Dodaj do ulubionych

Kto rozbija polskie rodziny

03.11.20, 21:17
youtu.be/YgcYyNVdv5s
Kiedyś mówiło się o eurosierotach. Jak w przyszłości socjolodzy nazwą dzieci opuszczone, odrzucone przez rodziców i dziadków, którzy oszaleli pod wpływem propagandy TVP?
PISsieroty?

Polecam film, pozwala zrozumieć i skalę protestów, i skalę problemu.
Obserwuj wątek
      • prawackie_trolliszcze Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 09:09
        Na jaką starość? Młodzież protestująca pod hasłem "wyp..." niezależnie od postawy rodziców, albo odda ich do przytułków, albo podda eutanazji. Inna sprawa, że odrzucenie to działanie mocno spóźnione. Trzeba im było wychowywać te dzieci, zamiast pozwalać, żeby lewica ukształtowała je na własny, parszywy obraz i podobieństwo. Trzeba było wziąć zapowiedzi lewicy ("wasze dzieci będą takie, jak my") śmiertelnie poważnie. Teraz już za późno. To pokolenie jest już stracone.
    • triss_merigold6 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 05:59
      Przerażające i bardzo powszechne.
      Skądinąd, b. prawdziwe podsumowanie, że starsze pokolenie nie radzi sobie z analizą i selekcją informacji w internecie, nie rozumie koncepcji algorytmów, a w konsekwencji nie jest w stanie ogarnąć świata współczesnego.
      • bulzemba Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 06:25
        Brak nadążania za światem zaobserwowałam u własnej babci gdy padał komunizm. Nie miała alzheimera ale część jej opinii była już zabetonowana. A wtedy jeszcze nie było takiego tsunami informacji. To się po prostu starość nazywa.
      • lauren6 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 09:29
        No właśnie znam osoby, które w ostatnich latach zerwały relacje rodzinne z własnymi rodzicami, dziadkami, rodzeństwem, bo tamci pod wpływem przekazu politycznego ich poniżali.
        Nie zdawałam sobie sprawy ze skali tego zjawiska, która jest porażająca.

W przestrzeni publicznej póki co się o tym wcale nie mówi. Następuje tylko zdziwienie, że młodzi wychodzą z obraźliwymi hasłami, oburzenie, że córki nie chcą pomóc schorowanym rodzicom itd. Ja się nie dziwię, bo gdyby np moi rodzice wyzywali moją partnerkę od zboczonych lesb, a mnie od ideologii to też musieliby sami sobie na starość sięgać po tę przysłowiową szklankę wody. Z tego powodu to zjawisko będzie mieć olbrzymie konsekwencje i to na całe dziesięciolecia.
        • ludzikmichelin4245 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 09:33
          Mnie jest szczególnie żal tych osób, które z racji wieku pozostają zależne finansowo od rodziców. Życie w takim domu to koszmar.
          Może jakieś wsparcie w uzyskaniu niezależności finansowej by tu pomogło, ale nie wiem do końca, jak mogłoby to funkcjonować w zakresie nieletnich.
                • ludzikmichelin4245 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 11:07
                  Owszem, ale jeżeli po uzyskaniu pełnoletniości nadal się uczy, to rodzice nadal są prawnie zobowiązani do alimentacji.
                  Więc na moje - jeżeli zakładamy, że konflikt jest nierozwiązywalny "miękkimi" metodami, to powinny powstać rozwiązania ułatwiające możliwość odejścia z domu przy jednoczesnym podtrzymaniu uzyskiwania alimentacji.
                • 12gram Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 14:58
                  Znajomy lata temu został wydziedziczony i wyszedł z domu goły i wesoły, bo ożenił się z kobietą której jego rodzice sobie nie życzyli w rodzinie.
                  Okazało się w sumie, że na tym lepiej wyszedł niż rodzeństwo, szybko zaczął pracowac tylko na własny rachunek, a jego rodzenstwo jeszcze przez lata było posłuszne dyktatowi rodziców i pracy dla rodziców więc skrzydeł nie rozwinęło wcale.
                  • milva24 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 15:49
                    Mnie moi bardzo konserwatywni rodzice też dwadzieścia lat temu dali finansowe ultimatum z przyczyn światopoglądowych. Zdziwili się bo zamiast dać się zastraszyć poszłam swoją drogą. Łatwo nie było ale nie żałuję. Żałuje za to moja matka, teraz wielokrotnie powtarza, że ona się nikomu do życia nie wtrąca. Nawet to że parę lat temu odeszłam od kościoła przełknęła. Jeśli się modli za moje nawrócenie robi to po cichu i nie demonstracyjnie tak, że nie zauważyłam.
                    • 12gram Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 15:56
                      Moi rodzice oboje są z rodzin gdzie posłuszeństwo wobec starszych i ich nakazów było najważniejszą cnotą. Dziadki dyrygowały , reszta musiała słuchać bo inaczej nie dostawała wsparcia, majątku, była wykluczana ze wspólnoty. Tak po prostu było w poprzednich pokoleniach, cała literatura ten przekaz zawiera, mocny patriarchat.

W sumie teraz mamy dopiero moze drugie pokolenia, które bez posłuszeństwa wobec rodziców jest w stanie się utzrymać na przyzwoitym poziomie i przeżyć smodzielnie.
    • dolcenera Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 07:55
      Niestety prawdziwe i dotyka bardzo wiele rodzin.

Szokujące jest to, ze (przynajmniej w mojej) rodzinie dotknięta jest osoba 60+ , która jest bardzo dobrze wykształcona i zawsze była dość otwarta na świat ( podróże, języki). Na pewno lockdown pogłębił problem, bo siedzą w domu przed kurwizją i to ich buzuje.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać poza „ nie rozmawiamy o polityce i religii przy stole” ?
    • maly_fiolek Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 08:11
      Szokujący jest brak elastyczności u młodszych, bo starzy ludzie są zwapniali, uparci i niestety (zazwyczaj) z mniej sprawnym umysłem - wielu rzeczy nie widzą. A jednocześnie chcą by ich zdanie było słyszane.
      Trzeba to po prostu przyjąć i nie upierać się i nie prowokować kłótni, by my młodsi naprawdę jesteśmy mądrzejsi i powinniśmy być wyrozumiali.
      Bo my też kiedyś się zestarzejemy i też tacy będziemy w oczach naszych dzieci.
      • triss_merigold6 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 08:22
        Wyrozumiała w pewnych granicach mogę być wobec członka rodziny, który ma zdiagnozowana demencję, jednocześnie nie traktując jego zdania serio. Jeśli ktoś chce, by liczono się z jego zdaniem, musi brać odpowiedziolność za to co mówi i robi.
        • iwoniaw Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 11:25
          triss_merigold6 napisała:

> Wyrozumiała w pewnych granicach mogę być wobec członka rodziny, który ma zdiagn
          > ozowana demencję, jednocześnie nie traktując jego zdania serio. Jeśli ktoś chce
          > , by liczono się z jego zdaniem, musi brać odpowiedziolność za to co mówi i rob
          > i.

Otóż to - mogę zachować się zgodnie z linią "lekarz kazał się uśmiechać i nie denerwować, niech się babcia cieszy", ale nie ma to nic wspólnego z relacją ze zdrowym na umyśle człowiekiem, który ma prawo, a tym bardziej szanse, by przekonywać mnie do czegokolwiek. Relacja z takim członkiem rodziny jest z natury rzeczy oparta na żalu, że nie ma już człowieka, którym był, że zaczęło się odchodzenie.

Jeśli natomiast ktoś jest zdrowy i z pełną świadomością miota obelgi i powtarza brednie, to o czym tu w ogóle dyskutować i po co?
      • iwles Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 08:27
        maly_fiolek napisała:

> starzy ludzie są zwapniali, u
        > parci i niestety (zazwyczaj) z mniej sprawnym umysłem - wielu rzeczy nie widzą.

A jeszcze nie tak dawno o Kaczyńskim mówiłaś że to inteligentny mąż stanu 🤣
      • lauren6 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 09:20
        Patrząc po znajomych, których rodziny się rozpadły przez TVPis to uważam, że i tak bardzo długo siedzoeli cicho, z pokorą wysłuchiwali wyzwiska od lewaków, potworów, bezbożników.
        Z czasem każdy pęka. Taki lajf, jak mawia jedna ematka.
          • iwoniaw Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 12:16
            Musimy albo i nie. Jeśli te starsze pokolenia nas kochały i pamiętamy dobre chwile z takim dziadkiem i wsparcie, to raczej inaczej zareagujemy, niż gdy jedyne, z czym dziad się nam od zawsze kojarzy, to poniżanie, szczucie i przekonanie o własnej wspaniałości z tytułu starszeństwa. W drugim przypadku ludziom się ulewa, zrywają kontakt i nie dziwię im się wcale. Za to starsze pokolenie wtedy zdziwione, że "młodzi" (cudzysłów, bo oni już często dobrze po 40. są...) właśnie odkryli, że są dorośli, samodzielni i wszyscy mogą im skoczyć. I wątki jak obok, że jak to stara matka bez pomocy - gdy nie zbiera ona niczego, czego nie zasiała i nie pielęgnowała latami.
            • irma223 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 17:23
              "Wątek obok, jak to stara matka bez pomocy" - kobieta zmarła parę lat temu, nie była nigdy apodyktyczna ani zaślepiona nienawiścią do kogokolwiek. Pokolenie wojenne, sybiraczka, za dużo w życiu przeszła, by dać się komukolwiek omamić, nigdy do nikogo nie była nastawiona źle. Wszyscy znajomi ją dobrze wspominają. Niektórzy próbowali apelować dzieciom (świetnie wykształconym, świetnie zarabiającym) do sumień. Kobieta na przykład szła do lekarza, ale nie umiała powiedzieć, jak się nazywa. Kiedyś przychodnia zadzwoniła do któregoś z dzieci, bo kobieta im w poczekalni zasłabła. No, ale, to na pewni zla kobieta była, skoro ematki tak twierdzą. By się same nie zdziwiły za 50 lat powiedzmy.
              • aerra Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 21:44
                A skąd wiesz jaka była w domu? Jej dzieckiem jak rozumiem nie jesteś?
                Bo moi rodzice na zewnątrz też wyglądali na idealnych rodziców, dzieci grzeczne, dobrze uczące się, bezproblemowe niemalże. Jak w zegareczku.
                I ja owszem - pomagam, ale na moich zasadach. I to i tak tylko dlatego, że ogarnęli się dopiero jak zerwałam kontakty i to nie na chwilę. I wtedy im zaskoczyło. Nadal są toksyczni, ale trzymam relację w ryzach i tyle.
                • irma223 Re: Kto rozbija polskie rodziny 05.11.20, 13:32
                  Nie jestem jej dzieckiem, ale zawsze byłam dobrą znajomą ich wszystkich, właściwie koleżanką z dzieciństwa jej dzieci, na tyle blisko z nimi, by wiedzieć, że do dorosłej dojrzałości nie mieli żadnej ochoty ani żadnego powodu, by mieć do matki pretensje.

Zostawić bezradną matkę, nie radzącą sobie w codzienności, czasami nie pamiętającą, jak się sama nazywa, mieszkając kilka przecznic dalej, no naprawdę to jest twoim zdaniem postępowanie właściwe?
                  Mogliby sobie chociaż te publiczne szchlochy na pogrzebie darować, bo wszystkich znajomych zmarłej aż z oburzenia na taką hipokryzję skręcało.
              • lumeria Re: Kto rozbija polskie rodziny 05.11.20, 16:03
                >Wszyscy znajomi ją dobrze wspominają. Niektórzy próbowali apelować dzieciom

Idealnym osobom tez sie nieidealne dzieci trafiaja.

Ja sie pytam, skoro znajomi tak się nią przejmowali, to czemu koleżanki jej nie odwiedziły? Czemu znajomi czy sąsiedzi nie poszli z nią do lekarza?

Mam fajne koleżanki 20+ lat starsze ode mnie. I chętnie im pomagam. Do samotnej staruszki sąsiadki tez zaglądałam, jedzenie nosiłam, podwiozłam. Nie tylko ja, inne osoby tez.

Wiec nie maluj obrazu skrzywdzonego anioła, bo to się kupy nie trzyma.
            • lellapolella Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 21:53
              Terapia behawioralna działa, u mnie także. Ale pomiędzy mną a zmanipulowanymi osobami nie ma żadnego stosunku zależności, mogę wstać i wyjść w każdej chwili, gdy przedłożą chęć nawracania mnie ponad więzy rodzinne. Nie wyobrażam sobie jednak, jak w takiej sytuacji mogą radzić sobie osoby nieletnie lub zależne. To musi być niszczący koszmar, który odbije się czkawką pokoleniom.
          • lumeria Re: Kto rozbija polskie rodziny 05.11.20, 15:54
            >A u mnie dziadek (już świętej pamięci) potrafił czym innym mamę i mnie doprowadzić do łez.
            >Do tego uparty. Ale niestety, starość tak ma i musimy się z tym pogodzić.

U mnie babcia bila dzieci, tak ze cala wieś o tym wspomina. I dzieci tez musiały się z tym pogodzić.

To co kiedyś było na porządku dziennym dzisiaj jest nie do przełknięcia.

I dobrze.
      • jdylag75 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 10:21
        Nie zgadzam się z tym, to jest kolejny raz przerzucanie odpowiedzialności za postawę, reakcję, dobry nastrój na osoby młodsze, mniej dojrzałe i doświadczone, nawet dzieci.
        Dorosli bardzo często chcą by dzieci były bardziej dojrzałe od nich. To uczy tłumienia uczyć a nie radzenia sobie z konfliktami.
        Potem znowu młodsi musza "być mądrzejsi", a to starzy mieli więcej czasu żeby nauczyć się zyć z ludźmi, nie ranić najbliższych, dbac o relację.
        Z resztą jazdy robią nie tylko osoby sedziwe, ale 40, 50 i 60 latkowie, ludzie w sile wieku, pracujący, od lat korzystający z internetu.
        • maly_fiolek Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 12:10
          Ja mówię akurat o 70-90 latkach.
          40-50 latek to jednak jest człowiek w sile wieku i od takiego należy oczekiwać odrobiny dystansu. A co do konfliktów rodzice-dzieci - temat stary jak świat. Radzenie sobie z konfliktami to też umiejętność uciszenia się gdy sytuacja jest zbyt gorąca aby nie powiedzieć o jedno słowo za dużo.
      • bulzemba Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 16:45
        Średnia przyjemność siedzieć w domu, zaciskać zęby że aż bolą od słuchania dyrdymałów kompletnie z księżyca i udawać że deszcz pada kiedy rodzina pluje na takich jak ty jesteś w głębi serca.
        "Żeby atmosfera w rodzinie nie była kwaśna". Serio chcesz żyć wśród ludzi którzy dają pluć na własną opinię?

Olać co mówią rodzice to można jak zaczynają mieć alzheimera i wiesz że im już rozum choroba odbiera.
    • huang_he Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 08:49
      Ano szokujące...
      Miałam przyjaciółkę od I roku studiów. W 2010 zaczęła skręcać niesamowicie na PiS, uwierzyła w zamach smoleński, słyszała tych dobijanych ludzi. Przeżyłyśmy to. Ona wyjechała z Polski i przez wiele lat utrzymywałyśmy kontakt mailowy, dosyć częsty. Ale od roku już po prostu nie mogłam. Czarę goryczy przelało gówno z Czajki. Że cała Polska od tego zdycha, że to gówno wybiło wszystko ryby itp. Nic się już nie liczyło, tylko Czajka i ten zły Trzaskowski. I po prostu na ostatniego maila nie odpisałam. Kontakt się urwał. Po 20 latach... Stała się takim betonem, jaki obydwie kiedyś opisywałyśmy we wspólnej pracy na temat... języka propagandy PRL.

Moi rodzice, im starsi, tym bardziej podatni. Wczoraj mama ze śmiechooburzeniem mówiła o tych postulatach Strajku Kobiet. No że chyba na łeb upadły, tyle punktów. To jej przeczytałam 21 postulatów sierpniowych. 21! I to jakich! I mama powiedziała "widzisz, im jestem starsza, tym bardziej łapię się na taką propagandę". Ale moi rodzice potrafią to przyznać. Zawsze potrafili, nigdy nie byli betonem. Zawsze miałam w nich wsparcie. Wiem, że zaakceptowaliby mój każdy wybór, z miłości do mnie. Bo oni mnie kochali. Wypowiedzi ludzi, którzy są w tym filmie, świadczą o tym, że oni swoich dzieci nie kochają w ogóle. Chyba nigdy nie kochali. Dzieci im się przydarzały.
    • morgen_stern Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 09:17
      Mój eks ma dokładnie taką sytuację w domu rodzinnym. Rodzice i siostra (jej mąż zaciekły prawak) są zabetonowanymi pisowcami. Wywalił je ze znajomych na fejsie, bo matka zaczęła się do niego przypieprzać z komentarzami pod jego wypowiedziami, publicznie. Nie da się z nimi normalnie rozmawiać, nie mówiąc o jakiejkolwiek dyskusji politycznej, to już zapomnij. Wszystko wina Tuska, LGBT, lewaków, teraz ta aborcja, więc jest nowy wróg. I oczywiście matka wyjechała do niego z tekstem "nie tak cię wychowałam". On kocha rodziców, więc jest załamany i bezradny.
    • monique_alt Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 10:29
      Polecam w temacie też "Dylemat społeczny" na Netflix.
      Pomaga zrozumieć czym spowodowana jest ta polaryzacja społeczeństw.

Zresztą tu na forum też to widać. Jeśli ktoś próbuje rzeczowo z argumentami rozmawiać to zawsze znajdzie się grupa forumek nie przebierająca w słowach i obrażająca każdego kto ma odmienne poglądy.
    • alina_z_komina Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 10:30
      Forma i skala protestów ma też moim zdaniem źródło w epidemii i spowodowanej nią dłuższej izolacji starszych od młodych. Nie odbywały się rytuały scalające pokolenia, te komunie, spotkania u cioci na imieninach itp.; łatwiej było pewnie rzeczy przemyśleć niezależnie. Dziadkowie nie zajmowali się wnukami, babcia nie pakowało pierogów na w wynos, więc nie nie trzeba się było z wdzięczności dla nich i dla towarzystwa chodzić do kościoła. Na ulicę można wyjść w maseczce to babcia jakby zobaczyła w telewizji z trasparentem "wypierdalaj" i tak nie rozpozna. Gdyby na wszytkach świętych młode Polki rozjechały się do domów jak za normalnych czsów to by w weekend ani dwa -trzy dni wcześniej nie wychodziły tak tłumnie na ulice.
        • alina_z_komina Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 11:33
          Wkurw był, ale nieosłabione izolacją więzy rodzinne trzymałyby go bardziej w ryzach. Protesty by się odbyły, może nawet liczniejsze, bo wyszło by część osób której teraz się boją ze względu na epidemię, ale byłyby spokojniejsze, z grzeczniejszymi hasłami, z mniejszą liczbą incydentów w kościołach i bez gołych cycków itp. Po tygodniu para by już na tyle uszła, że propozycja PADa spowodowałaby urządzanie się w tej czarnej d*pie. Zresztą może i tak się tak stanie, ale przynajmniej jest szansa ...
          • triss_merigold6 Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 11:38
            Pomyśl chwilę: na ulice wyszli ludzie młodzi i bardzo młodzi, uczniowie i studenci, którzy mieszkają z rodzicami. Protesty w mniejszych miejscowościach odbywały się dlatego, że wrócili tam studenci, którzy mają zajęcia zdalnie, w swoich wioskach nie powynajmowali mieszkań tylko wrócili do rodziców. O jakim więc osłabieniu więzów rodzinnych piszesz? Przecież oni mają na co dzień rodziców po kokardę i to od kilku miesięcy.
        • maly_fiolek Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 15:37
          Mi żadnych praw nie odebrał, bo ja już dzieci mieć nie mogę - względy zdrowotne sad. Podobnie jest u połowy społeczeństwa. Jeśli chodzi o nieograniczoną aborcję to popiera ją mały procent społeczeństwa.
          Ostatnio wkurw jest w części społeczeństwa która chce się prokreować, a której odebrano prawo do posiadania zdrowego dziecka. Ja w stu procentach popieram prawo par do aborcji dzieci z zespołem downa czy innymi paskudnymi mutacjami.
      • la_felicja Re: Kto rozbija polskie rodziny 06.11.20, 22:28
        alina_z_komina napisała:

> Forma i skala protestów ma też moim zdaniem źródło w epidemii i spowodowanej ni
        > ą dłuższej izolacji starszych od młodych. Nie odbywały się rytuały scalające po
        > kolenia, te komunie, spotkania u cioci na imieninach itp.; łatwiej było pewnie
        > rzeczy przemyśleć niezależnie. Dziadkowie nie zajmowali się wnukami, babcia nie
        > pakowało pierogów na w wynos, więc nie nie trzeba się było z wdzięczności dla
        > nich i dla towarzystwa chodzić do kościoła. Na ulicę można wyjść w maseczce to
        > babcia jakby zobaczyła w telewizji z trasparentem "wypierdalaj" i tak nie rozpo
        > zna. Gdyby na wszytkach świętych młode Polki rozjechały się do domów jak za nor
        > malnych czsów to by w weekend ani dwa -trzy dni wcześniej nie wychodziły tak tł
        > umnie na ulice.

Naprawdę???
        Przez pół roku rozpadły się więzy rodzinne, bo nie było komunii i imienin?
        Już pomijając, że przyjęcie komunijne straciły tylko te rodziny, które akurat miały na stanie ośmiolatki...

Słabe jakieś te więzy rodzinne, że po kilku miesiącach bez rodzinnych imprez śladu po nich nie zostało.

• hanusinamama Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 10:37
      Ja tak mam od lat. Wyrosła w katolickim domu, cigąna do kościoła z kazdej okazji i bez okazji. Pamietam jak mi rodzice puścili "niemy krzyk". Na szczęscie ja uwielbiałam biologie, byłam olimpijka, sama szukałam wiadomości. Szybko sobie wyrobiłam zdanie. Teraz jestem niekoscileną lewaczką w rodzinie wyznającej Jarka i Bosaka. Za skasowanie brata z FB zostałam wyklęta. Tylko ze ja jestem dorosła, mieszkam osobno, jestem niezależna finansowo. Co ma powiedziec dzieciak z LO np?
      • aerra Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 15:22
        I uważasz, że to nowość?
        Otóż, przykre, ale nie. Moi rodzice co prawda takimi słowami się nie posługiwali, ale przekaz był mniej więcej ten sam. Jestem od nich zależna i mam robić to co mi każą i wierzyć w to w co mi każą.
    • swinka-morska Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 11:11
      Taki mi się przypomniało... przyjaciel (o poglądach anty-pisowych) ma ojca zagorzałego zwolennika pis, kurwizji i radyjka z Torunia. Jakiś czas temu ojciec zaczął przebąkiwać, że może by zorganizować jakiś wyjazd, wycieczkę z rodziną do Rzymu. Znajomy przyjął to za dobrą monetę, że się ojciec ogarnął, że może się relacje poprawią. Był gotowy za wszystko zapłacić. Na końcu okazało się, że chodzi o rodzinę radia Maryja wink
    • 12gram Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 14:37
      Nie oglądam telewizji. A czytając artykuły w internetach zawsze staram się dotrzeć do oryginalnego nagrania czyjejś wypowiedzi, a nie opierać się na interpretacji mediów. Bo obie strony kłamią i manipulują. Pis z Rydzem osiągnął już opary absurdu, ale nie oszukujmy się, że druga strona to tylko prawdę mówi i że nie lubi sobie podkręcić tłumu zmanipulowaną wypowiedzią.... Kto ma media ten ma władzę.

W otoczeniu mam fanatyków tvpis i fanatyków tvn. Ani z jednymi ani z drugimi rozmawiać normalnie się nie da, bo bluzgają nienawiścią i język przemocy jest chlebem powszednim gdy mówią o oponentach politycznych.
      Wyznawcy pis każdą krytykę partii odbierają jako atak na siebie osobiście, uważają oponentów za złodziejską kastę, niemoralnych, mordujących w kościołach, opcję niemiecką, żydowską i blabla bla.
      A fanatyczny przeciwnik pis rozmowę z nimi prowadzi wyłącznie epitetami : idioci, kretyni, patologia, wsioki, głupi, bezmózgi, niewykształcone matoły, sprzedani za 500+, leniwe krowy, itd itp.... Cóż- zapewne sam też by tak chciał być nazywany w "dyskusji" politycznej.

Omijam jednych i drugich.

Taką postawę jak w filmie, można przypisać wielu relacjom. JA mam rację a ty jesteś głupi i koniec.
      Bo wiele rodzin jest przemocowych bez względu na wyznanie partyjne, wiele starszych wyrosło w domach gdzie rodzic miał władzę nad dzieckiem nieograniczoną, ryby i dzieci głosu nie mają. A ciut młodsi czasem wcale im fanatyzmem nie ustępują tylko odchylonym w druga stronę.
      Z nimi tez nikt nie rozmawiał więc nie umieją. Jedynie wygłaszają mowy, a nie rozmawiają. Rozmowa wymaga otwartości na drugą osobę i choć przez moment postawienia się w jej sytuacji.
      Politycy jedynie wykorzystali ludzi z takich rodzin się wywodzących do swoich brudnych interesów.

Sa wypowiedzi pod filmem, młodych którzy są wierzący i są wyśmiewani za to przez rówieśników. Więc to nie tylko ci starzy są skażeni propagandą przemocy i nienawiści.
      • woman_in_love Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 16:03
        Sa wypowiedzi pod filmem, młodych którzy są wierzący i są wyśmiewani za to przez rówieśników.

Proponuję im jeszcze docisnąć śrubę za jakiś czas i wprowadzić im strefy wolne od ideologii katolickiej. Bo zasłużyli na to.
      • araceli Re: Kto rozbija polskie rodziny 04.11.20, 16:54
        12gram napisała:
        > Sa wypowiedzi pod filmem, młodych którzy są wierzący i są wyśmiewani za to prze
        > z rówieśników. Więc to nie tylko ci starzy są skażeni propagandą przemocy i
        > nienawiści.

Wiesz - tu na forum też jest pewna pani, która uważa się za prześladowaną jako katoliczka. Bo kiedyś w pracy jak powiedziała, że chodzi do kościoła to się "dziwnie na nią spojrzeli". Ta sama pani otwarcie na forum bluzga, odnosi się bez szacunku do wszystkich a w kwestii covida otwarcie nawołuje do eksterminacji osób starszych.

Więc ja się pytam - czy to na pewno WIARA tyh ludzi jest wyśmiewana? Rili?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka