Dodaj do ulubionych

czy ktos ma ten plaszcza z tatuum?

11.11.20, 16:26
taki plaszcz sobie wypatrzylam w tatuum - niestety boje sie o rozmiar, a zamawialabym zagranice ... moze ktos mial/widzial i potrafilby mi powiedziec, czy kroj jest bardziej "klasyczny" (przy ciele, normalny), czy "oversize"? i w ogole czy fajny jest wink

www.tatuum.com/pl/plaszcze-i-kurtki-damskie/54591-diana.html#/rozmiar-34/kolor-zielony
https://www.tatuum.com/72011-thickbox/diana.jpg
Obserwuj wątek
        • starzystka_gazety Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 18:09
          Zgaduję tylko, że nie jest to model przesadnie taliowany. Z naciskiem na zgaduję.

Jeśli chodzi o tatuum to ja w swoją rozmiarówkę bluzek niby wchodzę - a jakieś to dla mnie małe. Jakby przykrótkie, szyte na niższą osobę. Mam spódnicę, którą uwielbiam i tyle. Zatem gdybym ja, przy swoim wzroście, miała kupić taki płaszcz, to pewnie i tak celowałabym w większy rozmiar. Jestem na pograniczu dwóch i właśnie często wybieram większy, żeby mieć dodatkowe cm na długości.
          • kura17 Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 19:01
            > Jeśli chodzi o tatuum to ja w swoją rozmiarówkę bluzek niby wchodzę - a jakieś
            > to dla mnie małe. Jakby przykrótkie, szyte na niższą osobę. Mam spódnicę, którą
            > uwielbiam i tyle. Zatem gdybym ja, przy swoim wzroście, miała kupić taki płasz
            > cz, to pewnie i tak celowałabym w większy rozmiar. Jestem na pograniczu dwóch i
            > właśnie często wybieram większy, żeby mieć dodatkowe cm na długości.

dzieki!
            a jak z szerokoscia w biuscie ubran tatuum? bo wlasnie o to sie obawiam - normalnie nosze 38/40, ale w biuscie czesto potrzebuje wiecej w "nieciagnacych" sie dopasowanych rozmiarach - dlatego sie waham miedzy 40 a 42 ...
            wymieniac mi sie nie bedzie pewnie chcialo, niestety.

wiem, ze to wszystko zgadywanki - dlatego bardzo dziekuje, ze Ci sie chce smile
            • starzystka_gazety Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 19:09
              Masz tabelę rozmiarów podaną na stronie. Dawno tam nic nie przymierzałam, ale mam wrażenie, poparte zresztą tabelkami, że część ubrań jest krojonych na zasadzie średni biust / średnia talia / większe biodra. Zwłaszcza tzw. dopasowane sukienki (w luźnych i zwiewnych można ten nadmiar ukryć.). I widząc jak skrojona jest góra też jestem ciekawa jak z dołem.
              • kura17 Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 19:22
                no widzialam te rozmiary w cm, ale one sa dla wszystkich ciuchow, bez wzgledu na kroj - na pewno nie dla kazdego pasuje wink
                ech, nie mam nawet jak siostry wyslac, zeby sprawdzila, bo w jej miescie tatuum ma tylko sklepy w zamknietych teraz galeriach ...
    • kropkaa Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 20:17
      Przymierzałam go. Bardzo mi się na stronie podobał, cena i skład dobre. Niestety, kaptur mnie dobił. Duży, to jeszcze bym przeżyła, ale cały środek obszyty podszewką. Okropnie to wyglądało - świecący jęzor na pół pleców.
      • kura17 Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 20:29
        Kropkaa, ja lubie duze kaptury smile a podszewke mozna wypruc ...

mozesz mi cos o rozmiarze powiedziec? co nosisz normalnie i co pasowalo w przypadku tego plaszcza? i jak z biustem wink jesli nie chcesz tutaj, to napisz prosze na adres gazety. z gory bardzo dziekuje!
        • kropkaa Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 20:48
          Tak też rozważałam - coś pokombinować z podszewką, ale też ten kaptur był dla mnie za duży i odpuściłam. W pt jeszcze raz chciałam przymierzyć, ale były takie kolejki, że nie stałam.
          Co do rozmiaru - jest raczej przy ciele, ale nie opięty - jeśli nosisz 38/40 to 38 będzie dobre, ale przy zapiętej górze będzie się rozchodzić. Ciężko mi powiedzieć, czy dla Ciebie będzie lepsza 40 czy 42. Ja sama przymierzałam 2 rozmiary i oba były dobre, ale większy lepszy w biuście - zapięty był idealny. Mniejszy musiałby mieć jakiś szal czy chustę na wierzchu. Nie sprawdzałam jak z zaszewkami, ale nie bardzo kojarzę właśnie miejsce na biust. No i miałam bardzo cienki sweterek, bez podkoszulki, zimą jednak grubiej się ubieram.
          Poza tym ten materiał jest dość przyjemny w dotyku, inne płaszcze były bardziej zbite. Nawet te 6 stów w tym przypadku dramatem nie jest, a 3 to już w ogóle super cena.
          • kura17 Re: czy ktos ma ten plaszcza z tatuum? 11.11.20, 22:14
            > Co do rozmiaru - jest raczej przy ciele, ale nie opięty - jeśli nosisz 38/40 to
            > 38 będzie dobre, ale przy zapiętej górze będzie się rozchodzić. Ciężko mi powi
            > edzieć, czy dla Ciebie będzie lepsza 40 czy 42. Ja sama przymierzałam 2 rozmiar
            > y i oba były dobre, ale większy lepszy w biuście - zapięty był idealny. Mniejsz
            > y musiałby mieć jakiś szal czy chustę na wierzchu.

ha, mam "tysiace" szalow (uwielbiam) i zawsze nosze (mam delikatna szyje, haha), wiec wyglada na to, ze bede celowac w 40 smile dzieki!!

> No i miałam bardzo cienk i sweterek, bez podkoszulki, zimą jednak grubiej się ubieram.

u nas naprawde zimy sa od lat w zasadzie symboliczne (tzn powyzej zera), a ja od ok 2 lat mam okres przed-menopauzalny i wiecznie mi cieplo, wiec cienko pod plaszczem to normalna wink

mnie kolor zachwycil. uwielbiam zielony i pasuje do moich rudych wlosow i zielonych oczu wink
            ... i zielonej aksamitnej maseczki, hehe

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka