełnosprawni, jeśli nie zostawia się ich i ich rodzin na pożarcie sytuacji, rozwijają podejście do medycyny, psychologii, efektywności nauczania, socjologii. A obniżyć jakość mogą wady genetyczne zdolne się nieopanowanie rozmnażać, jak np. te uchronione ZD, których ma być uratowanych jak najwięcej. Przecież ich ciąż też nie wolno naruszać. A może jakaś nowa ustawa, że wolno ich mieć na łańcuchu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka