Dodaj do ulubionych

Osłabienie po covid

12.11.20, 15:04
Jakie macie doświadczenia? Moja mama bardzo słaba, gorzej zniosła niż mój tata.
Coś na wzmocnienie kojarzycie?
Obserwuj wątek
    • azja1942 Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 15:10
      Ja jestem w trakcie choroby i mam nadzieję że wyjdę bez osłabienia. Ale chętnie poczytam, może jednak się przyda.
      To co mi przychodzi do głowy to jakikolwiek ruch na świeżym powietrzu, stopniowe
      dawkowanie spacerów plus gimnastyka tak aby polepszyć wydolność płuc
    • pani_tau Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 18:11
      Mnie w ciągu dnia zalewa fala zmęczenia. Nie dość, że gwałtowna to jeszcze bez ostrzeżenia. Upierdliwe to jest bardzo.
      Zaraziłam się miesiąc temu, przeszłam skąpoobjawowo.
    • marinette.wue Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 20:00
      Po burzy cytokinowej uszkodzony jest min. uklad nerwowy ...czas...i to nie zawsze wszystko sie cofnie...moze zkstac yczucie ciągłego zmeczenia.
      Przerabiamy w rodzinie taki orzyp.po jzd. Cuda na kiju można robic i pewnyvh rzeczy nie przeskoczysz.
    • onewoman Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 20:15
      Ja jestem trzy tygodnie po tescie, na początku tygodnia mialam jeszcze duże oslabienie, kolatanie serca.
      Od wczoraj jest znaczna poprawa, dzis bylam pierwszy dzien w pracy, mialam lekkie momenty oslabienia ale dalam radę, chociaz oszczedzalam się bardziej.
      Ja z zalecenia lekarza biorę Potazekmag.
        • maeve_binchy Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 22:03
          O tak, to jest straszne. Choruje 2,5 tyg i miałam nadzieję, że to zmęczenie wkrótce minie, ale niestety wiele osób męczy się z tym długo po zakończeniu choroby. Nie wiem nawet, jak będę pracować - mamy sporo wydarzeń online, nie ma szans, żebym zrobila jakakolwiek prezentacje czy nawet przedstawila wystepujacego (lapie mnie zadyszka podczas mowienia, praktycznie po 2 zdaniach). O sporcie nawet nie mysle...
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 22:07
      Moje 2 koleżanki z pracy 3 tygodnie od ustapienia objawów covidowych lapią zadyszki i to po takich zwyczajnych czynnosciach typu po zakupach w biedrze, po wejsciu na 2 piętro, po przyjsciu z pracy biurowej są na 5 - 15 min nie do życia.
      I to względnie mlode dziewczyny jedna 35 lat druga lekko po 40.
    • yuka12 Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 23:36
      Mąż 3 msc po teście i dopiero teraz lepiej się czuje. Ale on jest przodownikiem pracy - po pierwszym zwolnieniu na Covid wrócił do pracy. Nie przy biurku i nie zdalnej, a wymagającej ruchu i podejmowania decyzji. Po kilku dniach w pracy wysiadł, miał kołatanie serca, duszności i potworne zmęczenie, a do tego problemy ze snem. Wziął kolejne zwolnienie, bo nie dawał rady.
      Samo zakażenie koroną przeszedł jak przeziębienie, nie miał ani gorączki ani utraty węchu czy smaku. Po prostu gorzej się czuł. Ale skutki odczuwa do dzisiaj.
    • madami Re: Osłabienie po covid 12.11.20, 23:40
      Daj mamie trochę czasu, starsi ludzie jednak dochodzą do siebie dłużej, pilnuj by mama była dobrze nawodniona, niech bierze witaminy i minerały, zdrowa, lekka dieta i powrót do aktywności stopniowy, spacery na poczatku krótkie potem stopniowo coraz dłuższe, lekkie ćwiczenia np.. oddechowe, rozciąganie.
    • panpaniscus Re: Osłabienie po covid 13.11.20, 00:11
      Uważaj na przeforsowanie - pogarsza sprawę. A w ogóle u wielu osób to sinusoida, z nawrotami - cierpliwość..
      Sen. Jeśli miała duże problemy płucne, to jakaś fizjoterapia oddechowa. Cieszyć się każdym postępem.
      • jeszcze_blizniaki Re: Osłabienie po covid 13.11.20, 06:22
        Dziękuję kochane. Mama miała "tylko" temperaturę ok 39. Nawet po lekach cały czas bliżej 38, ból głowy. No i to osłabienie. Mama 60 lat, w dobrej formie startowej, ale teraz bez sił absolutnie. A za tydzień niby do pracy powinna wrócić, nie widzę tego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka