Dodaj do ulubionych

Ksiazki dla 4,5 latki...

14.11.20, 11:51
Emamy, mozecie polecic mi wartosciowe ksiazki po polsku dla dziewczynki w wieku 4,5 lat?
Mieszkamy za granica, wiec nie moge pojsc do ksiegarni przejrzec oferte, a na necie ciezko ocenic, co jest warte uwagi...
Obecnie czytamy basnie Charlesa Perrault, bardzo jej sie podobaja.
Basnie Andersena czy braci Grimm chyba jeszcze beda u niej wzbudzac strach...
Chetnie cos o tematyce bozonarodzeniowej.
Dzieki!
Obserwuj wątek
      • oceandream Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 13:07
        Hej!
        Podam ci tytuły książek, które uwielbiają moje Przedszkolaki albo były czytane dzieciom i polecane. Mam nadzieję że Wam też się niektóre spodobają.
        To serie wydawnicze:
        Seria o dziewczynce w wieku przedszkolnym. Jest już kilka części np.
        Tola i jesień
        Tola i zima tu jest o Świętach
        Tola w przedszkolu, na wsi.
        Seria o Ryjówce Florce, która też jest w wieku przedszkolnym i ma przygody jak dziewczynka
        Florka. Zapiski Ryjówki
        Seria o dzieciach z Bullerbyn. Z wielkimi, pieknym ilustracjami. To jakby przygody Dzieci w skróconej wersji przygotowane dla mlodszego odbiorcy. Tunwazne jest wydawnictwo Zakamarki.
        Boże Narodzenie w Bullerbyn
        Trzy opowiadania z Bullerbyn
        To samo wydawnictwo ma kilka części o dziewczynce w wieku przedszkolnym Lotta.
        Wg.mnie Lotta moglaby mieszkać w Bullerbyn🙂
        Najważniejsze że jej przygody są ciekawe a ilustracje zachwycają.
        Kolejna seria wydawnicza to: Jaś i Janeczka (przedszkolaki)
        Seria Mysi domek. Sam i Julia
        Seria Pettson i Findus. Findus to kotek. Co za ilustracje moje dzieci oglądają mon stop. Są aż 2 części o tematyce zimowej.
        Seria: Żubr Pompik
        Teraz może ciebie zaskoczę ale gorąco polecam: Wielką księgę przygód Reksia
        Czytane od lat. Wielokrotnie kiedy pytam w grupie: to co czytamy? słyszę: Reksia (choć znają jego przygody na pamięć 😀).
        Pozdrawiam
    • ricemice Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 14:10
      W domu przed snem czytamy:
      Jeśli chodzi o klasykę to wiersze i wierszyki Brzechwy, Tuwima, Fredry i Chotomskiej wydane przez "cacko z dziurką" pisze to bo wiele jest wydawnictw i wznowień a ta akurat ma ciekawe i śmieszne ilustracje.
      Z innych książeczek to seria Kicia Kocia tylko to jest raczej dla młodszych.
      Poza tym książeczki mam oko ale tu nie ma czytania tylko oglądanie i opowiadanie. Moja cóka ma teraz 4 lata i to póki co są jej ulubione.
      • oceandream Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 14:37
        Do tych serii wydawniczych, które wypisałam wcześniej dopiszę jeszcze ksiązki, które nie są serią ale myślę, że wam się spodobają.
        Wcześniej nie podawałam autorów, ale wystarczy wpisać np. Lotta, Żubr Pompik, Tola na wsi itd.
        Bardzo gorąco polecam ja i moje Przedszkolaki:
        To książka Bajkowe Lulanki A. Tyszki
        Tu jest bardzo ważne wydawnictwo: eurograf
        bo ma przepiękne ilustracje i CD z nagranymi wszystkimi opowiadaniami. I to przeczytanymi w b.ładny sposób widziałam że w bonito jest właśnie to wydanie. Czytam każdej grupie i zawsze zachwyca.
        Maleńkie królestwo Królewny Aurelki (napisała ta sama autorka co ryjówkę Florkę).
        Patrz Madika pada śnieg tematyka zimowa, swiat Dzieci z Bullerbyn, Lotty i zagubienie w lesie.
        Wcześniej pisałam o Reksiu. Są chyba wydania gdzie jest aż kilka przygód.!
        • oceandream Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 16:43
          Azja dopiszę jeszcze kilka propozycji
          Seria o Misi i jej pacjentach. Misia jest trochę starsza niż twoja córka i Tola bo ma 7 lat ale opowiadania jak najbardziej spodobają się młodszym dzieciom. Misia.jest otoczona zwierzętami, ktorym pomaga. Jest wiele części znanych jako
          Misia i jej mali pacjenci. Są też zbiory opowiadań.
          Ksiązki pojedyńcze to:
          Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki.
          Dziewczynka trafia do przedszkola gdzie w jednej grupie są dzieci i zwierzęta ( mają ludzkie cechy). Fantastyczna!
          Bardzo dobrze czyta się: Przedszkoludki. 100 radości i 2 smutki.
          Jest tam aż kilka opowiadań z życia Przedszkolaków oraz wiersze i rymowanki! Wielokrotnie do niej wracamy!
          Chciałam ci jeszcze polecić bajki grajki czyli bajki muzyczne do słuchania. Jest ich bardzo dużo na youtubie. To świetny kontakt z językiem polskim, piękne słuchowiska, dialogi i piosenki.
          Pozdrawiam
      • oceandream Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 19:13
        W tej serii o Basi dobre jest też to że można kupić oprócz pojedyńczej przygody (jedna książka to jakby jedna przygoda albo jakiś problem wokół którego dzieje się cała akcja) zbiór przygód. Basia też jest lubiana przez moje Przedszkolaki.
        Proponowałam też Jasia i Janeczkę ale zapomniałam wspomnieć że kiedyś byli znani jako Julek i Julka. Teraz jest nowe tlumaczenie i zmieniono imiona. Książki to zbiory opowiadań. Zabawne i dowcipne!
        A tu opis Mysiego domku. Przepiękne ilustracje i przygody. Te 2 myszki to jakby Przedszkolaki.
        Też jest kilka części.

moi-mili.pl/mysi-domek-julia-teatrze/
        I na koniec zapomniałam o Świstaku Gwizdku
        Gawryluk i jego przygodach w górach. On też przypomina przedszkolaka.
        Nie daj się namowić na książkę o skarpetkach Bednarek. Nudna, mało dowcipna, nikt nie chciał słuchać kolejnych stron.
        Pozdrawiam
    • starzystka_gazety Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 20:56
      Kiedy moje dziecko miało 4-5 lat naszą bazą była oferta Zakamarków i Dwóch Sióstr Był to również najlepszy czas na książki lub audiobooki z Panem Kuleczką - audiobooki są w interpretacji Globisza i jeśli jeszcze są dostępne szczerze polecam.
      • oceandream Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 14.11.20, 21:59
        Witaj w klubie😀
        Też wydawalam majątek na książki a teraz biblioteczkę syna przejęły moje Przeszkolaki.
        Wiem że nie macie dostępu do bibliotek ale może znacie kogoś kto ma polskie książki na wymianę?
        Pozdrawiam i miłego czytania!
    • pavia Re: Ksiazki dla 4,5 latki... 15.11.20, 20:31
      Cała seria o Basi. Co prawda przedstawia ona losy typowej polskiej rodziny, z naszymi realiami, więc nie wiem do końca czy będzie dobre na obczyźnie. Natomiast poruszane są ważne tematy jak np. kwestia pieniądzy (gratis to nie zawsze za darmo), kłopoty zdrowotne (alergia). U nas, prawie siedmiolatka wciąż chce je czytać. A Basia i Boże Narodzenie ma taki piękny klimat, że ją stara, jak czytam, to się wzruszam. Drugi nasz typ to szwedzka seria o Pertonie i Fundusze. Petson to staruszek, a Findus to jego kot przyjaciel.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka