Dodaj do ulubionych

To jak to będzie z tym kompromisem?

29.10.20, 08:28
wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-trybunal-wydal-wyrok-nieprzypadkowo-w-tle-rozlam-w-pis-6569588075588384a
- Prezes nie pójdzie na żadne ustępstwa. Nie spodziewajmy się, że wykona krok w tył. Jego przemówienie to wypowiedzenie wojny. Jakikolwiek kompromis oznaczałby, że przyznaje się do błędu. A on do błędu się nie przyzna, byłaby to oznaka jego słabości - uważa nasz rozmówca.


Ktoś ma pomysł jak PiS chce to rozegrać? Nasz nowy Jaruzelski nie chce ustąpić i zapewne nie ustąpi. Co kombinuje reszta pisu?
Od wczoraj ktoś płaci trollom żeby nas przekonały do kompromisu. Prezydent, jego żona, córka, premier powtarzają o „nie można zmuszać do heroizmu”. Bardzo to jest spójne ze sobą, ale niekoniecznie spójne z wizją wodza.
Projekt Gowina? Nie opublikują wyroku?
Obserwuj wątek
  • lauren6 Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 08:38
   Zgłoszą nową ustawę antyaborcyjną, która pozwoli na usuwanie płodów z wadami letalnymi, ale nie z ZD. To będzie nowy kompromis, a kto będzie dalej strajkował to znaczy, że chce mordować fantastycznych ludzi z ZD.

   Polki tradycyjnie dadzą sobie radę. Bogate zrobią sobie w ciazy test genetyczny i usuną płód z ZD u naszych sąsiadów przed 13tc. Biedne będą ubogacone fantastycznym dzieckiem z ZD.
  • asfiksja Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 08:58
   Moim zdaniem PIS opublikuje wyrok, potem uchwali nową ustawę zakazującą aborcji z wadami nieletalnymi (domniemanie konstytucyjności ustawy załatwia sprawę), a potem będzie liczyć, że protesty się rozejdą po kościach. I trolle przygotowują pod to grunt, taki przekaz już widzimy nawet na forum, kazali to mówić prezydentowi itd.
   Opozycja nie ma pomysłu, jak to rozegrać. Postulat Lempart, żeby PIS chyżo umykał jest ze wszech miar słuszny, ale trudny w realizacji. Prawdopodobnie czekają nas więc co najmniej 3 lata dużej uciążliwości w życiu codziennym. Ale co się odwlecze to nie uciecze, PIS zdradził Naród tuż przed apogeum epidemii, tego się nie zapomina.
   • astrologiiia333 Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 11:40
    Opublikują wyrok i będą go chcieli obchodzić coś kombinując. Głównie będą dążyć do zachowania kompromisu w okrojonej wersji. Będą dążyć do wyłączenia np downa. Może czegoś jeszcze. Mają spory problem bo Jarosław Kaczyński nie ustąpi a wiadomo, że on decyduje. Oznacza to nadal piekło kobiet, tylko trochę łagodniejsze, co łyknie spora część protestujacych.
    Aktorzy w pałacu prezydenckim dostali nowe scenariusze. Z radości i milczenia zrobił się nagle zabrany glos, zaniepokojenie, wątpliwości, prawo, które ma nie zmuszać do heroizmu i duma z młodego dziecięcia, które wróciło na łono rodziny i ma inne zdanie, nadal szanowane. Oj, oj.
  • sumire Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 11:40
   Ja też myślę, że on nie pójdzie na ustępstwa - jakiekolwiek oznaczałoby, że popełnił błąd, a prezes błędów nie popełnia; poza tym to oczywiście psychopata.
   Bardzo bym chciała, żeby to doprowadziło do rozłamu w PiS, ale wątpię. Przypuszczam (choć chciałabym się mylić), że oni przełkną żabę zaserwowaną im przez psychopatę i klepną ten wyrok. Te teksty o zmuszaniu do heroizmu to głodne kawałki bez znaczenia.
   • alicia033 Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 11:53
    sumire napisała:

    > Bardzo bym chciała, żeby to doprowadziło do rozłamu w PiS, ale wątpię.

    Tylko żadnego rozłamu!
    Ta obsurancka, chciwa mafia ma polecieć w całości, razem z konfą.

    > i klepną ten wyrok.

    i oby klepnęli. Ten kraj potrzebuje mocnego wychylenia wahadła w drugą stronę, opublikowanie tego wyroku mocno je popchnie.
  • alicia033 Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 11:49
   opublikują wyrok i się nie cofną, bo wiedzą, że i tak przegrali.
   Dla Polaków i Polek w dłuższej perspektywie to lepsze, niż jakikolwiek ich cofnięcie się taraz, bo co dzień ktoś im piekło kobiet wypomni, co dzień media będa donosiły o odpowiednim napisie na jakimś kościele (kościołach), czy pomniku lolka z wadowic, w społeczeństwie więc jeszcze mocniej będzie się sklejać piss z kościołem w jedno.
   W końcu pewnie jeszcze nie przy tym proteście ale którymś następnym, bo gospodarka leży i kwiczy, a straszenie covidem ludzie mają w nosie, zostaną wywiezieni na taczkach.
  • aerra Re: To jak to będzie z tym kompromisem? 29.10.20, 13:14
   Opublikują i będą próbowali lawirować z nową ustawą. Bo Kaczyński się nie cofnie - on jest chorym psychicznie psychopatą i nie ustąpi.
   I - jakkolwiek bardzo współczuję kobietom, które w tym czasie zajdą w taką trudną ciążę - tak perspektywicznie chyba lepiej. Ludzie tego nie zapomną, a każdy taki przypadek będzie nagłaśniany i przy wyborach wybuchnie. I może w końcu będzie normalnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka