Dodaj do ulubionych

Czas trwania postępowania sądowego.

21.11.20, 16:33
Zdecydowałam się zgłosić pewne przestępstwo na policję, posiadam dowody.
Ile przeciętnie, a mieszkam w dużym mieście czeka się na rozprawę? Czy po wyroku zawsze przysługuje prawo do apelacji? Druga strona na pewno będzie apelować jeśli będzie miała możliwość. Ile wtedy trwa całe postępowanie łącznie z apelacją? Jakie są Wasze doświadczenia w sprawie?
Byłam nękana między innymi mailami, ile trwa zwykle namierzenie IP przez policję? IP jest stałe jeśli ma to znaczenie. Pod danym adresem mieszkalnym przebywa wyłącznie ta osoba, więc sprawa łatwa do udowodnienia.
Obserwuj wątek
    • stara-a-naiwna Re: Czas trwania postępowania sądowego. 21.11.20, 21:10
      policja może umorzyć sprawę jako "nisko szkodliwe"
      więc wtedy MUSISz w czaie ustawowym (będzie napisane w piśmie do pilicji) złożyć skaargę / zażalenie / odwołanie (nie pamiętam jak to się nazywa - będzie w tym piśmie co dostaniesz z policji) żeby ustalić "właściciela adresu IP"

z tymi danymi jeśli policja nie założy sprawy Ty składasz sprawę w sądzie (nie wiem jakie są procedury policji)

a sprawa w sądzie - od samego żłożenia dokumentów w biurze podawczym do wyznaczenia pierwszej rozprawy może być 4-8 mieisęcy (albo i lepiej)
      podobno e-sądy działają szybciej.
      Ja na sprawę w sądzie pracy czekałam 10 mieisęcy (Wrocław), były 2 rozprawy - wszystko zamknęło się w roku. Strona przegrana z łożyłą odwołanie - i od ponad 9 miesięcy czekam na jakiekolwiek pismo z sądu (terminem rozprawy).

podobno dużo zalezy jaki sąd w jakim mieście

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka