Dodaj do ulubionych

Leczenie covid w domu

04.11.20, 10:40
Jedną z forumek napisała, że podawała Apap. Otóż z tego, co czytałam (do odszukania w necie), lekarze zalecają coś z ibuprofenem - Apap jest z paracetamolem - lub aspirynę, bo one działają przeciwzapalnie, a paracetamol jedynie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Podzielić się chciałam...
Obserwuj wątek
    • janja11 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 10:47
      Dodam : dotleniać się, nie stresować się, w szczególności darować sobie wszytskie pudelkowe wpisy celebrytów, którzy ledwie chorzy do szpitala kazali się wieźć, aby potem wrzucać nam relację na żywo.
    • enigma81 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 10:58
      Takie coś mi wpadło w ręce, dzielę się.

◉ W związku z załamaniem się systemu opieki zdrowotnej, my, pracownicy służby zdrowia, przygotowaliśmy tę wiadomość dla ludzi, na wypadek gdybyś nie chciał ryzykować natychmiastowej wizyty w szpitalu;
      ______
      ◉ Objawy pojawiają się od trzeciego dnia po zakażeniu (objawy wirusowe).
      ➙ 1 faza;
      ◉ Ból ciała
      ◉ Ból oka
      ◉ Ból głowy
      ◉ wymioty
      ◉ biegunka
      Katar lub przekrwienie błony śluzowej nosa
      ◉ Rozkład
      ◉ Płonące oczy
      ◉ Palenie podczas oddawania moczu
      ◉ Gorączka
      ◉ Wydrapane gardło (ból gardła)
      ➙ Bardzo ważne jest, aby policzyć dni objawów: 1, 2, 3.
      ◉ Podejmij działania, zanim wystąpi gorączka.
      ◉ Uważaj, bardzo ważne jest, aby pić dużo płynów, zwłaszcza wodę oczyszczoną. Pij dużo wody, aby nie utrzymywać suchości w gardle i oczyścić płuca.
      ______
      ➙ 2 faza; (4 do 8 dnia) stan zapalny.
      ◉ Utrata smaku i / lub zapachu
      ◉ Zmęczenie przy minimalnym wysiłku
      ◉ ból w klatce piersiowej (klatka piersiowa)
      ◉ Ucisk klatki piersiowej
      ◉ Ból w dolnej części pleców (w okolicy nerek)
      ______
      ➙ Wirus atakuje zakończenia nerwowe;
      ◉ Różnica między zmęczeniem a dusznością:
      • _Brak powietrza ma miejsce, gdy osoba siedzi - bez żadnego wysiłku - i ma zadyszkę;
      • Zmęczenie występuje wtedy, gdy osoba porusza się, aby zrobić coś prostego i czuje się zmęczona.
      ______
      ➙ Wymaga dużo nawilżenia i witaminy C.
      ______
      Covid-19 wiąże tlen, więc jakość krwi jest słaba i zawiera mniej tlenu.
      ______
      ➙ III faza - gojenie;
      ◉ 9 dnia rozpoczyna się faza gojenia, która może trwać do 14 dnia (rekonwalescencja).
      ◉ Nie zwlekaj z leczeniem, im wcześniej, tym lepiej!
      ______
      ➙ Powodzenia wszystkim!
      Lepiej przestrzegać tych zaleceń, zapobieganie nigdy nie jest za dużo!
      • Usiądź na słońcu przez 15-20 minut
      • Odpoczywaj i śpij przez co najmniej 7-8 godzin.
      • Pij 1 i pół litra wody dziennie
      • Wszystkie potrawy powinny być gorące (nie zimne).
      ➙ Pamiętaj, że pH koronawirusa waha się od 5,5 do 8,5.
      Więc wszystko, co musimy zrobić, aby wyeliminować wirusa, to jeść bardziej zasadowe pokarmy, powyżej poziomu kwasu wirusa.
      Tak jak;
      ◉ Banany, Wapno → 9,9 pH
      ◉ Żółta cytryna → 8,2 pH
      ◉ Awokado - pH 15,6
      ◉ Czosnek - pH 13,2
      ◉ Mango - pH 8,7
      ◉ Mandarynka - pH 8,5
      ◉ Ananas - 12,7 pH
      ◉ Rukiew wodna - 22,7 pH
      ◉ Pomarańcze - 9,2 pH
      ______
      ➙ Skąd wiesz, że masz Covid-19 ?!
      ◉ swędzące gardło
      ◉ Suchość w gardle
      ◉ Suchy kaszel
      ◉ Wysoka temperatura
      ◉ Trudności w oddychaniu
      ◉ Utrata zapachu i smaku
        • nangaparbat3 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 18:52
          Też mnie zastanowiło.
          Nawiasem: czytam właśnie kolejną książkę o himalaistach (zawsze tak robię przy okazji ważnych wyborów big_grin ) i trafiłam na fragment, w którym autor, bardzo doświadczony wspinacz, tłumaczy, dlaczego nie wolno pić deszczówki ani jeść śniegu/pić wody ze śniegu bez dodatków - taka czysta woda podczas pocenia się wypłukuje minerały z organizmu.
      • alicia033 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 11:37
        enigma81 napisała:

ci "pracownicy służby zdrowia" to zięba?

"> ➙ Pamiętaj, że pH koronawirusa waha się od 5,5 do 8,5.
        > Więc wszystko, co musimy zrobić, aby wyeliminować wirusa, to jeść bardziej zasadowe pokarmy, powyżej poziomu kwasu wirusa."

Co trzeba mieć w głowie, żeby takie bzdury rozpowszechniać?
      • mmoni Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 20:23
        To jest fejk. Podane wartości pH są z dudy wzięte. Cytryny np. mają pH ok. 2, ponieważ - szok niedowierzanie - są kwaśne. Gdyby rukiew miała pH 22, to jej jedzenie skończyłoby się zgonem w mękach, na szczęście tak nie jest. Ale jakich wartości by sobie autorzy tego łańcuszka nie wymyślili, i tak są one nieprzydatne, ponieważ dietą nie można zmienić pH krwi czy komórek.
        apnews.com/article/8703572316
        • snajper55 Re: Leczenie covid w domu 05.11.20, 05:29
          mmoni napisała:

> To jest fejk. Podane wartości pH są z dudy wzięte. Cytryny np. mają pH ok. 2,
          > ponieważ - szok niedowierzanie - są kwaśne. Gdyby rukiew miała pH 22, to jej je
          > dzenie skończyłoby się zgonem w mękach, na szczęście tak nie jest. Ale jakich w
          > artości by sobie autorzy tego łańcuszka nie wymyślili, i tak są one nieprzydatn
          > e, ponieważ dietą nie można zmienić pH krwi czy komórek.
          > apnews.com/article/8703572316

To nie jest fejk, to jest wiedza specjalistów od tak zwanej medycyny alternatywnej. W matematyce alternatywnej 5 + 7 = 82, więc się nie dziw. big_grin

S.
      • ultimate.strike Re: Leczenie covid w domu 05.11.20, 00:39
        A przede wszystkim, nie nosić spodni, spodnie powodują obciążenie termiczne organizmu, osłabiają go i Covid szybciej rozkłada. tongue_out

Dla niektórych Ematek, to akurat jest żart, nasunął mi się w związku ze stekiem bzdur podanym w instrukcji.
      • h_albicilla Re: Leczenie covid w domu 05.11.20, 06:11
        >>>>>Objawy pojawiają się od trzeciego dnia po zakażeniu (objawy wirusowe).
        ➙ 1 faza;
        ◉ Ból ciała
        ◉ Ból oka
        ◉ Ból głowy<<<<

A to jest akurat bardzo ciekawe bo ja w zeszłym tygodniu coś takiego miałam - mięśnie jak po ostrym treningu (żadnego treningu nie było), bóle obu oczu (a wcale ich nie nadwyrężałam) i potem także ból głowy taki, że musiałam kupić sobie ibuprofen co u mnie jest wielkim wydarzeniem bo ja od lat żadnych bólów nie mam i żadnych leków w domu nie trzymam. Po jednej tabletce ból ustapił ale po paru godzinach wrócił, ale już dużo słabszy więc nic już nie brałam ale był jeszcze dwa kolejne dni zanim ustąpił samoistnie. Przestały boleć też oczy i mięśnie i nic z tych dalszych objawów się nie pojawiło.

Nigdy czegoś takiego nie miałam - czy to był w końcu ten słynny covid i zaraz będę miała dziurawe płuca? Płuca jak sieczkarnia jak stwierdził medialny ekspert wirusolog-weterynarz?
        • eliszka25 Re: Leczenie covid w domu 09.11.20, 13:16
          h_albicilla napisała:

> Nigdy czegoś takiego nie miałam - czy to był w końcu ten słynny covid i zaraz b
          > ędę miała dziurawe płuca? Płuca jak sieczkarnia jak stwierdził medialny ekspert
          > wirusolog-weterynarz?

Znaczy takie? I będziesz mogła płucami sieczkę rżnąć? To by był dość ciekawy skutek uboczny! 😁

https://images.app.goo.gl/caumiuz6XoYb8BHN9
    • fibi00 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 12:25
      Ja brałam końskie dawki witaminy d i c (a kiedy o tym napisałam w maju na forum to większość mnie wyśmiała) i właśnie Apap. Kiedy my chorowaliśmy przestrzegano przed lekami zawierającymi ibuprofen dlatego właśnie braliśmy Apap. Ale z tego co widzę już zalecenia się zmieniły. Moja mama gorączkowała prawie 2 tygodnie i na początku brała Gripex, potem na teleporadzie zalecono naprzemienne podawanie paracetamolu i ibuprofenu. W końcu jakaś znajoma pielęgniarka doradziła żeby wzięła pyralginę. Nie wiem czy zbieg okoliczności czy jednak ta pyralgina pomogła...
    • mon_amour40 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 17:16
      Mi nic nie pomagało! Absolutnie żaden lek!
      Pomagał sen - jak mogłam zasnąć przez kaszel i picie bardzo dużych ilości wody - wmuszałam ją w siebie.
      Nie zbijałam gorączki w ogóle - nie była wysoka. Lekarze nie zalecali ibuprofenu, gdyż w tym czasie dużo się mówiło, że Covid może powodować przejściowe zapalenie mięśnia sercowego a przy takich przypadkach podobno nie zaleca się ibuprofenu.
    • sol_13 Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 17:51
      kosmos_pierzasty_x napisał:

Apap jest z paracetamolem -
      > lub aspirynę, bo one działają przeciwzapalnie, a paracetamol jedynie przeciwbó
      > lowo i przeciwgorączkowo.
      > Podzielić się chciałam...

Ale nowość, to chyba kazdy kto ma dziecko wie.
    • daisy Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 18:55
      mieliśmy, a właściwie jeszcze mamy całą rodziną
      jedna osoba gastrycznie (mdłości i wymioty kilka dni, sytuacja była krytyczna, groziło odwodnieniem i szpitalem), pozostałe stan podgorączkowy i zmęczenie, wszyscy bóle głowy
      paracetamol nie pomagał
      jest nowy ibuprofen w czopkach w dawce 200 mg (Ibufen), ale trudno kupić, więc warto poszukać, płyn do nawadniania można zrobić samemu (albo na zmianę próbować solony i słodzony kleik, kisiele itd)
      węch wrócił po trzech -czterech dniach, zmęczenie się utrzymuje, bóle głowy napadowe
    • mesiima Re: Leczenie covid w domu 04.11.20, 19:26
      Ja aktualnie przechodzę covid, zaczęło się w piątek, dreszcze, bóle mieśni, w sobotę potworny ból głowy o zatok, taki ból razsadzajacy od środka, piekły mnie oczy, stan podgorączkowy, wieczorem się zorientowalam że starcilam smak i węch, dodatkowo oblewają mnie straszne poty i mam uderzenia gorąca, dzisiaj pierwszy dzień lepiej się czuję i trochę się po domu pokrecilam. Z leków też mam nesine i Ibuprom zatoki tylko
    • b-b1 Re: Leczenie covid w domu 05.11.20, 07:08
      U nas lekarze zalecają zestaw -20000jednostek witD co 3 dni -6 dawek, potem 8 tyś jednostek codziennie przez kolejne 2 tygodnie, 3x 1000mg witC codziennie i aspiryna od 500-1000mg w jednej dawce - nie więcej niż 4000mg dziennie.(ale tylko kilka dni-chyba 3).
          • hanka08 Re: Leczenie covid w domu 07.11.20, 17:20
            11 dnia od pozytywnego wyniku zaczęła boleć mnie głowa. Zaczyna się ok 15-tej okropny ból prawej półkuli do tego mdłości (bez wymiotow) zawroty głowy i osłabienie. I tak 3 dzień z rzędu.
            Teoretycznie 10 dnia skończyła się izolacja i powinno być ok.
            Przebieg do tej pory był w miarę, pomimo astmy temp. na początku, bóle mięśni, poty, ucisk na klatkę. Przeszło, na to zaczęły się te bóle głowy.
            Myślicie że to cd covidu czy coś nowego? Na lekarza nie ma u nas szans, może teleporada ok środy.
              • inprebo40 Re: Leczenie covid w domu 07.11.20, 20:41
                Ja już po covidzie , dzisiaj 16-ty dzień od objawów. Zaczęło się od gorączki - nigdy nie mam przy przeziebieniu. Lekarz zalecił paracetamol na temperaturę- nie pomagał, zaczęłam brać pyralgine ( pisałam tu o tym i zostałam wyśmiana). Pyralgina mi zbiła temperaturę. Po 4 dniach utrata węchu i smaku. Od 2-go dnia ból mięśni ( nawet tyłek bolal), osłabienie i niemoc. Utrata apetytu plus ciągle nudności, przez tydzień nic nie jadłam oprócz kompotu. Nie byłam w stanie porządnie umyć zębów, bo miałam odruch wymiotny. Po 7 dniach suchy kaszel który przebierał na sile. Dostałam wtedy od lekarza antybiotyk. W płucach słyszałam bulgotanie, jakby pękały pecherzyki powietrza - mam to nadal wieczorem.
                Dzisiaj kaszel mam nadal, ale mokry, zaczęło mnie boleć ucho.
                • inprebo40 Re: Leczenie covid w domu 07.11.20, 20:45
                  Partner zachorował, objawy podobne. Mój tato 65 lat się nie zaraził w trakcie wykluwania choroby. Dwa dni wcześniej jeszcze gotowałam obiad dla wszystkich.Od wystąpienia objawów nie mieliśmy kontaktu z tatą - osobna kuchnia i łazienka i druga część domu.
                • pulcino3 Re: Leczenie covid w domu 07.11.20, 21:45
                  Inprebp jeśli wydzielina jest zabarwiona żółto zielona, tzn. Że infekcja przeszła w bakteryjną, mozesz przechodzić bakteryjne zapalenie płuc. Potrzebujesz dalej antybiotyk. Jeśli wydzielina jest przezroczysta, to masz obrzęk oskrzeli, potrzebujesz inhalator suchy jak przy astmie na rozszerzenie pęcherzyków, plus tabletki z codeina, żeby wyciszyć suchy kaszel. Co do włosów, bierz cynk i selen, ten objaw jest przejsciowy. Jedna osoba na 4 przechpdzi to po covidzie. Wszystko max po 6 midsiacach od infekcji wróci do normy. Nie jesteś sama, wszystko będzie dobrze, nie stresuj się dużo zdrowka. Niech moc będzie z Tobą ❤️
                  • ela.dzi Re: Leczenie covid w domu 07.11.20, 23:19
                    pulcino3 napisała:

> Inprebp jeśli wydzielina jest zabarwiona żółto zielona, tzn. Że infekcja przesz
                    > ła w bakteryjną, mozesz przechodzić bakteryjne zapalenie płuc. Potrzebujesz dal
                    > ej antybiotyk. Jeśli wydzielina jest przezroczysta, to masz obrzęk oskrzeli, po
                    > trzebujesz inhalator suchy jak przy astmie na rozszerzenie pęcherzyków, plus ta
                    > bletki z codeina, żeby wyciszyć suchy kaszel. Co do włosów, bierz cynk i selen
                    > , ten objaw jest przejsciowy. Jedna osoba na 4 przechpdzi to po covidzie. Wszys
                    > tko max po 6 midsiacach od infekcji wróci do normy. Nie jesteś sama, wszystko b
                    > ędzie dobrze, nie stresuj się dużo zdrowka. Niech moc będzie z Tobą ❤️
                    >

Kolor wydzieliny nie ma przełożenia na podłoże infekcji. Przy zapaleniu płuc miałam wydzielinę przezroczystą, kluczowe było osłuchanie. Przy katarze też nie jest wyznacznikiem.

'Powszechnie uważa się, że zielony lub żółty katar oznacza infekcję bakteryjną, a przezroczysty - wirusową. Nic bardziej mylnego. Kolor wydzieliny z nosa nie zależy od rodzaju infekcji. Dopiero czas trwania infekcji może wskazywać na jej przyczynę.'
                    www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/objawy/kolor-kataru-o-czym-swiadczy-kolor-wydzieliny-z-nosa-aa-fkTW-acur-FaGC.html
                    • pulcino3 Re: Leczenie covid w domu 07.11.20, 23:41
                      Po 16 dniach dziewczynę męczy kaszel "mokry" to chyba wystarczajacy czas żeby pomyśleć, że infekcja wirusowa przeszła w bakteryjną. Jej by się rentgen przydał, ale obecnie to chyba trochę mrzonka?
                      • ela.dzi Re: Leczenie covid w domu 08.11.20, 08:50
                        pulcino3 napisała:

> Po 16 dniach dziewczynę męczy kaszel "mokry" to chyba wystarczajacy czas żeby p
                        > omyśleć, że infekcja wirusowa przeszła w bakteryjną. Jej by się rentgen przydał
                        > , ale obecnie to chyba trochę mrzonka?
                        >

Piszesz jej, że kolor ma znaczenie, a to nie jest prawda. Może dalej mieć przezroczystą wydzielinę i nadkażenie bakteryjne. Na jej miejscu niezależnie od objawów i w obecnej sytuacji w ochronę zdrowia wzięłabym antybiotyk w ciemno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka