Dodaj do ulubionych

Wstaliśmy z kolan....

04.11.20, 19:19
i dumnie stoimy

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polska-nie-jest-zainteresowana-niemiecka-oferta-pomocy-w-walce-z-koronawirusem/sd3602d,79cfc278
wytłumaczcie mi proszę, dlaczego te gnidy tak postępują?
Obserwuj wątek
      • bistian Re: Wstaliśmy z kolan.... 04.11.20, 22:03
        milka_milka napisała:

> Bo musieliby się przyznać, że nad niczym nie panują i są w czarnej dziurze.

To też.
        Taka pomoc pokazałaby cały bałagan i bezrozumnie podejmowane decyzje, w PiS pewno myślą, że poza Polską nie wiedzą, co się w kraju dzieje? Może i częściowo mają rację, pewno część z tego jest nie do wyobrażenia sobie w rządzie niemieckim i u tamtych decydentów.
        PiS nie może sobie na to pozwolić, bo zepsułoby to narrację. A u nas ludzi mnogo, chciałem powiedzieć, dużo. wink

Przy okazji, to jest jeszcze jedna wspólna cecha między komunistami za czasów Stalina a PiS'em, brak szacunku dla człowieka i nieliczenie się z pojedynczym człowiekiem.
    • gama2003 Re: Wstaliśmy z kolan.... 04.11.20, 19:26
      No Ci co decydują mają opiekę i leczenie zapewnione. Cóż im trzeba więcej ?

Nie rozumiem nie przyjęcia pomocy.
      Kompletnie. Przecież leżymy na łopatkach i widać to z daleka. A szansa na uratowanie większej liczby ludzi ryra jak widać decydentów.
      Grunt żeby prezerwatyw z apteki do domu nie przynieśli...
    • szeera Re: Wstaliśmy z kolan.... 04.11.20, 19:36
      Pacjenci z Francji, Włoch, Belgii i Holandii byli i są przyjmowani przez niemieckie szpitale. Zaraz trafią tam też pacjenci z Czech. To wspaniałe, że polska służba zdrowia nie potrzebuje żadnej pomocy. Ciekawe, co na to powiedzą polscy lekarze i pielęgniarki.
      • berber_rock Re: Wstaliśmy z kolan.... 05.11.20, 11:39
        szeera napisała:

> Pacjenci z Francji, Włoch, Belgii i Holandii byli i są przyjmowani przez niemie
        > ckie szpitale.

Nie przeginaj z ta narracja.
        Owszem DE zaproponowaly pomoc i te kraje z tej pomocy korzystaja, ale na buka! robioa to naprawde on a case-by-case basis starajac sie uprzejmosci DE nie naduzywac.
        Belgia na przyklad skierowala tam dotychczas TRZY osoby i to naprawde po dlugiej myslowie ...

• snakelilith Re: Wstaliśmy z kolan.... 05.11.20, 11:57
          berber_rock napisał(a):

> Belgia na przyklad skierowala tam dotychczas TRZY osoby i to naprawde po dlugie
          > j myslowie ...

To chyba jasne jest, że nie chodzi o swobodny dostęp do niemieckiej służby zdrowia, a pomoc w dramatycznych przypadkach. Nie wiem jakie problemy ma Belgia, ale Francuzi nie robili z tego powodu ideologicznej wojny. W marcu Niemcy przyjęły francuskich pacjentów do 10 landów, więc było ich więcej niż 3 sztuki a Macron oraz Florence Parly, ministre des armées, oficjalnie dziękowali niemieckim szpitalom oraz siłom zbrojnym za transport chorych.
        • szeera Re: Wstaliśmy z kolan.... 05.11.20, 14:11
          "Nie przeginaj z ta narracja.
          Owszem DE zaproponowaly pomoc i te kraje z tej pomocy korzystaja, ale na buka! robioa to naprawde on a case-by-case basis starajac sie uprzejmosci DE nie naduzywac.
          Belgia na przyklad skierowala tam dotychczas TRZY osoby i to naprawde po dlugiej myslowie ..."

Rozumiem, że czepiasz się wszystkiego co napiszę, bo nie pasuje to do Twojej przedziwnej nareacji, że Belgia postanowiła ograniczyć Twoje prawa obywatelskie bez powodu, a nie dlatego, że nie mają miejsc w szpitalach.

A fakty są takie: pacjenci z wszystkich tych krajów byli przyjmowani przez Niemców. Napisałam, że jest to ostatnia deska ratunku i oczywiście, że nie zastąpi to miejscowej służby zdrowia, a wszystkie te kraje miały naprawdę poważne powody aby swoich pacjentów tam wysłać. Belgia wysłała do Niemiec już 15 osób na oddziały intensywnej terapii, transportem powietrznym i ma wysyłać następnych:

www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-belgium-helicopter/belgium-launches-covid-patient-air-lifts-to-germany-idUSKBN27J1MQ

Niemcy mają cały czas ogromne rezerwy na oddziałach intensywnej terapii (oby jak najdłużej). Z wielu miejsc w Polsce transport do Niemiec jest prosty. Odrzucanie pomocy, zamiast stworzenia ram do współpracy, nie da się obronić. Nawet jeśli pomoc nie jest potrzebna natychmiast, ale może być potrzebna za jakiś czas, to uzgodnienia powinny robione być już teraz.
      • sylwik7 Re: Wstaliśmy z kolan.... 04.11.20, 22:24
        Czemu to jest tak mało nagłaśniane? Mamy szanse na pomoc i uratowanie życia wielu osób a te skurwysyny nie bo nie. Już myślałam, że mnie nic nie zaskoczy w głupocie rządu a jednak się zbulwersowałam. W sumie to już nie głupota to totalne skurwysyństwo.
        Chciałabym teraz przeczytać zdanie naszych troliszczy z forum jakie usprawiedliwienie napiszą.
        • szeera Re: Wstaliśmy z kolan.... 04.11.20, 22:59
          "Czemu to jest tak mało nagłaśniane? Mamy szanse na pomoc i uratowanie życia wielu osób a te skurwysyny nie bo nie."

Dzięki dobrej odpowiedzi służb zdrowia publicznego (miejmy nadzieję, że uda się ten stan Niemcom utrzymać) i bardzo dobremu sytemowi ochrony zdrowia Niemcy robią za ostatnią deskę ratunku dla połowy Europy. Polska postanowiła się wyłamać, mimo pacjentów umierających w karetkach przed szpitalami.

• bistian Re: Wstaliśmy z kolan.... 04.11.20, 22:28
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> Bo to jest poświęcenie na które prezes jest gotów 👍

Może być też tak, że policzyli pieniądze, które trzeba by było zapłacić stronie niemieckiej, bo za darmo też nie będą przyjmować i jakieś rozliczenie nastąpi, choćby mocno symboliczne. Takich pieniędzy nie ma, zabrakłoby zaraz na limuzyny, telewizję i hierarchię kościelną, a przecież nasi lekarze mogą pracować bez zabezpieczeń za miskę ryżu i na dodatek można ich wyzywać od leni i sabotażystów ukrywających sprzęt.

Ludzi się dorobi, zakaże antykoncepcji, a jeśli będzie trzeba, zmusi siłą do zapłodnienia, tych, co mają mniej niż piątkę big_grin
      • snakelilith Re: Wstaliśmy z kolan.... 05.11.20, 10:50
        ga-ti napisała:

> Jak to było, nie będą w obcych językach polskich obywateli leczyć, o.

Ojesu, przecież za Odrą w każdym szpitalu pracują lekarze i pielęgniarki z Polski. Wiosną w moim mieście (Zagłębie Ruhry) w klinice uniwersyteckiej przyjęto dwóch pacjentów z covid z francuskiego Colmar, dla których nie było już miejsca w bliższych niemieckich szpitalach. Colmar leży bowiem sporo na południe. Jeden był w śpiączce i dowiedział się dopiero po przebudzeniu gdzie się znajduje. Znam tą klinikę i jestem pewna, że trudniej było wśród personelu znaleźć kogoś, kto mówi po francusku niż po polsku.
        Moja teza więc jest taka, że rząd nie chce by przeciętny obywatel doświadczył normalnej służby zdrowia, bo jeszcze mu się w głowie poprzewraca i będzie się tego domagać potem u siebie.
    • aqua48 Re: Wstaliśmy z kolan.... 05.11.20, 10:57
      saszanasza napisała:

> wytłumaczcie mi proszę, dlaczego te gnidy tak postępują?

Bo... nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Nie wiesz jeszcze? Dwa miecze co prawda przyjęliśmy, ale tylko po to by pogonić im kota.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka