Dodaj do ulubionych

czy "unieważnią" wyrok ?

31.10.20, 11:43
ogólnie czegoś takiego jak unieważnienie wyroku trybunału nie istnieje.
Ale w procedurach przed sądami powszechnymi istnieje coś takiego jak nieważność z mocy prawa wyroku w powstaniu którego brała udział osoba nieuprawniona.
Ponadto nie może być sędzią w sprawie osoba, która brała udział w skierowaniu pozwu/aktu do sądu, np wcześniej była prokuratorem i miała wpływ na postępowanie przygotowawcze lub jest w jakiś inny sposób powiązana z którąś ze stron postępowania. Pojawiają się głosy, bardzo nieliczne na razie, że skoro Pawłowicz podpisała się pod wnioskiem do trybunału powinna być ze składu orzekającego wyłączona.

Gdyby chcieli wybrnąć z tzw "twarzą" mogliby na tej podstawie wstrzymać publikację wyroku.
Czy skorzystają?czy to byłaby droga do rozwiązania napięć?
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 11:46
      Wybrną ustawą Dudy - oczywiście świętoszkowate PO zdradzi kobiety i też zagłosuje za tym goofnem prawnym.

Razem ogłoszą to jako sukces i KOMPROMIS hehe, mimo że to zaostrzenie prawa w stosunku do dnia dzisiejszego.
      Potem Budka poprosi o wyciszenie protestów skoro kobiety dostały co chciały hehe.
      • lauren6 Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 11:52
        Jeśli ktokolwiek z KO zagłosuje za projektem Dudy to znaczy, że kompletnie stracili kontakt z rzeczywistością i ich dotychczasowi wyborcy śmiało mogą przenieść głos na jakiegoś Hołownię lub Lewicę.
        • araceli Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 12:23
          lauren6 napisała:
          > Jeśli ktokolwiek z KO zagłosuje za projektem Dudy to znaczy, że kompletnie stra
          > cili kontakt z rzeczywistością i ich dotychczasowi wyborcy śmiało mogą przenieś
          > ć głos na jakiegoś Hołownię lub Lewicę.

W sensie - mają poświęcić tysiące kobiet, które za chwilę będą zmuszone do rodzenia ciężko uszkodzonych płodów dla manifestacji politycznej?
          • alicia033 Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 13:41
            araceli napisała:

> W sensie - mają poświęcić tysiące kobiet, które za chwilę będą zmuszone do rodzenia ciężko uszkodzonych >płodów dla manifestacji politycznej?

najwyraźniej odpowiada ci jednak piekło kobiet, araceli.
            "Projekt" dudy to wyłącznie pijarowa zagrywka, trzeba być kompletnym durniem żeby podnieść za czymś takim rękę, aborcje dalej będą w Polsce nieprzeprowadzalne.
            • araceli Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:00
              alicia033 napisała:
              > araceli napisała:
              >
              > > W sensie - mają poświęcić tysiące kobiet, które za chwilę będą zmuszone d
              > o rodzenia ciężko uszkodzonych >płodów dla manifestacji politycznej?
              >
              > najwyraźniej odpowiada ci jednak piekło kobiet, araceli.

Jasne - i dlatego protestuję żądając prawa do aborcji bez ograniczeń. Użyj mózgu. Za chwilę opublikują wyrok i od tego momentu setki kobiet będą przeżywać piekło. Masz je w dudzie rozumiem, uważając, że partie powinny leżeć Rejtanem i blokować możliwość oszczędzenia choć części z nich? Rajcują cię męczennice?
              • droch Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:30
                Przecież nawet po uchwaleniu ustawy wg projektu dr Andrzeja Dudy żadna aborcja nie będzie możliwa - jakie konsylium podpisze się pod tym, że jest 100% pewność śmiertelnych wad płodu? Przecież prokuratora będzie ścigać lekarzy przez kolejne 25 lat.
        • sumire Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 15:16
          Obawiam się, że ktoś z KO może jednak Dudowy kompromis poprzeć. Pamiętajmy, że to partia, w której były Gryglasy i inne, zanim ich PiS przytulił. I niewykluczone, że ktoś taki nadal tam siedzi.
          A PSL to już w ogóle nie ufam w tej sprawie.
    • mava Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 12:01
      mają furtki...np. taką, że przekupa podpisała sie pod poselskim wnioskiem, jako posłanka, a potem, juz w TK, procedowała nad nim. To jest niezgodne z prawem.
      Ale kurdupel idzie na zwarcie, jak to psychopata. To raz.
      Dwa. Dziewczyny (a za nimi ich chłopakki) nieźle sie wkurzyły. A że mają wolne od nauki, nie moga sie spotykać to maja marsze. Znaczy wspólne spacery.
      I słusznie bo to te dziewczyny i te chłopaki, beda życ w tym kraju wiec niech sobie to życie układają, zanim zaczna sie w nim urzadzać, jak to w czarnej doopie bywa.
        • mava Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:38
          Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest jedna rzecz, na którą uwagę zwróciła posłanka Urszula Pasławska, że wyrok wydany przez Trybunał Konstytucyjny można podważyć z uwagi na zasiadanie w składzie orzekającym Krystyny Pawłowicz, ponieważ ona w poprzedniej kadencji podpisała się pod identycznym wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że potwierdzają to konstytucjonaliści

czyli "podważyć" a nie "kasacja".
          • alicia033 Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:52
            ale jaki organ miałby ten wyrok podważyć to już "tygrys" to już nie powiedział, prawda?
            Ciekawewink dlaczego.
            Wiadomo, że wyroki trybynału przyłębskiej są wadliwe en masse, nie tylko ten jeden, bo orzekają w nim osoby wadliwie powołane, tylko że dopóki nie odsunie się tej mafii od władzy NIC się z tym nie da zrobić.
            Ustawa o TK przewiduje możliwość usunięcia sędziego TK z urzędu i można na jej podstawie usunąc nie tylko dublerów ale i przyłębską i pawłowicz i wszystkich pozostałych pissowskich nominatów, bo przy powołaniu każdego były uchybienia formalne ale nie da się tego zrobić bez zmiany władzy.
            • mava Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:59
              nie jestem prawnikiem więc nie bedę wdawać sie w szczegóły. Ale myslę, a nawet mam pewnosc, że to nie jest wymysł Kosiniaka. Tym bardziej, że po raz pierwszy usłyszałam to z ust prawnika, w tv, zdaje sie że kalisza ale tu głowy nie dam.
              Nie sadzę żeby jakikolwiek polityk wypowiadał takie sugestie bez odpowiedniego uzasadnienia (porady prawnika) w przeciwieństwie do pisiorskiej ematki, ktora wypowiada sie przekazami dnia.,
              • alicia033 Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 15:01
                mava napisała:

> Nie sadzę żeby jakikolwiek polityk wypowiadał takie sugestie bez odpowiedniego uzasadnienia (porady prawnika) w przeciwieństwie do pisiorskiej ematki, ktora wypowiada sie przekazami dnia.,

w krasnoludki też wierzysz?
                • alicia033 Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 15:14
                  mava napisała:

> "potwierdzaja je konstytucjonalisci"

CO potwierdzają? Że wyrok jest wadliwy? No jest.
                  Pokaż mi za to takiego, który mówi o tym, jaki organ miałby to zgodnie z prawem stwierdzić.

Już w ubiegłym tygodniu jedna się tu ze mną durnie awanturowała, że rząd może zgodnie z prawem odroczyć publikację wyroku na 18 miesięcy. Jak wkleiła tekst, z którego tę "mundrość" wywodziła to wyszło, że kompletnie nie rozumie tego, co czyta.
                  • mava Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 15:21
                    kobito! odbilo ci? masz PSM?
                    Nie mam NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU przepychac sie z toba jak, nie przymierzajac "taka jedna". Powiem wiecej - mam to dokladnie w doopie jak gnom będzie chiał z tego wyjsc.
                    Powtórzę raz jeszcze - mam to w doopie.
                    zacytowałam tylko opinie, której, uwaga! nie mam zamiaru bronic "do krwi ostatniej". szczególnie ze kurdupel jest u mnie z opcji "nigdy" i nie mam żadnego, powtorzę ŻADNEGO powodu, zeby wskazywać rozwiązania jemu i jego pachołkom.
                    Opanuj sie, babo! albo weź jakas tabletke....
    • bardzo.cicho Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:41
      Jesteśmy krajem z bardzo restrykcyjnym prawem aborcyjnym jesli chodzi o Europę. A teraz będzie jeszcze bardziej restrykcyjne. I nie ma chyba szans, że notowania lewicy podskoczą, a KO pod rękę z kościołem w kolejnej kadencji....
    • arwena_11 Re: czy "unieważnią" wyrok ? 31.10.20, 14:58
      Pawłowicz podpisała się pod wnioskiem z 2017 roku. W 2019, po wyborach złożono nowy - Pawłowicz nie była już posłem i się nie podpisywała.
      proszę, żebyście nie mówiły, że nie podoba się wam źródło.
      oko.press/polska-pieklem-kobiet-pis-i-trybunal-julii-przylebskiej-wprowadzili-zakaz-aborcji/

"w 2019 w nowej kadencji Sejmu złożono kolejny wniosek do TK o uznanie przesłanki embriopatologicznej za niezgodną z konstytucją;"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka