Dodaj do ulubionych

Obecny papież a pedofile w kościele

11.11.20, 00:33
My tu się zastanawiamy, roztrząsamy, czy JPII wiedział, czy nie wiedział, a tymczasem...

Papież Franciszek niedawno wypuszczonego z więzienia (siedział tam za to, że sam gwałcił dzieci) kardynała-pedofila oficjalnie u siebie gościł i przepraszał, za to, że w niego zwątpił i się go wyparł (jeszcze podczas procesu Franciszek nazywał go przyjacielem, prawą ręką w Watykanie). Watykan słał setki tysięcy euro na adwokatów, żeby wyciągnąć kardynała z więzienia i używał swoich politycznych wpływów, żeby wymóc korzystny dla nich wyrok.

O tym też (a może przede wszystkim) powinniśmy mówić podczas protestów.
To nie jest sfera domysłów. Obecny papież WIE i w to brnie.
Obserwuj wątek
   • lodomeria Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 01:03
    Nie został uniewinniony, został zwolniony z więzienia, bo Sąd Najwyższy (tak samo obecnie niezależny, jak nasz Trybunał Konstytucyjny) dopatrzył się jakichś uchybień proceduralnych i orzekł, że decydująca w sprawi ława przysięgłych nie mogła mieć 100% pewności wydając wyrok.I to była sprawa dotycząca 'tylko' dwóch ofiar.
    Kardynał Pell ma na koncie wyrok za ukrywanie pedofilii (około 80 przypadków) i kilkanaście osób oskarża go o gwałt oficjalnie, nieoficjalnie (czyli takich, których dowody są za słabe, żeby wytoczyć proces) jest jeszcze więcej.
    Nawet premier stanu, z którego pochodzi Pell i gdzie toczą się jego sprawy jasno i wyraźnie wyraził oburzenie wobec takiej decyzji SN. Sprawa na pewno nie jest jeszcze zamknięta.
    Tu masz artykuł wyjaśniający szczegóły tego niby 'uniewinnienia':
    How George Pell won in the High Court on a legal technicality
    https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/04/07/04/26894150-8194475-image-a-9_1586229948288.jpg
    • daniela34 Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 01:52
     No nie tylko zostal zwolniony z więzienia jednak. Artykuł mówi: "convictions were quashed"- wyroki skazujące zostały uchylone.
     Na poziomie SN to bardzo często są uchybienia proceduralne. Tylko to "uchybienie" w przypadku Pełka dotyczyło tego, czy ława faktycznie mogla mieć przekonanie o winie Pella "beyond reasonsble doubt"- no to jakby istota sprawy.

     O zależności australijskiego sądu najwyższego chętnie poczytam- jak coś gdzieś masz to wrzuc linki.
  • lot_w_kosmos Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 02:22
   Ale czy naprawdę ktoś myśli , że papież coś może?
   Papieża los jest w rękach tych wszystkich kardynałów właśnie.
   To jest machina władzy, wpływów, strachu, zależności, układów.
   Kościół musi się wreszcie zreformować. I to porzadnie , zaczynając od zmian które były wprowadzane kolejnymi synodami tylko w celach majątkowych, jak choćby celibat. Bo od pieniędzy tam się brała cała zgnilizna i całe zło.
   Czy to zrobi i kiedy? Pewnie tak, ale do tego nie wystarczy sztucznie rozdmuchany na bohatera i piewcę nowości Franciszek. Notabene - nigdy nie rozumialam jego fenomenu. Wyobrażenia i oczekiwania ludzkie uczynily z niego kogoś innego , niż jest.....
   • morekac Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 07:32
    >Kościół musi się wreszcie zreformować. I to porzadnie , zaczynając od zmian które były wprowadzane kolejnymi synodami tylko w celach majątkowych, jak choćby celibat.

    Kultura korporacyjna jest najtrudniejsza do zmiany. W przypadku tak dużej organizacji - praktycznie niemożliwa. Dlatego zmiany najczęściej polegały na powstawaniu kolejnych wyznań.
   • kura17 Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 09:52
    > Kościół musi się wreszcie zreformować. I to porzadnie , zaczynając od zmian
    > które były wprowadzane kolejnymi synodami tylko w celach majątkowych,
    > jak choćby celibat.

    to akurat nieprawda - celibat byl w kk od poczatku stwiany na piedestale, wywodzilo sie to z tradycji stoickich i gnostyckich obecnych juz przez kilka wiekow przed nasza era. chociazby taki sw. augustyn (i wiele osob i papiezy) byl opetany celibatem i nie mialo to nic wspolnego z majatkiem (wtedy).
  • loganberry Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 09:08
   Nie wierze w to ze szef mafii, czy ten czy poprzedni, to taki uśmiechnięty dziadzio który nic nie wie, nie widzi, nie może, tylko się uśmiecha i macha z okienka.
   Nie wierze również w żadne oczyszczenia kościoła. Kto przejrzał na oczy to się nie rozdrabnia tylko chyżo z tego bagna umyka, ci co zostają i tak wszystko wybaczą, a bo to pierwsze afery?
   Ludzie zaprogramowani od przedszkola na potrzebę bozi i pośrednika do niej będą się tego trzymać zębami i pazurami. Może odrzuca paru najbardziej widowiskowo zboczonych tetryków, których się przykładnie ukarze i już znowu będzie cacy.
   Ja mam prawie 40 lat i pamietam takie same zachwyty nad JP2 jak dziś nad Franciszkiem. Ze taki postępowy bo podróżuje, z młodzieżą rozmawia, o kremówkach żartuje! Z JP2 się rypło, już mamy nowego, który jest taki postępowy bo jest na fejsie i twittuje... I jak się od 2 tysięcy lat kręci, tak się kręcić będzie.
   • lot_w_kosmos Re: Obecny papież a pedofile w kościele 11.11.20, 09:23
    Zgadzam się.
    Dlatego zachwyty nad Franciszkiem mnie trochę od zawsze smieszyły, bo to tylko frontmen, reprezentujący swój zespół, za którym stoi rzesza kardynałów, którzy mają milion interesów w tym torcie.
    A jak Franciszek będzie skakał, to następnego już sobie wybiorą pokornego jak trusia....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka