Dodaj do ulubionych

oczy moje źródła milosierdzia

28.10.20, 08:35
Tak oto ksiądz spod Częstochowy namawia do nienoszenia maseczek.

Co na to nasze forumowe anty maseczkowe koronasceptyczki? Nowe argumenty dla was. Voilà!

Jak ktoś chce nosić maseczkę, no to na własną odpowiedzialność, ale są takie przypadki, na przykład w jednym z krajów kilkoro dzieci umarło dlatego, że w szkole nosiły maseczki" - mówił ksiądz Daniel, zwany "ojcem". - "Więc można się tylko zatruć, nosząc maseczkę w kościele czy tam gdzieś na zewnątrz. Taka moja prośba, żeby nie nosić, dla swojego zdrowia właśnie, dla swojego bezpieczeństwa. Przede wszystkim dlatego, żeby modlić się w wolności, w spokoju, z radością, a nie z maską na twarzy. No bo jak można wielbić Pana Boga, nie da się, wszystko będzie tłumione, ten dźwięk się będzie wydobywał, jakby jakieś mary na cmentarzu".
Więcej: weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26445232,oczy-moje-zrodla-milosierdzia-kim-jest-ksiadz-ktory-prosi.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: oczy moje źródła milosierdzia 28.10.20, 08:59
      Kasper Mariusz Kaproń, franciszkanin z Boliwii, (...) pisze: "Oto dzisiaj wśród młodzieży ma wzięcie taki ONR, co w okresie mojej młodości było nie do pomyślenia. A to właśnie z tej grupy jest sporo powołań. Drugą grupę zasilającą seminaria są dzisiaj młodzi, którzy swoją wiarę kształtują w ruchach charyzmatycznych. Od kilku lat wychodzą z seminariów księża typu Międlar lub księża palący ksiażki Harry'ego Pottera. Ludzi społecznie wrażliwych dzisiaj w seminariach nie znajdziesz." To ostrzeżenie dla nas wszystkich: gdzieś tam, poza pierwszymi stronami gazet, wykluwa się sojusz nienawiści z zabobonem, niosąc ten sam sztandar fałszywie rozumianego patriotyzmu.
      BArtłomiej Sienkiewicz, "Sienkiewicz z nami", Warszawa 2019

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka