Dodaj do ulubionych

Lubicie obce psy?

12.11.20, 15:42
Czy jest dla was problemem jeżeli obcy pies podchodzi do was albo do waszego dziecka i obwąchuje, obszczekuje? Co wtedy robicie?
Obserwuj wątek
    • kkalipso Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 15:55
      Lubię, ale najbardziej z daleka, większość jest piękna. Jak podchodzą do dzieci to najpierw patrzę na minę pani/pana w zależności od niej interweniuję albo pozwalam żeby dziecko pobyło blisko psa. Głaskać nie pozwalam, wiadomo, że lepiej tego nie robić.
    • mashcaron Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:01
      Lubię, a moje dziecko wręcz uwielbia. Ale trafiamy na same przyjazne ew. obojętne, już nie pamiętam kiedy jakiś mnie o szczekał z bliska. Gdzieś vtam zza płotu to tak, ale nie bezpośrednio "w twarz".
    • jak_matrioszka Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:04
      Wiekszosc lubie, cudze dzieci tez lubie. Najbardziej lubie za to, ze jak cudze, to nie moj problem jak wymaga jakiejkolwiek obslugi wink Cudze psy tez mnie lubia i specjalnie nie obszczekuja, ani moich dzieci nie obszczekuja, wiec nie jest to dla mnie problemem.
    • daniela34 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:15
      Dzieci nie mam. Lubię większość psów. Z wzajemnością. Psy raczej mnie nie obszczekują tylko co najwyżej się łaszą. Psy sąsiadów w wieku szczenięcym usiłowały mnie czasem zabić miłością 😀Mam w bloku m.in. dwa labradory, jednego owczarka australijskiego, który nieustannie probuje wsiąść mi do samochodu i komondora.
      Maltańczyk z góry od czasu do czasu przychodzi z wizytą.
    • elinborg Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:17
      Lubię cudze psy, koty, konie i wszystkie stworzenia oprócz pająków smile. Zawsze pytam właściciela, jeśli chcę pogłaskać czy poklepać. Obwąchujący pies to nie problem, na szczekającego na mnie chyba jeszcze nie trafiłam . Chyba że szczekacz jest za płotem i po prostu pilnuje swojego terytorium- no to niech sobie szczeka.
      • majenkir Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:20
        elinborg napisała:
        > Lubię cudze psy, koty, konie i wszystkie stworzenia oprócz pająków smile.

A ja bym chciala patyczaka, tylko za stara juz jestem sad. Miala któraś patyczaka?
        • sasha_m Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 18:09
          E tam, za stara smile Mój syn ma patyczaki, obecnie 3 sztuki. Lubię je. Są w ogóle niewymagające. Raz w tygodniu wstawia im nową doniczkę z bazylią, raz dziennie przed wieczorem trzeba im popsikać ścianki terrarium wodą, bo piją z kropelek, właśnie w nocy, wtedy są aktywne. Sprzątanie i wymiana kokosowego podłoża raz na dwa miesiące, można i rzadziej, ale wtedy jest ryzyko, że z jaj leżących w ściółce wylęgną się młode. Kiedyś z kosza na śmieci, gdzie wylądowała objedzona z liści bazylia, wylazł mi taki osobnik centymetr długości i na trzęsących się nóżkach wylądował na podłodze. Byłam bez okularów, dobrze, że najpierw uklękłam, zobaczyć, co to, zanim zgniotlam ten paproch w palcach. A podczas mycia terrarium chodzą mi np. po głowie, zależy, gdzie je posadzę. Czasem do tego służy pies, ale jest prawdopodobieństwo, że się otrząśnie i będą fruwać po kuchni, co się już zdarzało. Podobno niektórzy trzymają patyczaki luzem, ale ja bym się bała, że stanie im się niechcący krzywda, ktoś nadepnie czy przyciśnie. No i jednak jakieś tam odchody produkują, milimetrowej wielkości, ale jednak.
      • homohominilupus Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:25
        Mój pies uwielbia innych ludzi, a dzieci to juz w ogóle. Wręcz jej się morda uśmiecha na widok malucha. Jest łagodna, spokojna i nienarzucajaca się. Jeśli maluch wykazuje się wzajemnością to jest przeszesliwa. Jeśli widzę ze sie boi czy rodzic sobie nie zyczy kontaktu, nie pozwalam suni się zbliżyć ale serce mnie boli.
        W tej rodzinie co ja wywaliła ze szczeniakami do lasu musiały być jakieś dzieci. No i nikt jej fizycznie nie skrzywdził, tak myślę po jej miłości do wszystkich ludzi.
        • elinborg Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:33
          Mój pies jest bardzo ludziolubny, ale kocha tylko dorosłych. Dzieci małe chyba źle mu się kojarzą- nie lubi krzyków i gwałtownych ruchów. Najbardziej na świecie kocha listonoszy i kurierów- mało mu ogon nie odpadnie, tak się cieszy!
    • berdebul Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:32
      Tak. Noszę gaz pieprzowy. Nie pozwalam podchodzić obcym psom, za duże ryzyko. Jako właścicielka psa nie dopuszczam do sytuacji, że mój pies do kogoś podchodzi bez uzgodnienia, że może.
    • kanna Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:37
      Mam obce psy w nosie, podobnie jak i obce dzieci.

(Swoje musze tolerować, wystarczy wink .

Jak podchodzą ( a przyłażą, bo mnie, generalnie, dzieci i psy lubią) odchodzę i tyle.
      Mojego psa uczę ignorowania innych psów i ludzi, a już szczekanie zza płotu jest absolutnie niedozwolone.

Ale - żeby nie wyszedł na kompletnie nietowarzyskiego - nauczałam go komendy "przywitaj się". Więc jak ktoś leci do niego i piszczy, to mówię "przywitaj się", a on podłazi, powącha rękę, da się pomiziać.
    • mamtrzykotyidwa Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:46
      Mówię właścicielowi, żeby go natychmiast zabrał.
      Jak obwąchuje i obszczekuje, to jeszcze pół biedy, gorzej, jak się rzuca do lizania i skakania na mnie - tego nie cierpię! A to się zdarza zdecydowanie częściej.
    • laura.palmer Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 16:49
      Zależy od psa. Jak grzeczny i zadbany to lubię i chętnie pogłaskam (za zgodą właścicieli). Drażnią mnie psy brudne i hałaśliwe, obszczekiwania nie znoszę. Najgorsze są takie małe, jazgotliwe pieski lub te, którym ślina ścieka z pyska. Dawno temu zauważyłam już zasadę - mądry właściciel = fajny pies, głupi właściciel = durny pies. Pamiętam jak latem poszliśmy z mężem pograć w badmintona w parku i jakiś mały, wk.rwiający york zabierał nam lotkę, ganiał z nim po okolicy, my za nim, a na ławce siedziała ubawiona do łez właścicielka, bo "piesek się tak fajnie bawi". Myślałam, że ją trzepnę rakietką w ten durny łeb.
      • sofia_87 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:04
        Wybacz, ale to naprawdę musiało wyglądać przekomicznie.
        Mój pies lata temu ściągnął dziewczynie z ręki rękawiczke i zaczął uciekać, obie go gonilysmy, ogólnie była niezła zabawa, podczas której w dziewczynie zakochał się kolega, z którym wtedy była, nasz sąsiad. Może york od lotki tez chciał się pobawić w Kupidyna ☺
    • mikams75 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:08
      nie lubie jak obce psy podlatuja i obszczekuja a wlasciciel jest daleko i nie zadnej kontroli i jeszcze potrafi powiedziec, ze jego pupilek nie gryzie.
      Co robie? Jak jeden taki "niegryzacy" za to wielki i glosny wyskoczyl z krzakow na moje dziecko, to najpierw wzielam dziecko na rece a nastepnie opierdzielilam slamazarnego wlasciciela.
      • homohominilupus Re: Lubicie obce psy? 13.11.20, 12:48
        mikams75 napisała:

> nie lubie jak obce psy podlatuja i obszczekuja a wlasciciel jest daleko i nie z
        > adnej kontroli i jeszcze potrafi powiedziec, ze jego pupilek nie gryzie.
        > Co robie? Jak jeden taki "niegryzacy" za to wielki i glosny wyskoczyl z krzakow
        > na moje dziecko, to najpierw wzielam dziecko na rece a nastepnie opierdzielila
        > m slamazarnego wlasciciela.

Psy nie latają ani nie podlatują albowiem nie maja skrzydeł
        Dziwnym trafem o latających psach słyszę od ludzi którzy mają psofobie. Ci normalni mowia ze psy biegają.
        • kamin Re: Lubicie obce psy? 13.11.20, 21:19
          Psofobia nie jest zabroniona. Osobiście uważam, że powinny być surowe kary za puszczanie bez smyczy psów, które nie reagują na podstawowe komendy właściciela.
    • joanna05 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:22
      Kocham wszystkie. Bardzo jest mi miło, gdy wita się ze mną nowy, nieznany psiak. Raczej nie moje dzieci wącha, tylko moje psy - nie mam z tym żadnego problemu, bo zwykle przebiega to przyjaźnie i super się ogląda swobodne, psie zabawy.
    • nangaparbat3 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:24
      Bardzo lubię, podaję dłoń do obwąchania i witam się uprzejmie, każdemu mówię, że jest najpiękniejszy, najmądrzejszy i najlepszy na świecie.

Ale raz podszedł do mnie bardzo duży obcy i zły na mnie (miał powód) pies, warszący cichutko, zmartwiałam ze strachu, ale nagle miałam przypływ olśnienia, powiedziałam cicho : idź do domu - i poszedł.
    • arista80 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:32
      Nie lubie psów. Boję się ich gdy biegają luzem, a szczególnie takich zupełnie pozostawionych samych. Dwa razy nawet dzwoniłam po pomoc.
      Natomiast na smyczy nie przeszkadzają mi.
    • piataziuta Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:42
      Tak, jest to dla mnie problem.
      Zwłaszcza jak biegnę i pies wbiega mi pod nogi, a ja muszę odskakiwać na paluszkach, żeby nie nadepnąć szczura.
      Albo jak pies rozszalały biegnie i ni stąd ni zowąd zmienia kierunek i wpada mi pod koła roweru.
      A jak do tego skacze na mnie, to już w ogóle kurwica.

Zwykle zaciskam zęby i bluzgam pod nosem.
    • aqua48 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 17:45
      Generalnie bardzo lubię wszystkie psy, ale jest to dla mnie problem, gdy obcy pies BEZ ZAPROSZENIA podchodzi i zaczyna obwąchiwać mnie lub dziecko, a jeszcze gorzej gdy szczeka. Wtedy opieprzam właściciela.
    • sasha_m Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 18:03
      Nie pamiętam, żeby mnie jakiś pies obszczekał, chyba, że zza płotu. Gdy podchodzą lub podbiegają, z każdym się przywitam, poświęcę chwilę uwagi i powiem komplement. Zakładam, że właściciel pozwala, jeśli pies podchodzi. Sama mam psa, który kocha wszystkich ludzi i jest przeszczęśliwy, jak ktoś zwróci na niego uwagę, chociaż nie pozwalam zaczepiać, bo nie każdy sobie życzy i lubi.
    • julita165 Re: Lubicie obce psy? 12.11.20, 18:13
      Nie znosze tego ! Jezeli wudze ze pies wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie mna lub moim dzieckiem, wyraznie zbkiza sie w naszym kierunku natychmiast stanowczo prosze wlasciciela, ze psa przywolal i zrobil uzytek ze smyczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka