Dodaj do ulubionych

A jednak depopulacja?

12.11.20, 10:42
www.euractiv.pl/section/praca-i-polityka-spoleczna/news/japonia-obok-epidemii-covid-19-takze-epidemia-samobojstw/
Liczba samobójstw rośnie z miesiąca na miesiąc
Z zebranych danych wynika, że tylko w październiku w Kraju Kwitnącej Wiśni co najmniej 2153 osoby popełniły samobójstwo. To aż o 300 przypadków więcej niż we wrześniu i jednocześnie najwięcej od maja 2015 r.

W Japonii, tak jak i w wielu innych miejscach na świecie (np. w Europie) zdecydowanie częściej życie odbierają sobie mężczyźni. Wynika to jednak po części z tego, że sięgają oni po „pewniejsze” sposoby, które nie dają szansy na ich uratowanie (np. strzelają do siebie lub się wieszają), zaś kobiety chętniej łykają dużą ilość tabletek, więc w części przypadków jest czas, aby udzielić im pomocy lekarskiej.

Wśród 2153 październikowych samobójstw w Japonii, 851 dotyczyło kobiet. Ale to ogromny wzrost wśród osób tej płci. W październiku 2019 r. samobójstw kobiecych było aż o 82,6 proc mniej. Tymczasem wzrost liczby samobójstw japońskich mężczyzn wynosi „tylko” 21,3 proc.

Może to świadczyć zdaniem autorów zestawienia, do jakiego dotarł Reuters, że pandemia i kryzys mocniej uderzają w kobiety i mocniej się odbijają na ich stanie psychicznym. Na związek epidemii z liczbą samobójstw wskazuje zaś to, że aż do lipca tego roku był ich miesiąca na miesiąc mniej.

Gdy jednak stało się jasne, że nadeszła druga fala zakażeń i jest ona poważniejsza niż poprzednia, a władze sięgają po poważniejsze przeciwepidemiczne obostrzenia, które mocno szkodą gospodarce i wzmagają bezrobocie, liczba osób odbierających sobie życie gwałtownie wzrosła i to poziomów nie notowanych od lat.

Właśnie ze wzrostem bezrobocia wiązany jest wzrost samobójstw kobiet w Japonii. W kraju tym pracują one dużo częściej niż mężczyźni w handlu detalicznym czy usługach, a to te branże musiały zostać zamknięte. Zatrudnieni w korporacjach mężczyźni po prostu zaczęli zdalnie pracować z domu.

Zauważcie, że wg morldmeters:

Coronavirus Cases:
110,156
Deaths:
1,841
Recovered:
99,108

więcej osób popełniło samobójstwo niż umarło z coronawirusem.

Lekarstwo okazało się gorsze od choroby....
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka