Dodaj do ulubionych

Tretynoina - jak stosować?

15.11.20, 10:10
Dziewczyny używające tretynoiny powiedzcie jak ją stosować? Zamówiłam z polecanej tu apteki, 3 tubki tretynoiny w kremie o stężeniu 0.05 na początek, zastanawiałam się nad 0.1 w żelu, ale ostatecznie uznałam że zacznę od słabszego i w kremie.
I tak, mam skórę mocno tłustą, z rozszerzonymi porami, problematyczną. W wieku nastu chyba do 23 lat ciągle stosowałam differin w stężeniu 0,1 żel, który znacznie polepszał stan mojej skóry. Teraz od roku retinol w stężeniu 0,1, który nie robi na mojej skórze większego wrażenia, tzn efekty w połączeniu z witaminą c i kwasem aha 30% są, poznikały plamy pociążowe na czole, mniej jest wyprysków, ale nie sa to efekty wow. Myślę, że moja skóra już tyle w wieku dojrzewania preparatów przyjęła, że potrzebuje mocnego kopa, żeby coś faktycznie zadziałało i nie mówię tu tylko o efekcie przeciwzmarszczkowym, choć tez, ale o porach.
Myślicie, że za niskie stężenie zamówiłam?
I teraz tak
Jak stosować?
Dwa razy w tygodniu na wieczór będzie ok? Najpierw na oczyszczoną skórę, potem krem nawilżający? za dnia krem z filtrem 50. DO kiedy stosować, kwiecień maj? czy stosujecie okrągły rok ?
Przyjmijmy, że zacznę od dwóch dawek tygodniowo, to dochodzę do stosowania codziennego później, czy to jednak za dużo? Differin stosowałam codziennie ciągiem przez chyba dwa albo trzy lata, później z przerwami.
Smarujecie twarz, szyję i dekolt czy tylko twarz?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka