Dodaj do ulubionych

Zdalne nauczanie / praca zdalna

13.11.20, 17:42
Pewnie temat już był. Tu na forum grupa tez niespecjalnie reprezentatywna do badań. Ale widzę co się dzieje u nas. Ja mam na stanie dwie córki, 6 klasa i pierwsza sp. Mieszkamy w bloku; szczęście ze każda ma swój pokój, swój komputer( patrz dyskusja po co dziecku laptop🙃 u nas laptop bo na 10 m2 łatwiej upchnąć laptop🤷‍♀️ A stacjonarny zająłby całe małe biurko.
Ja pracuję w urzędzie przy realizacji tarczy antycovid, teoretycznie nie mogę wziąć tej opieki dla dzieci do lat 8. Teraz spędziłam 2 dni w domu, pomagając ogarnąć naukę zdalna. Na codzień zostają z babcią. Nie wiem czy babcia da radę odświeżyć linkwink czy inne cuda.
Na teamsie cały przekrój społeczeństwa, psy szczekają, bobasy płacząwink
Jak radzą sibie ludzie mający 3 dzieci i 1 pokój i 1 komputer? Mamy takie osoby tez. A do tego jeszcze matka na zdalnym 😏
Ja w pon na skrzydłach wroce do moje biura, dziecko z babcia zostanie na poli walki. Starsza na szczęście ogarnia sama, nawet małej coś podpowie. Jakbym miała w salonie siedzieć ze swoim komputerem licząc służbowe pieniądze.... skóra mi cierpnie
Mamy; można to jakoś udoskonalić?
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 17:51
      No logiczne, że nie można tu nic usprawnić - jeśi x osób ma słuchać różnych rzeczy w tym samym czasie, to problem rozwiązują słuchawki, jeśli mają one jednocześnie mówić, to każda musi być w innym pomieszczeniu. Od wiosny błogosławię fakt, że mam dość pokoi, by każdy się zamknął osobno na zdalnym, naprawdę nie wiem, co bym zrobiła, gdybym nie miała takich warunków. Kupić x laptopów to nie jest w ogóle problem w obliczu braku x pokoi.

PS
      Kot też próbuje zostać gwiazdą telekonferencji i zdalnych lekcji, nie może się tylko zdecydować, do kogo się dobijać 😉
        • tereso Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 18:06
          Ciesz się że macie babcię do pomocy. Mala, cóż, jak nie zrobi szlaczków świat nie padnie, chodzi mi o to żeby jakiś luz wypracować w niej że jak coś nawali to trudno. Z udogodnień tło na teamsach mój sobie syn włącza jak nie chce mu się pokoju sprzątać 😁
          • sol_13 Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 22:45
            tereso napisała:

> Ciesz się że macie babcię do pomocy. Mala, cóż, jak nie zrobi szlaczków świat n
            > ie padnie, chodzi mi o to żeby jakiś luz wypracować w niej że jak coś nawali to
            > trudno. Z udogodnień tło na teamsach mój sobie syn włącza jak nie chce mu się
            > pokoju sprzątać 😁

W pierwszej klasie nie ma szlaczkow, naprawdę.
          • iwoniaw Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 19:28
            Nigdy, powiadasz? Moje dzieci obecnie codziennie mają lekcje zdalne wg normalnego planu. Od 8.00 do popołudnia, w 8 klasie dłużej, w liceum trochę krócej. Lekcje są na żywo, nauczyciele mówią i oczekują interakcji, dokładnie jak na lekcji w klasie. Nie ma opcji, by w tym czasie wspomagać rodzeństwo, które ma problem techniczny czy jakikolwiek inny.
    • julita165 Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 18:01
      Trudno mi powiedziec bo u nas jakby luksusowo 😁. Dom duzy, dziecko 1, 3 klasa wiec juz raczej komputerowo ogarniety i nie potrzebuje mojej pomocy, siedzi ze swoim sprzetem w swoim pokoju, nikomu nie wadzi ani on ani nikt jemu. Ja tez na zdalbej ale w zasadzie moge swoja prace wykonac o dowolnej porze ( no, musze chodzic do sadu ale sady tez znacznie zwolnily ) wiec jesli nagle syn jednak potrzebuje pomocy to nie ma problemu. Co prawda po 2 tyg zdalnej musze isc na tydz do biura i mlody zostanie z babcia, ktora w sprawach informatycznych rzeczywiscie mu nie pomoze ale wierze, ze da rade sam.
    • ewcia.1980 Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 18:05
      Nauka zdalna u moich dzieci przebiega spokojnie.
      Dzieci są zdyscyplinowane.
      Mają swoje pokoje i jest to klasa 6 i 8 więc nauczyciele nie narzekają.

W przypadku moich uczniów też jest dobrze. Raczej pilnują żeby mikrofony były wyłączone.
      Więc poza jednym niesympatycznym incydentem jest spokój.
      No i spora część "pracuje" w słuchawkach.

Ja mam bardzo duży dom.
      Dzieci mają swoje pokoje a moje "centrum dowodzenia" jest w jednym z salonów.
      Nie jest to problem bo jest to taki nasz salon rodzinno-telewizyjny a gości przyjmujemy w innym.
      Od zawsze mam tu swój sympatyczny kąt do pracy z biurkiem i wszystkimi akcesoriami.
      Więc ja nie narzekam.
      Ale też czasem zastanawiam się jak to wygląda u innych, szczególnie z większą ilością dzieci a mniejszym metrażem.
      • iwoniaw Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 19:33
        No serio, a co cię dziwi? Zadowolone są te, które mają czas, przestrzeń, sprzęt i najlepiej starsze dzieci. Reszta ma problemy, bo ani nie zostawi 7-latka bez dozoru, ani nie wypączkuje dodatkowego pokoju, ani się nie rozdwoi robiąc swoją robotę zdalnie i jednocześnie supportując trójkę dzieci na wczesnoszkolnym, matmie i angielskim. Wiadomo, że jakoś to wszyscy musimy przeżyć, ale nie widzę powodu, by kwestionować czyjeś trudności czy podkreślić, że sama jakichś nie mam wyłącznie dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności.
    • grruuuu Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 18:26
      Tak, odpuścić oczekiwania. To najwięcej da. Coś nie wyjdzie? Trudno. Nie oczekiwać że młodsza wysiedzi tyle w skupieniu przed kompem. Więc luz, co trzeba najwyżej poćwiczycie przy okazji. Pozdrawiam ciepło po doświadczeniach lockdownu z pracą zdalną partnera, nauka zdalna nastolatków, trzylatka i roczniaczką w bloku przy zamkniętych placach zabawa i lasach... No ale co światlejsze reprezentantki forum uznały, że wyludzilam zasiłek opiekuńczy, bo przecież mogłam spokojnie pracować...
      • jolie Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 18:58
        Znowu manipulujesz o zasiłku? Brałaś zasiłek mając działającą firmę, w której inni pracowali (nie masz jednoosobowej dg), zatem byłaś jak najbardziej uprzywilejowana w stosunku do osób na etacie, które mogły wziąć zasiłek i obniżyć dochody, albo pracować z dzieckiem u nogi. Chcesz się policytować, kto miał trudniej? Poza tym jak wiadomo ociekasz zaje.....ością zawsze i wszędzie, zatem najbardziej światła we wsi jesteś Ty.
        • grruuuu Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 21:34
          A pracę, którą normalnie wykonuję ja osobiście to zrobiły pewnie za darmo krasnoludki w tym czasie... Poza tym ja nie mówię, że mam gorzej niż etatowcy, tylko że śmieszne jest twierdzenie, że jednocześnie pracowałam i brałam zasiłek, bo jak przychodzi co do czego to nagle wszyscy to opisują jako bardzo problematyczne.

A w ogóle wiesz co? Chciałabym tak siebie widzieć jak widzisz mnie Ty i jeszcze Przystanek. Serio. Podczas gdy znakomita część forumek uważa mnie za nieudaczniczkę żyjącą w ciasnym mieszkaniu z odpadem atomowym, bez specjalnych sukcesów, odstającą od ematkowej średniej odbytych podróży zagranicznych i innych luksusów to Wy dwie z uporem wyciągacie z moich postów królową życia. Jak to robicie - nie wiem. Przystanek to nawet ideał urody ze mnie robiła, choć konsekwentnie piszę, że ładna nie jestem i trudno, muszę z tym jakoś żyć.
          • jolie Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 14.11.20, 08:40
            Sama przyznałaś, że przedsiębiorcy są uprzywilejowani (prawnie i finansowo). Wątek o covidowskich opiekach tylko to potwierdził. A ponieważ już w kolejnym wątku pijesz do mnie i robisz ze mnie wariata, manipulując, że pisałam o wyłudzeniu przez Ciebie zasiłku, to napisałam, jak odbieram to, co piszesz - zawsze najmądrzejsza i wszechwiedząca. Twoja uroda średnio mnie interesuje, naprawdę i o co chodzi Ci z Przystankiem, to nie wiem i w sumie nie chcę wiedzieć. Ale o swojej wadze, rozmiarze i młodym wyglądzie to chyba średnio w co 3. poście piszesz, to fakt.
    • ga-ti Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 18:52
      Każde siedzi przed swoim monitorem (komp, laptop, czy inny smartfon) i w słuchawkach na uszach, mikrofon włącza tylko wtedy, gdy chce coś powiedzieć, więc nie ściąga za dużo dźwięków z mieszkania, a jednocześnie nie słyszy tego, co się dzieje wokół.
      Moja koleżanka wiosną pracowała na balkonie, bo zabrakło jej pomieszczeń w mieszkaniu wink
    • ona-26 Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 20:40
      Dokładnie. Ja nie narzekam bo wiem ze mam Ciechocinek. Mam jeszcze w bloku zaprzyjaźniona studentkę na zdalnym wiec w razie czego ona podejdzie.
      Ale nie wyobrażam sobie siedzenia w 1 pokoju dzieci. Dzisiaj weszłam z odkurzaczem na lekcje starszej, myślałam ze mi głowę urwie.
      A ematce OcZywiscie salony, i pokoje. To dobrze, ale nie wszyscy to maja.
      Nie ukrywam, ze gdymym ja miała pracowac z domu, muslalabym siedzieć przy stole w salonie 🥴
    • mia_mia Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 13.11.20, 23:21
      Nasza nauczycielka (2sp) ma swoje dziecko w pierwszej klasie i drugie starsze. Spokojnie daje radę, czasem przeprasza i idzie pomóc, ale to sporadycznie. W zeszłym roku przerabialiśmy zdalne w pierwszej klasie i strona techniczna od strony dzieci to był najmniejszy problem w całej tej nauce, tylko u nas dzieci mają sprzęt i miejsce do nauki, więc luksusowe warunki, co nie jest normą.
    • aguar Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 14.11.20, 08:25
      "Mamy; można to jakoś udoskonalić?"
      Może można, ale to nadal będzie krzywda dzieci i utrudnienie dla rodziców. Lepiej walczyć o normalną szkołę, nie licytujmy się, którym dzieciom jest ona bardziej potrzebna, łączmy się w walce o możliwy powrót dla wszystkich (chętnych).
        • ichi51e Re: Zdalne nauczanie / praca zdalna 14.11.20, 10:35
          No ale po to musieliby odkrecac gimnazja... o ile w wydaniu ktore bylo w pl srednio minsie podobalo to musze powiedziec ze austriacki system oddzielajacy klasy 1-4 od starszakow bardzo mi sie podoba. Wtedy robisz gesta siec malych szkol do ktorych dzieciaki moga od pierwszej klasy chodzic same i wieksze szkoly dalej dla dzieci starszych ktore juz sa ogarniete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka