Dodaj do ulubionych

Pfizer szczepionka taka ciekawostka...

11.11.20, 12:58

i nie wiem co myśleć:
podpowiedzcie!

next.gazeta.pl/next/7,151003,26500517,prezes-pfizera-spieniezyl-62-proc-swoich-akcji-zrobil-to-w.html#s=BoxOpImg1
Obserwuj wątek
   • ferra Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 17:59
    Alez nie zostanie zmuszona - zgodnie z podpisanym ostatnio przez rzady panstw i firmy farmaceutyczne - prawem, zdejmujacym całkowitą odpowiedzialnosc z producentow za jakiekolwiek bledy wynikajace z produkcji i stosowania szczepionek .


    Popros via ermail jakakolwiek firme np. Pfizer, Astra etc - o wyslanie w pdf oryginalną ulotke dla lekarzy (nie ulotke dla pacjenta) - ktorejkolwiek dostepnej obecnie na rynku szczepionki - najlepiej tych dla noworodków 3w1 czy 5w1..
  • olena.s Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 16:49
   Że powinieneś doszkolić się z giełdy masz myśleć.

   Po supernewsie cena skacze. Potem spada. Być może zacznie piąć się znów - jeżeli sprzedasz mniej więcej na szczycie, to odkupisz taniej.
   Dwa. Szczepionka Pfeizera jest PIERWSZĄ, która zgłosiła się z dobrymi wynikami III fazy. Nie jedyną. Będą inne, może lepsze, może niewymagające podwójnej dawki, może niewymagające przechowywania w -80C. Nie ma na rynku gwarancji sukcesu. Dlaczego nie wykorzystać momentu euforii i nadziei?
   • olena.s Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 16:54
    Dodam:
    Buffet trzyma akcje. Ale na rynku działają daytradarzy, swingtraderzy. Nie interesuje ich produkt, tylko ruchy kursu i ich potencjał. Kiedy akcja strzela w górę realizują zyski. Dlatego cena zaczyna spadać: wystarczająco dużo uczestników rynku dochodzi do wniosku, że czas zrealizować zarobek.
   • dyzurny_troll_forum Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 17:19
    olena.s napisała:

    > Że powinieneś doszkolić się z giełdy masz myśleć.
    >
    > Po supernewsie cena skacze. Potem spada. Być może zacznie piąć się znów - jeżel
    > i sprzedasz mniej więcej na szczycie, to odkupisz taniej.
    > Dwa. Szczepionka Pfeizera jest PIERWSZĄ, która zgłosiła się z dobrymi wynikami
    > III fazy. Nie jedyną. Będą inne, może lepsze, może niewymagające podwójnej dawk
    > i, może niewymagające przechowywania w -80C. Nie ma na rynku gwarancji sukcesu.
    > Dlaczego nie wykorzystać momentu euforii i nadziei?

    Euforia i nadzieja to było +150% wzrostu na Nanogroup, gdy opublikowali newsa o goownomaseczkach. I w takie sytuacji rzeczywiście można sprzedać, żeby kilka dni później odkupić w granicach +75-90%.

    Natomiast 13% wzrostu Pfizera to jest bardzo umiarkowany wzrost (biorąc pod uwagę ciężkość newsa), a nie żadna euforia i nadzieja. A fakt, że kolo przy takim niewielkim wzroście wywala prawie cały posiadany papier, generuje pytania czy on przypadkiem nie wie czegoś co przeoczono w tym komunikacie!?
    • trilllian Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 17:32
     Bo to nie był news z jasnego nieba, od dawna wiadomo kto pracował nad szczepionką
     A czy 13% w jeden dzień to mało? Może dla ciebie i mało, ale wystarczy że dziś sobie odkupi (np. po informacji że prezes sprzedał akcje) i jest pół bańki do przodu.
    • olena.s Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 17:32
     Nie ma najmniejszych powodów, żeby tak było. Gość zarobił na tym 5 milionów - warto się schylić, nie? smile O ile wiem, transakcja była ustalona na tę konkretną datę od paru miesięcy. (His stock sale was carried out through a routine Rule 10b5-1, a predetermined trading plan that allows company staff members to sell their stock in line with insider-trading laws. Bourla's sale was part of a plan adopted August 19, the filing showed. ). Wreszcie: szczepionka szczepionką, ale poza nią Pfeizer produkuje setki leków, i nie stał najlepiej w ostatnich miesiącach.

     I proszę, nie porównuj akcji światowego potentata na międzynarodowej giełdzie do naszego zatęchłego kącika. Spójrz na kapitalizację tych dwóch firm, i jakich sum trzeba, żeby ruszyć akcje takiego pfeizera o 10 procent, a ile musisz mieć, żeby szarpnąć kursem nano.
     • al_sahra Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 13.11.20, 09:15
      olena.s napisała:

      > O ile wiem, transakcja była ustalona na tę konkretną
      > datę od paru miesięcy. (His stock sale was carried out through a routine Rule 1
      > 0b5-1, a predetermined trading plan that allows company staff members to sell t
      > heir stock in line with insider-trading laws. Bourla's sale was part of a plan
      > adopted August 19, the filing showed. ).

      To prawda, że ta sprzedaż była na “autopilocie”, tzn. była częścią z góry ustalonego planu sprzedaży akcji (tzw. plan 10b5-1, nazwany od numeru zarządzenia Securities and Exchange Commission). Takie plany mają chronić członków zarządu firm przed zarzutem “insider trading”, czyli nielegalnej sprzedaży akcji w oparciu o poufne informacje. Widełki cenowe i harmonogram transakcji są ustalane z góry według przepisanej formuły.

      Problem polega na tym, że w przypadku Pfizera, sam plan był wcielony w życie w sierpniu tego roku, na jeden dzień przed ogłoszeniem optymistycznych danych dotyczących bezpieczeństwa szczepionki. Więc teraz Bourla jest krytykowany nie tyle za obecną sprzedaż (która była częścią legalnego planu), tylko za podejrzany harmonogram całego planu. I niewykluczone, że SEC się tym zainteresuje.
  • mava Re: Pfizer szczepionka taka ciekawostka... 11.11.20, 18:08
   a co tu mysleć?

   "Akcje sprzedał po 41,94 dolara, co pozwoliło mu zarobić 5,6 mln dol"

   I tyle. Niektorzy spekuluja na walutach a on zarobił na akcjach.
   Za chwile pojawia sie inne szczepionki i akcje jego firmy juz nie będa tak wysokie.
   Przy czym nie pozbył sie wszystkich akcji bo przeszło 80 tys zostawil.Tak więc zapewnił sobie godziwą emeryturę+ duzy kapitał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka