Dodaj do ulubionych

Poradnik do nauczania zdalnego

19.11.20, 13:47
Jakby ktoś myślał, że wracamy do szkoły, to niech rzuci okiem na właśnie wydany poradnik dla klas 1-3 ( nie wiem, może wrócimy, ale wtedy bezsens i głupota tego czegoś przewyższa wszystko, biorąc pod uwagę, że wydano to dopiero 18 listopada!)
Otóż drogie ematki, MEN przewidział dla was doniosłą rolę - piec ciastka, robić projekty, porządkować księgozbiory.
Mnie się już nawet pisać nie chce, oświata na naszych oczach pogrąża się w otchłań, było tragicznie, ale nie tak jak teraz. Przegadałam dzisiaj, 6 godzin, wczoraj cały wieczór poświęciłam na przygotowanie prezentacji i pomocy do nauczania zdalnego, przeglądam teraz internet, a tu tak wielka pomoc od ministerstwa
www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,26526589,men-przygotowal-poradnik-dla-rodzicow-i-nauczycieli-co-znajdziemy.html#s=BoxOpMTaj
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Poradnik do nauczania zdalnego 19.11.20, 14:07
      Pomysł porządkowania księgozbioru mnie osobiście się podoba. Szkoda, że nie mamy już żadnego szkolnego dziecka w domu. Z katalogowaniem naszego księgozbioru mąż utyka się od 17 lat. Co jakiś czas ponieważ nie może znaleźć jakiejś akurat potrzebnej książki po prostu kupuje nowy egzemplarz. Po czym oczywiście od razu znajduje się ten który już mieliśmy. Zatem zrobienie takiego katalogu u nas spokojnie mogłoby zająć dziecku czas do matury.
      • kulka-online Re: Poradnik do nauczania zdalnego 19.11.20, 14:44
        Tak, tylko czy znalazłabyś wystarczająco wytrwale dziecko (poradnik dla klas 1-3 jest).
        Pomysły może i fajne ale podobne pojawiają się od marca. Poza tym to są pomysły dla niepracującego rodzica. Dziecka ma mieć czas na edukacje, rozrywkę, obowiązki domowe i aktywność fizyczna - tylko szkoda ze samo nie może wychodzić do 16.00 a o 16.30 robi się ciemno.
        Ja chętnie pozwiedzać wirtualne muzea, popiekę ciasta itp. ale jak ktoś za mnie moja robotę zrobi.
        Jak dziś z rana dostaliśmy ten wspaniały podrecznik od dyrektorki szkoły dziecka to już miałam ochotę odpisać coś złośliwego ale się powstrzymałam bo w końcu co ona winna.
    • kanna Re: Poradnik do nauczania zdalnego 19.11.20, 15:03
      A ja dostałam zaproszenie, wystosowane przez szkołę dziecka, na szkolenia zdalne pt. Jak pomóc dziecku w korzystaniu z usług Office 365 Education oraz Microsoft Teams w trakcie nauczania zdalnego.

Nareszcie będę mogła pomóc mojemu bąbelkowi !!

(Bąbelek za chwilę skończy 18, jest technikum , profil - informatyczny),
      • glanaber Re: Poradnik do nauczania zdalnego 19.11.20, 16:56
        Też to dostałam!
        Smaczku dodaje fakt, że nasza szkoła nie korzysta z żadnej z ww. wymienionych platform, gdyż albowiem korzysta z innych. Ale ktoś kasę z naszych podatków za owo szkolenia przytulił.

Inna rzecz, że znowu ktoś uważa, iż to rodziców zadanie uczyć dzieci zdalnego nauczania.
        Toteż już przebieram nogami, żeby się przeszkolić, coby potem szkolić dziubdziusię, jak ma się szkolić w zdalnej szkole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka