Dodaj do ulubionych

Hotel- brak ograniczeń wiekowych przy zameldowaniu

17.11.20, 01:13
Jakoś umknęło to mojej uwadze, a może było już wcześniej? Dopiero niedawno zauważyłam takie wpisy na booking. I co to właściwie znaczy?
Nieletni może sobie sobie pokój w hotelu wynająć czy jak?
Z wynajmem pokoju osobie nieletniej spotkałam się tylko w przypadku linii lotniczych- odwołany lot a spać gdzieś trzeba. Dziecię miało 16 lat i samo podróżowało, obcy kraj, w Polsce już było mniej stresu w podobnej sytuacji.
Obserwuj wątek
    • dyzurny_troll_forum Re: Hotel- brak ograniczeń wiekowych przy zameldo 17.11.20, 01:21
      minerallna napisała:

> Jakoś umknęło to mojej uwadze, a może było już wcześniej? Dopiero niedawno zauw
      > ażyłam takie wpisy na booking. I co to właściwie znaczy?
      > Nieletni może sobie sobie pokój w hotelu wynająć czy jak?

A nie jest to po prostu hotel tylko dla dorosłych nie przyjmujący osób poniżej pewnego wieku?
    • snajper55 Re: Hotel- brak ograniczeń wiekowych przy zameldo 17.11.20, 01:23
      minerallna napisała:

> Jakoś umknęło to mojej uwadze, a może było już wcześniej? Dopiero niedawno zauw
      > ażyłam takie wpisy na booking. I co to właściwie znaczy?
      > Nieletni może sobie sobie pokój w hotelu wynająć czy jak?
      > Z wynajmem pokoju osobie nieletniej spotkałam się tylko w przypadku linii lotni
      > czych- odwołany lot a spać gdzieś trzeba. Dziecię miało 16 lat i samo podróżowa
      > ło, obcy kraj, w Polsce już było mniej stresu w podobnej sytuacji.

Niektóre hotele są „children free zones” i wtedy nie możesz się zameldować z dziećmi na przykład młodszymi niż 3 lata. Podobnie jak niektóre hotele nie akceptują zwierząt. Nie ma jeszcze ograniczeń dotyczących seniorów.

S.
      • minerallna Re: Hotel- brak ograniczeń wiekowych przy zameldo 17.11.20, 02:16
        snajper55 napisał:
        Niektóre hotele są „children free zones” i wtedy nie możesz się zameldować z dziećmi na przykład młodszymi niż 3 lata. (...)

Właśnie nie. Te hotele jak najbardziej przyjmują rodziny z dziećmi w każdym wieku.
        Dlatego nie rozumiem tego wpisu o braku ograniczeń wiekowych przy zameldowaniu. Jest nie jednoznaczny, dla mnie.
        Z jednej strony rodzina z niemowlakiem a z drugiej nastolatek samodzielnie meldujący się w hotelu?
        Próbuję dociec co to właściwie znaczy?
        I jak wyżej pisałam da się samotnego nieletniego zameldować w hotelu.
    • snakelilith Re: Hotel- brak ograniczeń wiekowych przy zameldo 17.11.20, 12:09
      Brak ograniczeń wiekowych jest dla ciebie wskazówką, że jest to hotel rodzinny, dostosowany do potrzeb ludzi z dziećmi i takich gości możesz się tam spodziewać. To ma z jednej strony przyciągać jednych, a odstraszać tych, którzy takich warunków nie lubią i skarżą się potem, że w nocy płakało gdzieś dziecko i oni nie mogli się wyspać. To bywa dużym problemem, włącznie z zażaleniami i wymaganiami zwrotu (części) kasy np. od podróżujących służbowo biznesmanów, więc hotelarz od razu pisze, że nie ma u niego ograniczeń wiekowych.
      O regulacjach dla nieletnich podróżujących samodzielnie nie mówi to nic.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka