Dodaj do ulubionych

Aliexpress - co kupujecie?

08.11.20, 17:40
Postanowiłam zbadać aliexpress. Do tej pory korzystaliśmy tylko do zakupów firmowych - jeden półprodukt, ten sam od tego samego dostawcy, od chyba 5 lat. Teraz postanowiłam sprawdzić, co jeszcze tam jest. A raczej czego tam nie ma. Co kupujecie? Drobiazgi czy jakiś większy porządny sprzęt? Jak z jakością? Terminami dostawy? Rzetelnością sprzedających? Jest coś wartego czy szkoda czasu na przerzucanie setek stron?
Obserwuj wątek
    • maliniak665 Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:03
      mogę zadać głupie pytanie? tongue_out
      Czy mozna tam płacic nie mając konta walutowego ? smile

Ciągle się próbuję przekonać do tego alli , ale tak się zastanawiam, czy ze zwykłego konta zrobie przelew .

To tak a propos wątku z zadawaniem pytań smile
      • backup_lady Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:17
        Właśnie z tym też mam zagwozdkę.Z kilkoma innymi też. Kiedyś znajoma zachwalała, że ona to pół kuchni ma z ali, jakieś akcesoria do gotowania, pieczenia, tortów itp - a mnie zastanawia czy to jest bezpieczne? Produkty, które mają styczność z żywnością powinny mieć odpowiednie certyfikaty, a czy tamte mają? Przeglądam od jakiejś godziny i z lekka mnie przeraża, ilość plastikowego badziewia jest straszna, kompletnie bzdurne bzdedy. Myślałam, że może będzie coś ciekawego, przydatnego, coś co ułatwi. Ale chyba sobie odpuszczę.
        • nuclearwinter Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:48
          Takich rzeczy do gotowania, pieczenia itp. to już w ogóle nigdy bym nie kupiła, to nie spełnia żadnych norm i często jest koszmarnym, tandetnym badziewiem. Szkoda zdrowia. Podobnie z kosmetykami, pędzlami do makijażu itp., strach tego używać wg mnie (tak pomijając już całkiem aspekty etyczno-estetyczne).
          • nuclearwinter Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 08:28
            No wiesz, ale jak kupuję dajmy na to buty jakiejś w miarę znanej firmy, to nawet jeśli są one szyte w Chinach (choć staram się sprawdzać i takich nie kupować), to jednak jakieś europejskie normy powinny spełniać i nie mieć dajmy na to podeszew z azbestu. Ja po prostu nie kupuję (czy staram się nie kupować) produktów niewiadomego pochodzenia.
    • aurinko Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:05
      Np. Odkurzacz samojezdny Xiaomi (dostawa w 3 dni), soniczne szoteczki do zębów (dotarły po tygodniu), końcówki do szczoteczek (około 3 tyg czekania więc zamawiam odpowiednio wcześniej), córka kupuje sobie różne drobiazgi do prac plastycznych, kolczyki, gumki do włosów, śmieszne skarpetki, etui na tel, szkła ochronne na tel, podkładki pod mysz itp te drobiazgi idą najdłużej nawet 30-35 dni . Ja ostatnio zamówiłam maseczki w renifery (powinny dojść za kilka dni) i pulsoksymetr (za 18zł A taki sam na allegro 60-80zl, w aptece nawet 200) dotarł po 10 dniach. I nigdy nie płaciłam żadnego cła.
    • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:10
      Kupuję różne pierdoły, max do 50zł.
      Etui na telefony,magiczne gąbki, ubranka i szelki dla psa, długopisy zmazywalne, akcesoria do paznokci, przybornik do usuwania wągrów, podpaski wielorazowe, skarpetki stopki dla synów, bokserki -moi synowie je uwielbiają. Tyle sobie przypominam ale z pewnością było tego dużo więcej. Najczęściej te same rzeczy na allegro są 100% droższe. Ale zdarzyło się że czasem cena na Ali była dużo wyższa niż na polskich portalach aukcyjnych,dlatego zawsze trzeba porównać cenę. Czas oczekiwania... Zazwyczaj jest to miesiąc lub dwa ale kilka rzeczy przyszło mi po 10 dniach.
    • kermicia Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:33
      Kable do telefonów, mnóstwo kabli.
      Pierdoły xiaomi, takie jak szczoteczki do zębów, do mycia twarzy, kawitacja, kamerka do samochodu.
      Lakiery hybrydowe.
      Jakieś gadżety kuchenne, np. śmieszne chochle czy sitka, pojemniczki na sól i pieprz, foremki.
      Raz odkurzacz samojezdny.
      Skarpetki.
      Majtki na okres, te nieprzemakalne wielkie galoty.

• nuclearwinter Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:39
      Nic tam nigdy nie kupiłam i nie mam zamiaru. Nie da się pewnie do końca tego uniknąć, ale staram się nie kupować żadnej tandetnej chińszczyzny. Wolę zapłacić więcej, dostać szybciej i zazwyczaj lepsze i ładniejsze, i nie wspierać ich gospodarki.
      • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:52
        nuclearwinter napisała:

Wolę zapłacić
        > więcej, dostać szybciej i zazwyczaj lepsze i ładniejsze, i nie wspierać ich gos
        > podarki.

A zdajesz sobie sprawę że najczęściej są to identyczne rzeczy tylko sprzedawane na polskim rynku za raz tyle?
        Swego czasu zamówiłam kubeczek menstruacyjny na Allegro. Wiem że na aliexpess też babki je kupują ale stwierdziłam że nie będę jakiegoś chińskiego g.wna sobie wkładać. Chciałam wypróbować czy mogę to ustrojstwo nosić a nie chciałam wydawać od razu 100zl na firmowy kubeczek. Znalazłam taki który cieszył się największą popularnością, miał atesty i ogólnie wszystko super. Kosztował 35zł plus przesyłka. Zamówiłam. Kiedy przyszedł to aż mi się ciepło zrobiło bo dokładnie ten sam, identyczny oglądałam na aliexpess za ...uwaga! 6zł! No myślałam że się wścieknę! Na aukcji nie było widać opakowania dlatego dopiero kiedy kubeczek przyszedł poznałam że jest on z Chin. Ktoś zamówił kilkadziesiąt sztuk i sprzedawał w Pl za 3 razy tyle! I tak jest z mnóstwem rzeczy.
        • nuclearwinter Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 19:11
          Zdaję sobie sprawę (i nawet to napisałam), co nie oznacza, że mam świadomie się na to godzić. Nołnejmów z allegro zresztą też nie kupuję, właśnie z powodów o jakich piszesz wyżej - na ogół to aliexpress w 10 razy wyższej cenie.
        • przepyszny_jagielnik Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 19:22
          fibi00 napisała:
          Kosztował 35zł plus przesyłka. Zamówiłam. Kiedy przyszedł to aż mi się ciepło zrobiło bo dokładnie ten
          > sam, identyczny oglądałam na aliexpess za ...uwaga! 6zł! No myślałam że się wś
          > cieknę! Na aukcji nie było widać opakowania dlatego dopiero kiedy kubeczek przy
          > szedł poznałam że jest on z Chin. Ktoś zamówił kilkadziesiąt sztuk i sprzedawał
          > w Pl za 3 razy tyle! I tak jest z mnóstwem rzeczy.

Za prawie 6 razy tyle.
          • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 19:51
            przepyszny_jagielnik napisał(a):

> fibi00 napisała:
            > Kosztował 35zł plus przesyłka. Zamówiłam. Kiedy przyszedł to aż mi się ciepło z
            > robiło bo dokładnie ten
            > > sam, identyczny oglądałam na aliexpess za ...uwaga! 6zł! No myślałam że
            > się wś
            > > cieknę! Na aukcji nie było widać opakowania dlatego dopiero kiedy kubecze
            > k przy
            > > szedł poznałam że jest on z Chin. Ktoś zamówił kilkadziesiąt sztuk i sprz
            > edawał
            > > w Pl za 3 razy tyle! I tak jest z mnóstwem rzeczy.
            >
            > Za prawie 6 razy tyle.

Tak, zgadza się 😅. Na szybko pisałam...
    • smoczy_plomien Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 18:59
      Nic, bo:
      - rzeczy nie mają atestów, a trochę mi szkoda dostać raka albo go zafundować dzieciom, stać mnie na bezpieczne produkty
      - dostawa trwa bardzo długo, a czasem [rzadko] coś nie dochodzi. Kupuję dużo przez internet i lubię jak zamówione produkty są u mnie w ciągu max 3 dni
      - ceny wcale nie są jakieś super niskie - testowałam na spinkach do włosów, cena wychodziła na poziomie 30-80% cen w sklepach, a te najbardziej atrakcyjne kosztowały tyle co normalnie w sklepie w PL
      - produkty są bardzo różnej jakości, jak się podliczy, że połowa albo będzie czymś zupełnie innym niż na zdjęciu, albo zepsuje się po 2 użyciach, albo nie dojdzie wcale, to okazuje się, że realna cena za udany zakup jest wyższa niż przy zakupie stacjonarnym w PL
      - po każdym zakupie dostawałam lament od jakiegoś Chińczyka, że mam wystawić pozytywną opinię, bo inaczej pracodawca potrąci mu z pensji/zwolni/przystawi pistolet do głowy
      Szanuję się i nie mam już nic wspólnego z tym szajsem.
      • asia_i_p Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 20:50
        To nie chodzi o to, że one są tańsze, chodzi o to, że tam są rzeczy, których nie dostaniesz gdzie indziej! Syn ma obsesję na punkcie Uniwersytetu Potwornego i Potworów i spółki, a to są stare bajki, więc czapka Uniwersytetu Potwornego była tylko tam. Tu się złamałam raz i teraz się łamię w odniesieniu do sztalugi stołowej z trzema szufladami, bo to jedyne miejsce, gdzie taką znalazłam.
      • filipianka Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 20:56
        > - po każdym zakupie dostawałam lament od jakiegoś Chińczyka, że mam wystawić po
        > zytywną opinię, bo inaczej pracodawca potrąci mu z pensji/zwolni/przystawi pist
        > olet do głowy

Może nie zrozumiałaś i nie chodziło o pozytywną opinię a o potwierdzenie odbioru towaru od którego uzależnione jest przekazanie sprzedawcy kasy przez aliexpress.
          • ninanos Re: Aliexpress - co kupujecie? 11.11.20, 12:06
            Kupuje od kilku lat na ali, nigdy nikt mnie nie prosił o pozytywny komentarz, bo go szef zwolni. Chcą potwierdzenia, bo wtedy im aliexpress wypłaca pieniądze.
            Także prawdopodobieństwo, że nie zrozumiałaś o co chińczykowi chodzi jest dużo większe niż to że trafiłaś za każdym razem na sprzedawców, których pracodawca chciał zwolnić/potrącać z pensji i oni Cię każdorazowo o tym informowali błagalnym tonem.
    • stara-a-naiwna Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 21:16
      naklejki (przeróżne)
      wpinki (piny) do kurtki skórzanej (na przykład takie: pl.aliexpress.com/item/32890582527.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6f91ae7cKHb9Id&algo_pvid=e605e4cb-b4b0-4a83-814e-fede83e371bb&algo_expid=e605e4cb-b4b0-4a83-814e-fede83e371bb-1&btsid=0b0a182b16048663154186054e01dd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ ) <
    • leyla76 Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 22:16
      Kupuje czasami, ostatnio beyblades dla dziecka,
      10 termometrów lodowkowych (potrzebne do restauracji)
      Uchwyty do szafek kuchennych i powiem, ze z jakością nie na problemow. Zapłaciłam ok 30£ , tutaj (Szwajcaria)za podobne bym musiała wydać ok 150£.
      Do tego kupuje kody do tv internetowej, raz na miesiąc youtube premium i amazon Prime amerykański (mam uk), teraz sie przymierzam do Adobe premium, cena zachęcająca.
      Raz kupiłam lego jakaś świątynia ninja go i tez jakość ok,
      Jeszcze dla młodzieży lampki ledowe , zmieniające kolor, sterowane z telefonu
    • konsta-is-me Re: Aliexpress - co kupujecie? 08.11.20, 23:56
      Nie kupuje kosmetyków .
      Oprócz lakierów do paznokci itp.
      Chyba wszystko mogłabym tak kupić, nieprawda e wszystko jest złej jakości, kwestia sprzedawcy i ...ceny.
      Jeśli ktoś się spodziewa kupić świetna jakościowo bluzkę ze świetnego materiały za 20zl...
      I fakt, dokładnie te same rzeczy są na allegro i w ogóle wszędzie, z reguły za 10 razy wyższą cenę.
      Kupuje głównie tam, gdzie jest dużo komentarzy, z fotografiami, sama te zawsze wstawiam.
      Rzadko cos nie dochodzi, zresztą jest b.dobry system i zawsze jak coś ,dostaje zwrot pieniędzy.
      Jest też określony czas na dostawę, powyżej którego dostajemy zwrot gotówki nawet jak rzecz przyjdzie (ale z poznieniem).
      I wyszukiwarka foto działa, w przeciwieństwie do tej w allegro.
      Place karta albo blikiem.
      Inne podobne platformy typu joom czy jakieś tam omijam, bo mam b.zle doświadczenia, wręcz z jawnymi oszustwami, np.tajemnicza zmiana adresu dostawy na jakiś w Bombaju czy innych Emiratach, albo dostawa po 4 miesiacach (przed pandemia) na adres ulice dalej itd.
    • milupaa Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 01:16
      Złodzieje chińscy i naciągane nie kupuje. Raz się skusiłam, na laktator, będąc w ciąży, nie doszedł. Pytałam na poczcie, nie było takiej przesyłki, tymczasem Ali twierdzili ze została dostarczona odebrana. Potem w końcu stwierdzili że jednak została cofnięta bo nieodebrana. Potem stwierdzili że cofneli cofnięcie i idzie do mnie jeszcze raz. Nie doszła. Przez te wszystkie kłamstwa i przepychanki minął czas ochrony i nikt więcej już się do.mnie nie odezwał i zostałam bez kasy i laktatora. NIGDY WIECEJ ZLODZIEI Z ALI EXPRESS.
        • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 09:37
          memphis90 napisała:

> No to czemu nie założyłaś sporu...? Dostałabyś zwrot środków....
          >

Spór można założyć do max 2 tygodni po końcu czasu ochrony. Ja nie wiedziałam że mam prosić o przedłużenie czasu ochrony, chińczyk zapewnił że dośle mi brakujące poszewki (zamówiłam 3 a przyszła jedna). Czekałam i czekałam. Myślałam że mogę spór założyć kiedy chcę więc po miesiącu chciałam założyć spor a tam info że minął czas kiedy mogłam to zrobić. No więc byłam w plecy 30zł😕. Ale teraz jestem już mądrzejsza i wiem co robić w takich sytuacjach. Zawsze dostałam zwrot pieniędzy jeśli coś do mnie nie dotarło.
        • milupaa Re: Aliexpress - co kupujecie? 10.11.20, 21:36
          Nie dało się. Nie było opcji w ogóle dyskusji, nic nie mogłam napisać, opiekunka się nie odzywala. Żadnego telefonu ani maila do aliexpress ani do firmy która miała wysłać mi laktator. Ta firma miała stronę www bA której nie było żadnego adresu, maila czy telefonu. To znamienne dla oszustów..
          • konsta-is-me Re: Aliexpress - co kupujecie? 10.11.20, 22:27
            Ale to była strona /aplikacja aliexpress na pewno ?...
            Chyba mówisz o jakiejś innej stronie , mam wrażenie.
            Nie ma czegoś takiego jak "brak maila do aliexpress" na stronie aliexpress.
            Obsługa klienta jest tam b.dobra i czytelna.
            Może to jakaś podróbka tej strony ?
    • m_incubo Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 08:41
      Niczego nie kupuję, te superokazyjne rzeczy są tandetne, a "normalne" wcale nie o wiele tańsze niż można upolować gdzie indziej w necie.
      I w życiu nie odważyłabym się użyć czegokolwiek dla dziecka czy mającego kontakt z żywnością zakupionego na Alli.
    • geez_louise Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 08:47
      Prawie nic, bo ceny od kilku lat nie są już atrakcyjne. Tak jeszcze z 5 lat temu to się cuda kupowało za grosze. Teraz czasem jakieś figurki do Lego, których nie ma gdzie indziej, albo drobne gadżety w dużych ilościach, typu bransoletki silikonowe dla kilkuset osób.
      • maj18-98 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 10:13
        Kupiłam case do telefonu bo u nas z takim wzorem jest nie do dostania, trochę magicznych gąbek za ułamek ceny tych z Rossmana, sporo różnych naklejek, ołówków, pisaków na zajęcia dla dzieci, kiedyś kupowałam świetny żel aloesowy ale teraz jest dostępny w Polsce. Systematycznie kupuję sobie zestawy do haftu diamentowego bo wybór ogromny i ceny ok, parę zabawnych pen drivów(świetne na prezenty), kilka ładnych szalików, duperelki do fairy garden i dekoracje do pracy z dziećmi (piankowe wycinanki, różyczki, koraliki, cabochony), ładne skarpetki, sztuczne sukulenty do dekoracji w niezłych cenach (ale ostatnio podrożały).Bardzo ładne i niedrogie są na Alie naprasowanki na odzież, haftki, zapinki, taśmy klejące krawieckie, wstawki gipiurowe, ozdobne taśmy klejące itp
          • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 11:08
            mja-15 napisała:

> Nie mam potrzeby kupowania takich gadżetów, więc ten portal nie jest mi do nicz
            > ego potrzebny. A jak kupię gąbkę w Rossman raz do roku, to nie zbiednieję.

Tyle że gąbeczki o których mowa bardzo szybko się zużywają i to nie jest 1 gąbka na rok.
              • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 11:41
                mja-15 napisała:

> Może to kwestia braku zwierząt w domu i 1 dziecka, że nie muszę często używać t
                > akiej gąbki.

A co mają zwierzęta i dzieci wspólnego z magiczną gąbką? Ja jej używam do czyszczenia fug (na wyczyszczenie powierzchni ok 10m² zużywa się 1 gąbkę), zlewu, umywalki,wanny i białych butów.
                • mja-15 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 12:08
                  fibi00 napisała:

> mja-15 napisała:
                  >
                  > > Może to kwestia braku zwierząt w domu i 1 dziecka, że nie muszę często uż
                  > ywać t
                  > > akiej gąbki.
                  >
                  > A co mają zwierzęta i dzieci wspólnego z magiczną gąbką? Ja jej używam do czysz
                  > czenia fug (na wyczyszczenie powierzchni ok 10m² zużywa się 1 gąbkę), zlewu, um
                  > ywalki,wanny i białych butów.

Ja tylko do potencjalnych plam na ścianach i do niczego innego.
    • backup_lady Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 10:24
      To może jeszcze dodam, bo temat wypłynął kilka razy - atesty / certyfikaty itp (a w tym temacie się z lekka orientuję w ramach pracy). Zasada jest taka, że za prawdziwość i zgodność atestów i certyfikatów odpowiada wprowadzający na teren UE. Przy indywidualnym zakupie z niską wartością, nikt tego nie sprawdza. Ale już taki sprzedawca-importer oferujący rzeczy zakupione w Chinach musi mieć na nie certyfikaty (CE, deklaracja zgodności itp) - i to on jest odpowiedzialny za to. Czyli jak nie ma, nie chce przedstawić zawsze można to zgłosić. A nawet jak ma, to pewnie można sprawdzić czy wystawione przed notyfikowaną jednostkę certyfikującą. Wiadomo, że sprzedawca z Ali może wyczarować taki certyfikat, ale to dalej odpowiedzialność za jego legalność spoczywa na tym, co wprowadza towar do UE. Dlatego podziwiam osoby kupujące indywidualnie zabawki, kosmetyki czy produkty mające kontakt z żywnością.
    • zlota.ptaszyna Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 13:30
      Trochę się spóźniłaś niestety .ja tam wcześniej kupowałam mnóstwo rzeczy takich Drobiazgów typu obudowy na telefon czy Gumki do włosów za Ułamek ceny tych rzeczy w Polsce. niestety po Lock down wszystko się zmienilo, mimo nie za bardzo rozumiem dlaczego. ale kiedy wcześniej były bezpłatne dostawy teraz są dostawy płatne co czasem wychodzi tyle co Równoważność kosztu przedmiotu.
      No i są dłuższe czasy oczekiwania. kiedyś powiedzmy do miesiąca się czekało na przedmiot ,teraz standardem są dwa miesiące .także ja narazie nic nie zamawiam czekam aż wszystko wróci do normy, miejmy nadzieje
      • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 13:56
        zlota.ptaszyna napisała:

> Trochę się spóźniłaś niestety .ja tam wcześniej kupowałam mnóstwo rzeczy takich
        > Drobiazgów typu obudowy na telefon czy Gumki do włosów za Ułamek ceny tych rze
        > czy w Polsce. niestety po Lock down wszystko się zmienilo, mimo nie za bardzo
        > rozumiem dlaczego. ale kiedy wcześniej były bezpłatne dostawy teraz są dostawy
        > płatne co czasem wychodzi tyle co Równoważność kosztu przedmiotu.
        > No i są dłuższe czasy oczekiwania. kiedyś powiedzmy do miesiąca się czekało na
        > przedmiot ,teraz standardem są dwa miesiące .także ja narazie nic nie zamawiam
        > czekam aż wszystko wróci do normy, miejmy nadzieje

Nie widzę zbytniej różnicy... Nadal zamawiam z darmową dostawą. Czas oczekiwania też jest różny. Ostatnio paski do spodni i szelki dla psa dostałam po 10 dniach.
          • fibi00 Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 15:02
            zlota.ptaszyna napisała:

> Ja sprawdziłam wszystkie aukcje z rzeczy które zamawiałam - wszędzie z bezpłatn
            > a dostawa i teraz jest płatna sad(

Starych zamówień nie sprawdzałam. Ale zamawiałam ostatnio długopisy zmazywalne i pamiętam że ostatnio nawet droższe były bo płaciłam ok 10zł (dwa długopisy+ 10 wkładów i gumka) a teraz płaciłam niecałe 7zł za to samo ale nie wiem czy u tego samego sprzedającego. Dostawa darmowa. Pokusiłam się jeszcze na majtki na okres (dopiero z tego wątku dowiedziałam się że takie istnieją) i dziś zamówiłam za niecałe 10zł + 0,35gr dostawa więc jakby darmowa. Teraz jeszcze mi się przypomniało że podpaski wielorazowe zamawiałam kilka tygodni temu i jakoś koło złotówki dostawa a kiedyś darmowa była to fakt. Ale ta złotówka to i tak nic.
            • zlota.ptaszyna Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 16:59
              a ja chcialam zamowic nowa obudowe do telefonu i kurcze takie wysokie ceny mi powyskakiwaly i nic z darmowa dostawa, tak jak na poczatku roku. Wiec sprawdzilam z ciekawosci odstatnie zakupy i wszystko ( aukcje co jescze sa aktywne) co zamawialam w tym roku jest o wiele wyzsza cena i platna wysylka.
              Ale ja nie w Polsce moze tu sa jakies roznice
      • backup_lady Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 14:13
        To chyba mogło wynikać z czegoś innego. Kiedyś czytałam, że wszystkie kraje w których działa poczta mają podpisaną umowę zgodnie z którą bogatsze dopłacają do kosztów transportu biedniejszym. Czyli bogatsze Chiny dopłacały do przesyłek do Polski i dlatego te lżejsze / o mniejszej wartości mogły być za darmo. Tak samo z paczkami z PL do USA. Porównaj sobie koszt wysyłki paczki 1kg pocztą i kurierem do Chin i do USA - różnica kolosalna. Nie potrafię teraz znaleźć tego artykułu, nie dam więc głowy za wszystkie szczegóły.
        • mmoni Re: Aliexpress - co kupujecie? 09.11.20, 18:27
          Nie, to działa w drugą stronę. Teoretycznie bogatsza Polska subsydiuje przesyłki z krajów "rozwijających się", w tym Chin. USA wynegocjowały w ubiegłym roku zmianę przepisów (kraje importujące powyżej 75000 ton przesyłek mogą narzucać swoje ceny), ale nie wiem, czy Polska się na to załapie.'
          www.bbc.com/news/world-europe-49833914
          www.money.pl/podatki/miliony-zamowien-z-chin-i-aliexpress-to-przeklenstwo-poczty-polskiej-i-budzetu-6445323151112321a.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka