Dodaj do ulubionych

Dzieci wiedzą o aborcji?

26.10.20, 13:45
Scenka nr 1: na katechezie w klasie 7 pogadanka antyaborcyjna. Wg. Katolików jest ok.

Scenka nr 2: dzieci w tym samym wieku protestują przeciwko zakazów.

Hańba, zezwierzęcenie i seksualizacja nieletnich! Upadek moralny!


Kurtyna
Obserwuj wątek
  • kaka-llina Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 13:50
   Moja córka (nie miała chrztu, nie mieszkamy w Polsce , religia katolicka tez odpada cos tam w szkole ma ale to bardziej religioznastwo) już 4 lata temu uczestniczyła ze mna w protestach pod ambasada (teraz ma 11 lat) wie i rozumie, nie uważam, żeby to był upadek moralny... Teraz też chciała jechac ale ja niestety pracowałam.
  • katriel Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 14:23
   No ale chyba to logiczne? Jeśli dziecko z siódmej klasy opowiada się za zabijaniem nienarodzonych (a tym, wedle katolików, jest aborcja), no to chyba coś jest nie tak z jego systemem wartości moralnych. Szczególnie że dzieci w tym wieku zwykle nie dostrzegają jeszcze tylu odcieni szarości, co osoby dorosłe, więc jeśli protestują przeciw zakazowi, to raczej z pozycji "aborcja jest OK" niż z pozycji "aborcja nie jest OK, ale zakaz może przynieść więcej szkody niż pożytku".
   Natomiast pogadanka o aborcji, jeśli to faktycznie pogadanka (a nie np. projekcja drastycznego filmu), przeprowadzona z wyczuciem i nie unikająca poruszania moralnych aspektów problemu, jak najbardziej jest OK.

   Nie wiem tylko, co w tym interesie robi "seksualizacja nieletnich". To raczej lewica i feministki próbują z kwestii aborcji robić sprawę związaną głównie z seksem i reprodukcją. Dla katolika głównym problemem aborcji jest zabicie człowieka, który - oczywiście - pojawił się w macicy w wyniku seksu, ale przecież każdy człowiek pojawił się na świecie w wyniku seksu, więc aborcja nie jest sprawą natury seksualnej ani trochę bardziej niż każde inne zabójstwo.
   • ludborka Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 14:30
    Dlaczego kościół się ma mieszać do seksu? Dlaczego pogadanki o aborcji mają się odbywać na religii, nie np. na wdż?
    A dzieci niechodzące na religię w ogóle mają o aborcji z nikim nie rozmawiać?
   • jollyvonne Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 14:32
    Jezeli dziecko z siodmej klasy mysli, ze zaplodniona komorka = czlowiek, to chyba cos nie tak z jego znajomoscia biologii. Jezeli tak mysli osoba, ktora skonczyla obowiazkowa edukacje szkolna dluzszy czas temu, to z pewnoscia duzo nie tak z jej znajomoscia biologii.
   • umi Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 18:59
    Te dzieci co protestuja raczej nie opowiadaja sie za zabijaniem nienarodzonych tylko za prawem do wolnego wyboru. Dziecko w siodmej klasie juz chyba wie, ze jego podstawowym prawem jako wolnego czlowieka jest mozliwosc stanowienia o sobie. i raczej juz wie czym bylo niewolnictwo. Wie tez prawdopodobnie (zwlaszcza jesli jest uczone empatii i nie oceniania pochopnie) ze nie zawsze znamy w pelni sytuacje drugiego czlowieka dlatego nie mozemy narzucac mu swoich rozwiazan. Bo mozemy go skrzywdzic, a sami nie poniesiemy konsekwencji. I zapewne wie tez, ze dlatego samo takze nie powinno pozwolic ingerowac w swoje najintymniejsze decyzje nikomu, bo koniec koncow z reka w nocniku to ono zostanie jak sie ybnie.

    A jesli dziecko tego nie wie i w dzisiejszych czasach takie protesty patrzy tylko pod katem "zabijania nienarodzonych", to sorry, ale rodzice cos sp.przyli w kwesti empatii potomka i w kwesti nieoceniania pochopnie nie znajac sytuacji i przede wszystkim nie nauczyli dzieciaka szanowania wlasnych granic.
    • umi Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 19:03
     * Tego ze wymuszone poswiecenie to zwykle wykorzystywanie i znecanie sie nad drugim czlowiekiem tez nie nauczyli suspicious
     Mozna sie poswiecac, ale przede wszystkim dobrowolnie i swiadomie. Wtedy to jest bohaterstwo. W kazdej innej sytuacji to glupota poswiecajacego sie i/lub qrestwo wykorzystujacego go otoczenia (o ile otoczenie o sytuacji wie i np. jeszcze namawia)
  • welcome_back Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 26.10.20, 18:10
   Moje wiedzą, że nie każda ciąża się kończy szczęśliwym porodem oraz że jest procedura, która powoduje, że kobieta nie jest już dłużej w ciąży. Więcej szczegółów na razie nie wiedzą, na razie za młode (mniej niż 10 lat).
   • kot9 Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 27.10.20, 08:13
    Aborcja nie poddaje się jednoznacznej ocenie. Czym innym jest aborcja w przypadku wad lateralnych płodu lub uszkodzeń genetycznych, do tej samej kategorii zaliczamy aborcję wykonywaną z powodu gwałtu lub zagrożenia życia lub zdrowia kobiety. Zupełnie czymś innym jest terminacja zdrowej ciąży bo kobieta ma taki kaprys lub nie potrafiła się zabezpieczyć. Taką wiedzę staram się przekazać swojemu dziecku. Obecny protest kobiet popieram.
  • hanusinamama Re: Dzieci wiedzą o aborcji? 27.10.20, 11:02
   MOja strarsza wie (zakłądałam wątek). Ona tych pytających. Pytała jak szłam na strajk czarncyh parasoel, pyta i treaz bo wspólnie wiadomosci oglądamy.
   Ja mwm w rzopie co pomysli o mnie i moim dziecku katolik.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka