Dodaj do ulubionych

Pytanie maturalne.

07.11.20, 20:50
Wiem, że są tu mamy uczniów zdających maturę w tym roku szkolnym to podpytam z ciekawości. Ile rozszerzeń zdają wasze bąbelki, bo mój wpisał trzy i nie wiem czy się nie porywa z motyką na słońce. Co prawda do lutego można zmieniać i sama doradziłam że lepiej zrezygnować jak zobaczy że jednak ciężko niż dopisywać. W jego klasie mniej więcej połowa ma trzy przedmioty, 40% dwa, 10% jeden. Takie pytanie sondażowe.
Obserwuj wątek
    • kurt.wallander Re: Pytanie maturalne. 07.11.20, 21:00
      Mój bombelek, póki co, wpisał(a) 5 rozszerzeń, ale możliwe, że z jednego zrezygnuje. Nie mam pojęcia, ile rozszerzeń wybierają jej koledzy i koleżanki, ale przypuszczam, że normą jest 4.
    • gaskama Re: Pytanie maturalne. 07.11.20, 21:01
      Kubek, a masz towarzyskie dziecko? Jak sobie daje radę podczas epidemii z brakiem kontaktu z rówieśnikami w realu? Z brakiem imprez, kina, koncertów, wycieczek, wypadów, posiadówek, domówek?
      • kubek0802 Re: Pytanie maturalne. 07.11.20, 21:29
        Cóż mam klasycznego intrawertyka. Ma kilku kumpli z którymi teraz "spotykają" się na granie online i to mu w zupełności wystarcza. Właściwie stwierdził że dopiero teraz może się czegoś uczyć bo chodzenie do szkoły zabierało mu dużo czasu. Natomiast bardzo brakuje mu wyjazdów ale te uskuteczniał z nami. Żeby nie skapcaniał w domu to wysyłam go na przejażdżki autem po mieście. Oczywiście wówczas obgryzam pazury bo prawko ma od lipca.
          • kurt.wallander Re: Pytanie maturalne. 08.11.20, 12:06
            gaskama napisała:

> Kurczę, mój to towarzyskie bydle. Gry online to nie dla niego. Chyba mi w depre
            > sję popadnie. ☹
            >

Ja mam towarzyską maturzystkę. Spotyka się, ale... w małym gronie, przeważnie jeden na jeden, częściej na dworze niż u kogoś w domu, w maseczkach i bez obściskiwania. Ciężko jej, ma wrażenie, że młodość mija jej na siedzeniu w domu..
    • tmk123 Re: Pytanie maturalne. 07.11.20, 22:00
      To chyba zależy głównie od tego na jakie studia i gdzie się wybiera. np kandydaci na medycynę zdają zwykle chemię, biologię i duża część matmę rozszerzoną. Niektórzy zdają rozszerzony angielski, aby się sprawdzić, bo nie jest tu potrzebny.
      • molik28 Re: Pytanie maturalne. 08.11.20, 08:47
        Zgadzam się. Jakie rozszerzenia i ile powinny zależeć od tego jakie wymagania rekrutacyjne są na kierunkach, które dziecko wybiera. Tylko od tego. Sęk w tym, że różne uczelnie często mają różne wymagania niby na ten sam kierunek. Trzeba to sprawdzić i tym się kierować. Zdawać tylko to co potrzebne no i oczywiście zgodne z zainteresowaniami i możliwościami.
    • iza232 Re: Pytanie maturalne. 07.11.20, 22:23
      Moja córka zdawała 4 rozszerzenia w ubiegłym roku. Z tym, że do angielskiego podeszła bez przygotowania i dostała 100%. Ale to bez znaczenia. Pozostałe 3 to było jednak za dużo. Poległa na chemii. W tym roku poprawia matmę i biologię a chemię odpuszcza. Na niektórych AM nie wymagają chemii.
    • kolibeer2 Re: Pytanie maturalne. 08.11.20, 00:42
      mój bombelek(zwracam uwagę na pisownię) zdawała maturę w tym roku, trzy rozszerzenia: matma, fiza, angielski były brane na poważnie i do nich córka przykładała dużą wagę, zdawała tez niemiecki, łacinę,
      miała zdawać infę, ale ostatecznie zrezygnowała
      najgorzej poszła fizyka - niecałe 60 procent
    • mava Re: Pytanie maturalne. 08.11.20, 10:53
      myslę, że tegoroczna (znaczy przyszłoroczna) matura bedzie potraktowana z duzą rezerwą, większa niz giertychowa. Tak że ja bym brała wszystko, na miejscu dzieciaków. Tym bardziej, że zawsze mozna coś poprawić za rok i niczego sobie nie blokuje ostatecznie i na zawsze.
        • te_de_ka Re: Pytanie maturalne. 08.11.20, 13:32
          Dokładnie, wystarczy przyjść i zakodować arkusz, nie można się nie stawić. Moje starsze już po maturze i ma kolegów, którzy żałują, że nie przystąpili do rozszerzeń. Mój obrał strategię na maxa czyli 6 rozszerzeń, z czego 2 wyszły lepiej niż podstawa, w jednym tylko kilka % różnicy a w drugim prawie 40!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka