Dodaj do ulubionych

Ok, PiS odda władzę, i co wtedy?

27.10.20, 06:05
Teoretyzuję, bo nie wydaje mi się żeby opętany żądzą władzy ohydny imperator Palpatine oddał władzę bez walki, ale załóżmy że tak. Pytanie: kto rozsądny w obecnej sytuacji właduje się w objęcie władzy po PiS? Chyba tylko samobójca polityczny... Kasa pusta, pandemia szaleje, w systemie prawnym burdel jakiego świat nie widział... Na moje to Kaczyński powinien teraz wypić piwo którego nawarzył. Suweren poza tym już i tak dostaje przekaz, że feministki mącą i rozsiewają pandemię, a wszystko to wina Tuska.
Obserwuj wątek
   • lot_w_kosmos Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 07:56
    "Ma przyjsc rzad i wprowadzic nas w normalnosc, a nie wciskac kompromisy"

    Wow! Jaki?
    To żadanie,życzenie, czy tupanie nózkami?

    Skąd on ma niby przyjść?

    Najtragiczniejsze jest to, ze obecnie nie ma żadnej, ŻADNEJ, alternatywy ....
    NIe ma mądrych ludzi w polityce, ani żadnej rozsądnej partiii....
    Wszyscy są tak samo beznadziejni ....
    gdzie się nie obrócić będzie duda z tyłu ....
     • triss_merigold6 Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 08:11
      Powiem Ci coś.
      W mojej instytucji PiS nie jest szczególnie kochany. Oczywiście są nominaci na wysokich stanowiskach, ale bardzo dużo ludzi ma długi staż tutaj - 10, 15, 20, 25 czy nawet 30 lat pracy, różnych szefów widzieli i przy wszystkich politycznych dyspozycjach odnośnie do zmian w prawie, starają się pracować przyzwoicie.

      Ogólnie ludzie boją się PiS-owskich pomysłów na zmianę, z niektórych nominatów kpią, innymi gardzą, ale PO nienawidzą. To szczera, rzetelna nienawiść za stosunek do pracowników w latach rządów, za ciągłe straszenie wyrzuceniem, za wieloletnią zapaść w zarobkach i tyranie ludźmi bez opamiętania. Rozumiesz, nie mam na myśli przyjmowanych po znajomości, chwilowych świetnie płatnych "ekspertów" i "doradców", tylko osoby pracujące wiele lat, które nie mają proPiS-owskich poglądów i polityką PiS jako całością się brzydzą.
      I nie mam pojęcia na kogo by oddali głos.
       • buldog2 Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 09:31
        W 2008-2009 napisałem (na Kraj), że jak tak dalej pójdzie, to w dłuższej perspektywie czasowej PO czeka oddanie władzy. W 2012 (pod innym nickiem) wywiesiłem listę przewin rządu PO:

        dystans4 22.04.13, 22:26

        Robocza lista przewin PO v. 1.1 (sprzed kilku miesięcy):
        1. Brak skutecznych prób redukcji deficytu budżetowego.
        2. Brak programu b. szerokich preferencji zagranicznych inwestycji.
        3. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
        4. Brak pomocy firmom innowacyjnym (wiem, co piszę, na przykładzie kolegi, który zamówienia ma z całego świata, a brak ok. miliona dolarów do uruchomienia produkcji).
        5. Brak przeniesienia wydatków budżetowych z dotowania postępowego elektoratu na R&D i zwiększenia ich do rozmiarów (proporcjonalnie) co najmniej takich, jak w Niemczech, oraz programu szybkiego dojścia do finansowania takiego, jak w krajach skandynawskich.
        6. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
        7. Niemal całkowita uległość wobec lobby prawniczego.
        8. Brak wschodniej polityki gospodarczej takiej, jaką prowadzą Niemcy.
        9. Brak adaptowania gospodarki polskiej do konkurencji z wielkimi koncernami w warunkach gospodarki globalnej, np. na wzór Korei Płd.
        10. Brak odpowiedniego finansowania i skandaliczny poziom publicznych mediów.
        11. Uległość wobec wyzysku przez związkowe lobby górników i podobne.
        12. Uległość wobec PSL i utrzymywanie przywilejów KRUS.
        13. Brak rozliczenia prawdziwych afer poprzedniego rządu (już nie mówię o wcześniejszych), np. prawdziwej afery hazardowej.

        bul.

        Lista zniknęła na początku kampanii 2015, ale zostały kopie.
      • aracon Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 09:28
       Triss, Ty sobie żyjesz w bańce urzędniczej i Tobie nie przekłada się jakość pracy miernych ale wiernych na wynik finansowy firmy. U mnie ludzie się już zorientowali, że za krwiożerczego PO może i byli straszeni wyrzuceniem, ale pensja była a i nawet z premią. Teraz z wysypem miernych ale wiernych nie tylko nie ma premii, ale za chwilę nie będzie też pensji. I to zaczęło na grubo przed Covidem.
      • chicarica Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 09:57
       Ależ ja się całkowicie zgadzam. Za PO-PSL właśnie moja przyjaciółka była dyskryminowana z powodu ciąży (sprawa była głośna) w... rządowej instytucji zajmującej się prawami kobiet. Zresztą tak beznadziejnej rzeczniczki praw kobiet jaka wtedy była, to nie wiem gdzie trzeba by szukać.
        • aracon Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 11:35
         U mnie za jednych i drugich przychodzili znajomi różnorakich politycznych i rodzinnych królików. Jednakowoż Za PIS pojawiło się ich jakby 3 razy więcej i dużo gorszej jakości. I tego chyba już nie wytrzymamy ... Książkę by można napisać jakie tu ludzie mają stanowiska, jakie pensje i co de facto robią. Obroty runęły bo nawet już nie spadły.
         • dziewczyna_kolegi Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 16:10
          U mnie podobnie, w pierwszej kolejności w robocie znaleźli się ci, których PO wywaliło i bynajmniej nie byli to tytani intelektu. Teraz problem, bo pałętają się tylko i do niczego nie nadają i nie wiadomo co z nimi począć. Może to specyfika instytucji, ale u nas nabory były jak najbardziej przejrzyste. Fakt z kasą było różnie, czasami coś sypnęli czasami nie i to też moim zdaniem zależało od dyrektora generalnego i instytucji. Jedynie co to rzeczywiście mogli pod koniec kadencji podsypać trochę kasą, bo jak widać jednak coś tam było, ale u nas nikt się specjalnie nad nikim nie znęcał i jakieś zasady obowiązywały. Teraz pracownicy co już mają uprawnienia emerytalne, co zęby zjedli w tej instytucji dowiadują się w piątek o 15.00, że od poniedziałku out, są rozgoryczeni ale teraz jest taka kultura pracy. U nas jakiegoś specjalnego hejtu na PO nie ma.
    • znowu.to.samo Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 15:32
     Jedyne wyjście w dzisiejszej sytuacji powrót PO, chociaż wiadomo też swoje za uszami mają, ale w porównaniu z obecnym rządem to była bajka. Ci tutaj rozmontowują demokrację i chcą zrobić państwo religijne.

     Po drugie nie wiem czy się znajdzie jakikolwiek zdroworozsądkowy człowiek, który się podejmie odkręcić ten cały bu*del który zgotował Pis
     • yadaxad Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 16:24
      Władza to nie tylko rząd. No chyba, że Jaro jest królem słońce i z czym się rano obudzi, to w chodzi w życie, do zachodu słońc, bo rano może być inaczej.. Belgia sobie bez rządu radziła, bo są przepisy i mechanizm państwa działa, spory rozstrzygają sądy na podstawie prawa.
    • afro.ninja Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 15:56
     Wiadomo, ale jako obywatelka, bardzo czekam na nowe. Na tych młodych, którzy w końcu cos w tym chorym kraju zmienią. To co ci wszyscy politycy po 89 zrobili kobietom w głowie się nie mieści. I nadal rzadza, nadal sa w opozycji, juz nie bede pisac dalej, bo nie mam sił na wylewanie żali. Zawiedli wszyscy.
   • bananananas Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 08:09
    zuzia555 napisała:

    > I odpowiadając na Twoje pytanie : widzę Tuska w tej roli u boku z Trzaskowski.

    Trzeba sie oprzeć na tym co istnieje, bo zbyt niebezpieczne jest obieranie liderów z dnia na dzień. Ale sorry, nie Tusk, facet, który traktuje politykę jak grę. Doprowadził osobiiście do likwidacji ostatniej partii, która widziała politykę jako służbę i jeszcze mogła długo zaznaczać się i moderująco wpływać na rzeczywiśtość w Polsce (Unię Wolności). Bo była za mało skuteczna i nienowoczesna.
    Jego "skuteczność" kosztowała kraj obecne dwie kadencje PISu w parlamencie i pałacu. Niech lideruje swojej partii graczy.
    • runny.babbit Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 08:17
     Z całym szacunkiem, ale Unia Wolności dokładnie taka była, na dodatek pełna polityków przekonanych o swej ważności i zawsze wiedzących lepiej, plus prokoscielnych. Że z partii marginalnej dało rade zrobic coś takiego jak PO to naprawdę osiągnięcie.
     • bananananas Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 08:29
      runny.babbit napisał(a):

      > Z całym szacunkiem, ale Unia Wolności dokładnie taka była, na dodatek pełna pol
      > ityków przekonanych o swej ważności i zawsze wiedzących lepiej, plus prokosciel
      > nych. Że z partii marginalnej dało rade zrobic coś takiego jak PO to naprawdę o
      > siągnięcie.

      A potem hodować sobie wroga idealnego - niemądrego, pokracznego, zawsze łatwego do ośmieszenia. Takiego, co zdobędzie władzę z mniejszym prawdopodobieństwem niż zakonnica na pasach itd. Bo gdyby, w obiektywnym interesie nowoczesnego państwa i zachodniej demokracji (państwa naszych aspiracji), przydusić tego wroga w odpowiednim momencie, to na jego miejscu wyrósłby nowy, bardziej niebezpieczny.

      Tusk jest graczem i jak mu wyjdzie, że się opłaci iść z Kościołem, to pójdzie.
       • bananananas Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 09:00
        runny.babbit napisał(a):

        > Przepraszam, ile masz lat żeby się dziwić że polityk jest graczem? Nie tylko Tu
        > sk nim przecież jest 😀 a że popełniał błędy -bronić go nie będę, podobnie jak
        > UW która była partią na wylocie

        No więc uważam, że należy oczekiwać od polityków, że nie będą graczami, tylko będą realizowali konsekwentnie zadeklarowaną wyborcom wizję interesu państwa, a nie własnego. Cżęsto (zawsze?) poprzez kompromisy, ale to nie jest stricte granie.
        Nauczyli nas, że nie możemy wiele oczekiwać, czas się oduczyć i zacząć żadać realizacji naszych potrzeb.
        • runny.babbit Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 10:28
         Nadal uważam że masz idealistyczne podejście, polityka zawsze jest grą. Natomiast może być gra w której my też wygrywamy, tylko nie można odpuścić. Polski wyborca, zwłaszcza tzw. inteligent lubi czekać na ideał na białym koniu a jak go nie dostaje to się obraża. Moim zdaniem realistyczniej jest wybrać opcję najlepsza z możliwych, a potem wymagać, chociażby ufać aktywnie na spacer. W demokracji obywatel też musi być aktywny.
         Kurcze, chyba sama trochę idealistycznie podchodzę 😀
         • bananananas Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 11:42
          runny.babbit napisał(a):


          > Kurcze, chyba sama trochę idealistycznie podchodzę 😀

          Tak trzymać wink
          Ja nie jestem taka tolerancyjna i nie nazywam błędem w grze przedkładania interesu partii (zachować lekko osłabiony PIS jako wygodnego wroga i straszak na zwolenników) nad interes państwa (zmarginalizować PIS).
          Ale nawet - jak ktoś popełniał błędy w grze takiego kalibru, to niech... wiesz co.
    • divlje_jagode Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 10:05
     kandyzowana3x napisała:

     > I znów "kompromis" i układanie się z kościołem? Ekipie "nie da się" i "taki ma
     > my klimat" już chyba podziękowano.

     Dokładnie. Nawet jak PiS odda władzę to przyjdzie po nim co? PO, które na kolanach u papieża ręce całowało? Konfederacja? Lewica, która nie potrafi się pozbierać po porażce parę ładnych lat temu?

     Ludzie pamiętają doskonale słowa "sorry, taki mamy klimat" i jak widać wolą chodzić w marszach za PiS niż zagłosować za zmianą.

     Nawet teraz, kiedy opozycja mogłaby wyłonić jakiegoś lidera, zgarnąć poparcie na fali wku.wienia społeczeństwa - tej opozycji nie widać. Gdzie oni są?
  • buldog2 Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 08:30
   Dziś w Poranku TOK FM zastanawiano się, co zrobić z wyrokiem trybunału Kaczyńskiego, Przyłębskiej i przystawek, pani zaproszona przez prowadzącego J.Wróbla stwierdziła, że najlepiej nie publikować.
   Wobec powyższego cytuję Konstytucję RP:

   Art. 190. 
   1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.
   2. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".


   Brak natychmiastowej publikacji wyroku z złamanie Konstytucji, to raz, i jest to zgodne ze zdrowym rozsądkiem. Przyznanie redakcji Monitora Polskiego prawa do dowolnej publikacji ustawiałoby jej decyzje ponad TS, znaczyłoby to, że inny urząd ma prawo veta w stosunku do wyroków TK.

   Podany w audycji sposób wyjścia z opresji to podążanie wytyczoną przez PIS ścieżką bezprawia (brak publikacji wyroku w sprawie wyboru sędziów).

   Ten skład TK jest nielegalny i czeka nas albo płaszczenie się przed PISem i ePISkopatem, albo wojna z całym ich złem i, w konsekwencji, w jakiejś przyszłości, zmiany konstytucyjne.
  • alicia033 Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 09:12
   władzy nie oddadzą, bo doskonale wiedzą, że tak, jak teraz covidowcy zapełniają szpitale, tak oni zapełnią wtedy więzienia.
   Władzę trzeba będzie im odebrać siłą.
   Nie wiem, kto to będzie, pozostaje mieć nadzieję, że będą to ludzie zorientowani prounijnie, a nie śpiochy putina.
   W przypadku pierwszej opcji gospodarczo szybko się, jako kraj, podniesiemy, w przypadku drugiej - będzie bida z nędzą na rosyjskim węglu i gazie.
  • janja11 Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 09:47
   Teoretyzuję.
   Opozycja dochodzi do władzy. Opozycja wyciąga wnioski z błędów poprzedników i z błędów własnych.
   Przestaje się zajmować tylko swoimi interesami i zaczyna widzieć, słyszeć i stara się zrozumieć potrzeby zwykłych ludzi.
   Powołuje się rząd złożony z fachowców.
   Wyjaśnia się bałagan w TK.

   Takie political fiction.
  • madami Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 10:34
   PIS nie odda władzy. Ja się boję, że Jarek się przekręci i do władzy dorwie się Ziobro, i wtedy będziemy mieć dyktaturę bo ten jest mocno rąbnięty z manią wielkości, i wg mnie nie cofnie się przed używaniem przemocy. Ziobro przy poparciu konfederatów, którzy obsadzą swoimi część ministerstw.

   Komu PIS ma oddać władzę? Nieudacznikom z PO? Gangsterom z PO? Może komuchom?
   • nolus Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 13:33
    madami napisała:

    > PIS nie odda władzy. Ja się boję, że Jarek się przekręci i do władzy dorwie się
    > Ziobro, i wtedy będziemy mieć dyktaturę bo ten jest mocno rąbnięty z manią wie
    > lkości, i wg mnie nie cofnie się przed używaniem przemocy. Ziobro przy poparciu
    > konfederatów, którzy obsadzą swoimi część ministerstw.
    >

    I mi to chodzi po głowie - przyznam szczerze, że niczego sie tak nie boje jak dyktatury Ziobry...
  • helka.pentelka Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 15:00
   Też się zgadzam, że nie ma komu.
   Lewicy też się boję, dla mnie są odbiciem myślenia pisu tylko z drugiej strony. Też zamordyzm i jedynie słuszna wizja świata.
   Plus ostatni wyskok, czyli projekt ustawy kowidowej, zakazujący pod karą grzywny i więzienia dyskutowania o aktualnie modnej pandemii
  • sumire Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 17:09
   Póki psychopata będzie żył, PiS nie odda dobrowolnie władzy. Chyba jedynie w sytuacji, gdy doprowadzą państwo do ruiny finansowej i pozwolą innej partii próbować naprawić ich burdel, a sami będą krzyczeć z opozycji. Przyjęcie takiej strategii przez pisiorów dopuszczam, ale to byłaby ostateczna ostateczność i ryzyko Trybunału Stanu.
   Drugi problem jest taki, że chyba żadna z partii opozycyjnych jakoś szczególnie nie chce rządzić po PiS, a już z pewnością nie ta największa.
   • runny.babbit Re: Ok, PiS odda władzę, i co wtedy? 27.10.20, 17:19
    sumire napisała:

    > Póki psychopata będzie żył, PiS nie odda dobrowolnie władzy. Chyba jedynie w sy
    > tuacji, gdy doprowadzą państwo do ruiny finansowej
    A to chyba już. Gorzej że nie ma chętnych na sprzątanie ich chlewu, co mnie zresztą wcale nie dziwi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka