Dodaj do ulubionych

naziolsko - kibolska straż kościelna

29.10.20, 21:06
Na protestach w moim mieście jestem codziennie i dziś pierwszy raz miałam poczucie zagrożenia. Dotychczas miały one formę marszów z wiadomymi hasłami, albo blokady ulic. Dzisiejszy protest miał się odbyć pod kurią, jednak z powodu orędzia naczelnika, żeby nie wywoływać burdy protest przeniesiono pod filharmonię. Tyle tylko, że filharmonia jest na tym samym placu co kościół
Poszłam z dzieciakami - młodzież licealna, dookoła mnóstwo ludzi z dziećmi w różnym wieku, a wokoło kościoła czarne karki w kominiarkach i kibole lokalnego klubu z transparentem, że owszem są z kobietami, ale wypierd**** z lewakami i pedałami.
Policji dużo, ale atmosfera się skisiła z powodu obecności za plecami zamaskowanych typów.
Miałam wrażenie, że ludzie się jednak przestraszyli, impet osłabł, bo jednak nikt nie chce dostać kosy pod żebro. Pani moderatorka protestu grzecznie przekonywała, że naszym celem nie jest walka z kościołem (serio?) i mamy pokojowe zamiary.
Niestety naziolskie bezmózgi posłuchały pana marionetek. Zrobiło się niebezpiecznie i zastanawia mnie na jak długo starczy odwagi protestującym, zważywszy, że to głównie uczniowie i studenci.
A jak u Was,? Pytanie głównie do mieszkanek średnich i mniejszych miast, bo w dużych są Was takie tłumy, że nikt Wam nie podskoczysmile
Obserwuj wątek
    • asdfg2018 Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 29.10.20, 21:57
      Te przykościelne bojówki są rzeczywiście niebezpieczne . Chyba nawet policja nad tymi przykościelnymi bojówkami już nie panuje .
      Wysyła się przeciwko nim nie normalną policję tj tzw potocznie krawężniki czy takich z białymi kaskami oraz pałami i tarczami ale takie spec oddziały jak poniżej na zdjęciu :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114869,26458717,onet-policja-oddelegowana-do-pilnowania-domow-i-biur-politykow.html#s=BoxMMt1
    • mdro Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 29.10.20, 21:57
      Ale wiesz, że o to właśnie chodzi? Żeby zastraszyć?

I nie bój się, oni (ci kibole) też nie wiedzą, co robić wink. Stąd ten ich rozkrok: i chcieliby, i boją się big_grin

Zaś co do mniejszej frekwencji - protesty dzisiaj trochę spauzowały, ludzie szykują się na jutro.
        • asdfg2018 Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 29.10.20, 22:28
          Wicepremier d/s bezpieczeństwa publicznego rzucił wezwanie w tv więc się pojawili , niestety .

............
          cyt.
          " Inicjatorki zgromadzeń z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ogłosiły już plan na kolejne dni. W poniedziałek mają się odbyć kolejne blokady, a w środę - łańcuch solidarności. Protestujący mają odwiedzić mniejsze miasta, by wesprzeć tamte demonstracje."
    • umi Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 29.10.20, 22:48
      Po pierwsze trollujesz. Po drugie skomentuje, bo p.przysz.

"że naszym celem nie jest walka z kościołem (serio?)" - Tak, serio. Naszym celem nie jest walka z kosciolem, tylko walka z odbieraniem obywatelom praw czlowieka. Gdyby kosciol nie byl zaangazowany w odbieranie praw czlowieka, to wiekszosc demonstrujacych nie bylaby nim zainteresowana. Poza tym ja znam wiele osob wierzacych, rowniez przeciwnych wyrokowi TK - tez widza zagrozenie i to, jak dalej moze pojsc obecny nurt zamordyzmu. KK sie obrywa slusznie, bo wspiera polityke rodem. Polska, zdaje sie, sasiaduje z pewnym krajem kiedys majacym spory odsetek katolikow, dzisiaj laickim z podobnego powodu - kosciol sprzedal sie wladzy i zdradzil narod, wiec zostal uznany za wroga. Co pociagnelo za soba laicyzacje spoleczenstwa, gdyz po stronie okupatna nikt stal nie bedzie. Takze, trollu, jesli wspierasz kk to uswiadom swoim idiotom-mocodawcom, ze poparcia spolecznego dlugofalowo miec nie beda i juz maja coraz mniejsze na wlasne zyczenie. Owszem, sa w Polsce antyklerykalowie i pewnie co jakis czas ktorys sie wypowiada korzystajac z okazji. Natomiast ogolna masa protestujacych albo sama jest w jakims stopniu wierzaca (nie fanatycznym) albo dotad sie kosciolem nie interesowala. Teraz sie zainteresowala, bo jej kosciol wchodzi w osobiste zycie i wybory.

A straszenie karkami sobie daruj. Narod sie wqvil, wiec kosicolom sie oberwalo, ale nikt sie nie zalamie tym, ze nie moze pokrzyczec przed ambona. Nie chodzi o krzyczenie w budynku sakralnym, to jest tylko srodek do celu. A cel jest taki, ze rzad ma sie przyznac do bledu i naprawic boordel zrobiony przez Trybunal Kretynow. Bladzic rzecz ludzka, ale jak juz sie pomylilo, trzeba miec odwage cywilna zeby przyznac, ze sie zybalo i sprobowac to naprawic.
      • hexella Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 30.10.20, 11:54
        Nie wiem co stało u podstawy, że wpadłaś na karkołomny pomysł, że jestem trolem, może jeszcze PISowskim??? Zresztą mam w zadku Twoją ocenę mojej forumowej aktywności.
        Opisałam nietypową dla mojego miasta sytuację, gdzie z odmętów niebytu wypełzły ciemne typy, by bronić kościelnych murów i biskupich tyłków. W spokojnym dotychczas mieście, gdzie na murach jest więcej artystycznego graffiti niż homofobicznych i narodowych haseł, gdzie jedyne zadymy odbywają się przy stadionie żużlowym. Gdzie tu trolling?
        Reszta rzeczy, o których piszesz to oczywistości, nie do polemiki.
    • anorektycznazdzira Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 29.10.20, 23:02
      Na portalach można znaleźć wszczonsajonce relacje z przejawów wojny domowej z "kibolami" we Wro.
      Tak, jakaś grupka (g.r.u.p.k.a.) wyskoczyła tam do uczestników manifestacji, a jeden szur poturbował 2 dziennikarki.
      Co się wydarzyło potem?
      A to:
      wroclaw.se.pl/pilne-kibice-slaska-wroclaw-szukaja-damskiego-boksera-dojedziemy-go-za-to-co-zrobil-aa-kf63-K2eS-hwkT.html
      i to
      www.facebook.com/WielkiSlask/posts/4744459555596072
      polecam przeczytać wszystko, najfajniejsze jest w czwartym akapicie big_grin

Pewnie jakieś męty szukają zaczepki, albo postanowiły się popisać nową kurtką z demobilu, ale wojny domowej nie ma na szczęście póki co.
      • livia.kalina Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 29.10.20, 23:11
        Wiedzą już kto o jest. A to normalnie prawdziwy gwiazdor, celebryta narodowo-patriotyczny:

"Robert G. ps. Galon, który w środę miał zaatakować dziennikarki "Gazety Wyborczej" podczas protestu we Wrocławiu, jest znany jako groźny kibol Śląska Wrocław z bogatą przeszłością kryminalną. (...) "Galon" aktywnie działał w grupie kiboli Śląska Wrocław, którzy zarabiali między innymi właśnie staniem na bramkach we wrocławskich klubach, a przy okazji handlowali w nich narkotykami (...) Kolejnym źródłem zarobku Roberta G. i kolegów z bojówki był klub piłkarski. - To było jeszcze przed oddaniem nowego stadionu na Euro 2012. Graliśmy na starym stadionie przy ul. Oporowskiej. I byliśmy dogadani po cichu z klubem, że pilnujemy porządku na naszej trybunie. Po cichu dostawaliśmy za to po 7 tys. od meczu - opowiada były członek stowarzyszenia kibiców Śląska Wrocław.

W ostatnim czasie kibole Śląska czerpali zyski m.in. z handlu nielegalnym tytoniem na targowisku przy wrocławskim Dworcu Świebodzkim. - Zarabiają tam po kilka tysięcy na dzień, do tego oczywiście handel narkotykami. Niedobrze mi się robi, że krzyczą o Polsce Walczącej i bronią kościołów a potem wciskają prochy dzieciakom - opowiada jeden z byłych kolegów "Galona"."

tvn24.pl/najnowsze/strzelanina-kibolskie-ustawki-i-handel-nielegalnym-tytoniem-przeszlosc-galona-ktory-napadl-na-kobiete-podczas-prote-4736180?fbclid=IwAR3AfL9wF_-bJRO4KcptasHEY0AXip-QVsG8e3SGkynAz9Ud-rZbviv4C_Y
      • hexella Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 30.10.20, 12:08
        Panowie kibole zachowali się przyzwoicie. Mam znajomych we Wro, rozmawiałam z nimi zaraz po tej akcji i stanowczo stwierdzili, ze nie ma siły, która ich zastraszy i powstrzyma.
        Nasi miejscowi kibice nie chcieli rozmawiać z prasą, schowali się za parawanem. Czekam, aż klub sportowy się wypowie.
    • myfaith Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 30.10.20, 11:06
      U nas na razie agresja jedynie na forum miasta . "Prawdziwy Polacy" spotykają się na 1 sierpnia i 11 listopada pod lokalnymi pomnikami drąc ryja niemiłosiernie i odpalając race - teraz jak są "spacery" (akurat na trasie sa te pomniki) póki co nie ma ich. Natomiast kościołów pilnują "prawdziwi katolicy" tylko ze nikt (poza pierwszymi aktami wandalizmu ogrodzeń przed "strażnikami") na kościoły nie napada wiec ich retoryka jest taka - "przestraszyli się"

P.S wandalizmu i mazania budynków sakralnych/zabytkowych/pomników nie popieram
        • sumire Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 30.10.20, 12:24
          To fakt. Przy czym czytałam, że według oficjalnych danych KK pomalowano 79 budynków - z ponad 10 tysięcy kościołów w Polsce. A po wezwaniu Jarosława do obrony za wszelką cenę protestujący albo nie pojawiają się wcale w ich pobliżu, albo pod nimi tańczą, a to trudno nazwać atakiem. Niestety wszystkie pisiorskie media i główni politycy już grzeją przekaz, że następuje straszliwe dewastowanie, choć nic takiego nie ma miejsca.
          • hexella Re: naziolsko - kibolska straż kościelna 30.10.20, 12:33
            I dokładnie tak to wczoraj wyglądało u nas. Ludzie bawili się na placu (pikieta miała charakter piknikowy) a przy drzwiach kościoła stali na rozstawionych nogach smutni czarni panowie . Miałam wrażenie, że policja bardziej pilnuje ich niż demonstrantów, za co zresztą dostała brawasmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka