Dodaj do ulubionych

Dieta IF - Wasze doświadczenia?

14.11.20, 19:46
Generalnie nie stosuję diet, nie czytam wątków, bo tak smile Ale tę dietę tak chwaliłyście tu, że nie dało się o niej nie przeczytać. Gdy jeszcze natrafiłam na nią w książce, to mówię, przekonuje mnie to, spróbuję. To jest coś co mogę wprowadzić na stałe, nie kłóci mi się z filozofią życiową big_grin
I... kurczę, nie ważę się, ale po miesiącu dżinsy mi spadają, mąż dziś zasugerował, żebym kupiła sobie mniejszy rozmiar.
To normalne? Czego się spodziewać dalej?
Bo już nie wiem, cieszyć się, czy niepokoić.
A... nie zawsze wytrzymuję 16h postu, czasem jest to np. 14, bo postanowiłam nie wywierać na siebie nadmiernej presji.
Obserwuj wątek
      • redwineiswhatilike Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 15:35
        akseinga1975 napisała:

> U mnie od dawna, jeszcze nie mialo to nazwy, sprawdza sie niejedzenie po 18. Ja
        > k tylko zaczelam jesc kolacje po 20 jak corka byla mala i wtedy moglam spokojni
        > e zjesc od razu waga w gore.

Mam tak samo smile
        Praktycznie od zawsze czyli może od 30 lat nie jem kolacji, albo nie jem po 18.00, coś w tym stylu. Oczywiście są wyjątki, jakieś wyjścia itp, bywa, że raz na półtora tygodnia jednak zjem coś później. Ale generalnie to jest styl życia. U mnie jest tak, że każda próba jedzenia późno, w ogóle jedzenia kolacji, ale nie raz czy dwa tylko na przykład dwa tygodnie pod rząd kończy się przybraniem na wadze, w związku z czym raczej trzymam się w miarę IF. Ważę raczej mało i jest mi z tym dobrze. Zwykle jem śniadanie o 9.00 i kończę jedzenie o 17.00 ale bywa i 10.00 do 16.00, różnie. W tym czasie jem co najmniej 3 posiłki, nawet 4.
    • igge Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 13:40
      Wg mnie IF jest ok, pierwszy raz o tym na forum od Snake słyszałam. Ja schudłam i bez wysiłku.
      Ale generalnie mam tendencje do kłapania szczęką bez sensu i żucia niepotrzebnego toteż przed IF jadłam zdecydowanie za często, tylko nie zauważałam, że to jedzenie to są normalne posiłki, posiłeczki.
      No i z wieczornym jedzeniem zawsze był kłopot, mam głupie przyzwyczajenie jeść i to nie za mało przed samym snem.
      IF rozgrzeszyłwink mnie z opuszczania śniadań.
      I ewentualnych późnych bardzo obiadów jako pierwszego posiłku.
      • katriel Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 14:13
        dieta «system odżywiania się polegający na dostosowaniu ilości i rodzaju pokarmu do potrzeb organizmu; też: w ogóle sposób odżywiania się»

Jak ktoś nie zastanawia się w ogóle nad potrzebami organizmu, tylko je bezmyślnie co mu się napatoczy, to jakąś dietę (w sensie sposobu odżywiania się) ma, ale jej świadomie nie stosuje (w sensie systemu). Ja zrozumiałam. Ty nie? Serio?
    • wapaha Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 13:52
      pisałam już kiedyś
      całe życie tak żyłam-w schemacie bez kolacji lub bez śniadań w rozumieniu wczesnego posiłku zaraz po wstaniu
      teraz mam ten komfort ze ma to swoją nazwę
      a wiec od dziecka jestem na IF wink ( nigdy nie miałam problemów z waga-no poza czasem nastoletnim,, gdy ciało sie zmnieniało i nie wszystko za sobą nadązało wink )

Z doświadczen zawodowych Snake- dieta IF wpływa na zrzucenie nadmiernych kg. Doświadczenia forumek tez to potwierdzają.
    • dolcenera Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 13:52
      System IF mi się podoba ogólnie zdrowotnie, nie żeby schudnąć, odkryłam IF dzięki opowieściom snake,a smile

Ze sztywnej IF odpadłam, bo 1) rano jestem bardzo głodna 2) nie wyrabiałam popołudniami bez zastrzyku cukru.

Praca + małe dzieci w lockdownie tak mnie zestresowały,,ze od razu spadło mi prawie 4 kg nawet nie wiem kiedy (165/55kg)
        • 1matka-polka Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 17:15
          Ja mam z czego ale bardzo słabo chudnę. Na diecie redukcyjnej schudłam 5 kg, po czym zaczęłam się słaniać na nogach, zaczęły mnie boleć mięśnie, nie miałam siły się ruszać, itd a ważę teraz 70 kg przy 165. Przez ostatni miesiąc jadłam normalnie, wydobrzałam i szykuję się do następnego ograniczenia kalorii. Ale chyba w końcu pójdę do dietetyka, bo to nie jest normalne, żeby tak trzymać wagę...
    • jak_matrioszka Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 15:00
      Ja próbowałam diete "jedzenia ciagle" w celu podtrzymania ciagłości trawienia i oczywiście nieprzeżerania sie (bo trzeba ciagle a mało - co dla mnie jest niewykonalne). Utyłam na tej diecie ja, utył Książe Małżonek, po pierwszym spadku utyli znajomi, którzy nam ta diete pokazali, oraz utyli wszyscy ich znajomi z tego kursu.
      Dieta IF jest moim naturalnym sposobem odżywiania, co prawda nie sztywne 16/8, bo bliższe mi bywa nawet 20/4, ale generalnie "jestem soba" przy dużych posiłkach 1-3 razy dziennie i bez ciagłego podjadania. Wyzwoliwszy sie z jedzenia dla towarzystwa - bo wspólne śniadanie, lunch, obiad, zjedz ciasto do kawy, poczestuj sie w gościach przy rozmowie, popatrz kawiarnia (wpadnijmy i pogadamy), oraz "ide do kuchni, chcesz coś?" - po prostu jak na nowo zaczełam jeść tylko wtedy, kiedy ja mam ochote, to waga zjechała do takiej, przy której czuje sie dobrze i lepiej wygladam. I bez problemu trzymam te wage, jedzac co chce i ile chce, a to bardzo dobrze wpływa mi na samopoczucie.
    • ewcia.1980 Re: Dieta IF - Wasze doświadczenia? 15.11.20, 15:51
      Od września zaczęłam się odchudzać bo dres to potwornie zdradliwe ubranie i po 3 miesiącach lockdownu okazało się że mieszczę się tylko w niego 🤭🤪😃🤣

Więc..... jem w godzinach 10.30-18.30 i przez 2, 5 miesiąca schudłam 4-5 kg.
      No ale ... nie jem w tych godzinach ile chcę i co chcę.
      Prawie wyeliminowałam słodycze i mocno ograniczyłam kalorie.

Czasem wieczorem bywam głodnawa ale ponieważ jem wszystko co lubię (tyle, że w dużo mniejszej ilości) to taka dieta nie jest dla mnie uciążliwa.
      Planuję jeszcze schudnąć 5-6 kg a potem utrzymać wagę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka