Dodaj do ulubionych

Sprawdziany/ocenianie

01.11.20, 12:06
Jak zdalnie Wasze dzieci piszą sprawdziany? Coś się zmieniło w podejściu nauczycieli /uczniów do oceniania? Myślę, że to jest czas, gdzie należałoby odejść od utrwalonego w Polsce tradycyjnego oceniania, na rzecz choćby oceniania kształtującego. Co by nie powiedziec, nie da rady inaczej, tylko uczeń musi mieć świadomość swojej odpowiedzialności za wiedzę.
Obserwuj wątek
   • mamtrzykotyidwa Re: Sprawdziany/ocenianie 01.11.20, 14:25
    Już się nie trudź z odpowiadaniem, że ma sobie przeczytać, jak nie wiem, przeczytałam .
    Kolejna nowomodna teoria, której kiepski nauczyciel i tak nigdy nie zastosuje, a którą ci nieliczni dobrzy nauczyciele stosują tysiącleci.
    Czyli odkrywanie Ameryki od nowa, jakby jeszcze nie została odkryta.
     • ga-ti Re: Sprawdziany/ocenianie 01.11.20, 15:10
      Często łatwiej dla rodziców. Jak wszedł w życie pomysł, by nie stawiać ocen 'cyfrowych' w klasach 1-3 tylko opisowe, to rodzice się dopytywali, na jaką w sumie ocenę dziecko napisało, odpowiedziało, przeczytało itp. Nauczyciele zaczęli wprowadzać obok komentarza (często krótkiego, typu 'dobrze', 'świetnie', 'postaraj się bardziej', za krótkiego) znaczki, które rodzice i dzieci zaczęli przeliczać na oceny. I koło się zamknęło.
  • ga-ti Re: Sprawdziany/ocenianie 01.11.20, 15:14
   Moje dziecko w podstawówce ma stawiane oceny za aktywność na lekcji (lekcje w dużej większości online), za prace domowe (odczytane lub odesłane), za wypełnienie testu sprawdzającego w krótkim czasie, żeby zminimalizować możliwości ściągania, za jakieś prace dodatkowe typu plakat, prezentacja, za zadania (z fizyki, chemii i matematyki) rozwiązywane na różnych stronach, platformach.
   Jak na razie jest ok, nauczyciele są dużo bardziej ogarnięci niż na wiosnę, nauka idzie sprawnie wink
   • alfa36 Re: Sprawdziany/ocenianie 01.11.20, 21:37
    I tak myślę, ze to chyba jest pomysł na zdalne. W przeciwieństwie do typowych sprawdzianów, które z jednej strony rodzą chęć bycia nieuczciwym (uczniowie), z drugiej rodzą frustrację nauczycieli.
  • myfaith Re: Sprawdziany/ocenianie 01.11.20, 15:21
   Kolektywnie-😎 liczą (naiwni) na to ze się nauczyciel nie zorientuje.....
   Patrząc jednak ze "szklanka do polowy pełna" to przynajmniej uczą sie współpracy.

   Natomiast zdumiała mnie opowieść syna jak to kolega z innego LO napisał bdb sprawdzian ale pani uznała ze na pewno sciągał wiec wstawiła mu 1... No nie sciągał ( wg slow syna a kolega chyba by sie przyznał rówieśnikowi)

   • alfa36 Re: Sprawdziany/ocenianie 01.11.20, 18:46
    Hmmm... Mój syn podobną opowieść przyniósł, tyle że Pani dwa wstawiła, uznając, że uczeń na pewno ściągał. No, nie ściągał... I tak myślę, mimo całego szacunku do nauczycieli, to jednak problem ma nauczyciel. Chyba powinien przemyśleć.... Jak takiego nauczyciela przekonać? Chyba jedynie zgłosić, że uczeń w do mu warunków nie ma i odwieźć delikwenta do szkoły na dzień sprawdzianusmile (dyr w przypadku braku warunków musi zorganizować zdalną naukę w szkole, znam przypadek, gdzie się tak dzieje).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka