Dodaj do ulubionych

pedofilia - mechanizm ujawniania i karania

12.11.20, 09:19
Pedofilia jest czynem karanym z urzędu w każdym chyba systemie prawnym.
Dlaczego odnośnie czynów pedofilskich w kościele są pretensje do zwierzchników/hierarchów o ukrywanie tych przestępstw, dlaczego ofiary/osoby o tym wiedzące z najbliższego otoczenia sprawców nie zgłosiły się na policję?
Nie kwestionuję istnienia tych czynów, tego że były i sprawcy powinni zostać ukarani.
Jednak - przykładowo - jesteście dyrektorką szkoły i przychodzi do Was uczeń z informacją że wuefista się do niego dobierał. Co robicie? Co robią rodzice chłopca - wydaje się że normalnie robią też zgłoszenie na policje, a nie poprzestają na zgłoszeniu do dyrektora szkoły.
Ja rozumiem, że część z tych spraw jest przedawniona, jednak wiele z nich (dzisiejszych się w Kościele) nie było chyba nigdy zgłoszonych organom ścigania?
Obserwuj wątek
    • mama-ola Re: pedofilia - mechanizm ujawniania i karania 12.11.20, 09:34
      Też mnie to zdumiewa i oburza. Rodzice molestowanego chłopca idą w pokłonach do kurii, mówią "Szczęść Boże", "Jego Eminencjo", podpisują papiery, że dochowają tajemnicy i wychodzą z niczym. Co za koszmar. Mamy XXI wiek, a zasada, że księży osądzają księża trzyma się mocno. Każdy przestępca powinien być osądzany przez świeckie organa. Widział kto, żeby murarza pedofila osądzał związek murarski i przenosił go na inną budowę?
      Ale Ziobro tego nie zmieni. On zrobi tylko to, co mu się opłaci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka