Dodaj do ulubionych

Konflikt między rodzicami- interweniować?

19.11.20, 18:37
Poradźcie mi bo mam dylemat co robić.
Moi rodzice są po 70- tce. Mama ma prawdopodobnie początki alzheimera. Bierze leki, jest nieźle ale potrzebuje wsparcia i pomocy, zwłaszcza w sprawach finansowych i technicznych.
Ojciec umysłowo ok ale ma paskudny charakter- jest obrażalski i foszasty. Ostatnio nie dość, że znów ma focha od kilku dni to jeszcze mamie dokucza- nic nie umiesz, źle gotujesz, źle rządzisz się pieniędzmi, radź sobie sama itp.. jednocześnie to typ, któremu trzeba obiad pod nos podstawić.
Do tej pory mama sobie jakoś tam z nim radziła, nie wykłócała się z nim nie chcąc pogarszać sytuacji. No takie życie, zupełnie nie po mojemu ale to ich życie.
Teraz widzę, że choroba + jego dokuczanie to fatalne połączenie, mama jest zdołowana, przekonana, że jest nikim, nic nie umie itp., kompletnie brak jej motywacji do walki z chorobą.
Jeśli wkroczę z pomocą mamie to skończy się awanturą, bo mój ojciec się nie nadaje do normalnej rozmowy. Jego po prostu ktoś mocny musi ustawić do pionu. Z drugiej strony boję się, że to tylko pogorszy sytuację.
Nie wiem co robić..
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka