Dodaj do ulubionych

A taki dom?

22.11.20, 18:12
A taki dom? Podoba się?
https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2018/10/Najlepsze-domy-w-Polsce-Dom-w-Bedzinie.jpg
Obserwuj wątek
      • iwoniaw Re: A taki dom? 22.11.20, 18:54

>
        > No, zdecydowanie odbiega od architektury w sąsiedztwie.
        >
        Sąsiedztwo widzę "ekologiczne", wszystkie odpady na bieżąco swoim sumptem przetwarza w energię cieplną...
        • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:00
          iwoniaw napisała:

> >
          > Sąsiedztwo widzę "ekologiczne", wszystkie odpady na bieżąco swoim sumptem przet
          > warza w energię cieplną...
          >
          >
          No, też zwróciłam uwagę. Bardzo bym chciała, żeby to była mgła, ale raczej nie jest.
          Takie obrazki pokazują, że jednak blokowiska mają jakieś zalety. Tam jest centralne i nie ma takiego syfu.
          >
          • clio_yaga Re: A taki dom? 22.11.20, 20:31
            janja11 napisał(a):

> iwoniaw napisała:
            >
            >
            > > >
            > > Sąsiedztwo widzę "ekologiczne", wszystkie odpady na bieżąco swoim sumptem
            > przet
            > > warza w energię cieplną...
            > >
            > >
            > No, też zwróciłam uwagę. Bardzo bym chciała, żeby to była mgła, ale raczej nie
            > jest.
            > Takie obrazki pokazują, że jednak blokowiska mają jakieś zalety. Tam jest centr
            > alne i nie ma takiego syfu.
            > >

Niestety cały Grodziec tak pali, jestem tam często, i czasem naprawdę można się udusić, nie mówiąc o tym że niekiedy jest zerowa widoczność tak zadymione. No ale władze Będzina mają wywalone na ekologię, wolą wycinać las żeby zrobić pseudo park wyłożony kostką brukową. Na takie "drobiazgi" jak na zdjęciu nie zwracają w ogóle uwagi.
      • nangaparbat3 Re: A taki dom? 22.11.20, 20:25
        NA tym tle rzeczywiście dom nabiera sensu. Może być bardzo piekny, kiedy ogród i dach się zazielenią, i posadziłabym jakieś malwy albo co pod ścianami. I koniecznie pnącza od tej strony, którą pokazałaś na pierwszym zdjęciu - tak jak jest w tej chwili kojarzy mi się z zabudowaniami przemysłowo-rolniczymi PGRu. Wiem jednak, że takie minimalistyczne domy obrośnięte zielenią robią się zadziwiająco piękne przez to, że nienachalne, nienarzucajace się.
        Jak patrzę na otoczenie, widok tego domu pozwala mi odpocząć, odetchnąć.
        • bialeem Re: A taki dom? 23.11.20, 09:47
          Dokładnie. Domy w okolicy są dopiero okropne.
          Mnie by tylko przeszkadzał trawnikowy ogród i ja bym przy budowie tego domu szła w cegłę a nie pustaki.
    • solejrolia Re: A taki dom? 22.11.20, 18:36
      Podoba mi się, że jest jedna kondygnacja, taras- ok, ale koniecznie zabudować dechami ala pergola (ażurowy dach nad tarasem).
      Ech... Gdyby ten dach był z lekkim spadem, to byłby ekstra, natomiast to jest płaskie, i przez to wygląda jak niedokończona budowa.
      Jednak nie, nie podoba mi się.
    • australijka Re: A taki dom? 22.11.20, 18:43
      W sumie w domu jest się wewnątrz, więc co najwyżej sąsiedzi mogą mieć ból oka. Jeśli mądrze zaaranżuje się ogród, to czemu nie.
      Dla mnie ogromną zaletą jest jednopoziomowość. Dom 150 metrów kwadratowych na jednym poziomie to przestrzeń. Jeśli weźmiemy sławetne koszmarki bliźniaki kilkupoziomowe to klitka. Bieganie po piętrach i żadnego poczucia przestrzeni. Ja chętnie zamieniłabym swoje ponad 300 metrów na kilku poziomach na 150 na jednym.
      Na pierwszym zdjęciu wśród tych roślinnych "nieużytków faktycznie jak szopa na narzędzia.
      • rosapulchra-0 Re: A taki dom? 22.11.20, 21:39
        O tak! Z wiekiem doceniam parterowe domy. Czasem, gdy wracam po pracy zmęczona jak.. bardzo zmęczona i jak pomyślę sobie, że żeby położyć się spać, to muszę wejść na piętro, bo tam mam łazienkę i sypialnię, to jestem gotowa zostać na parterze i uwalić się w salonie na kanapie.
        • akacja06 Re: A taki dom? 22.11.20, 21:55
          rosapulchra-0 napisała:

> O tak! Z wiekiem doceniam parterowe domy. Czasem, gdy wracam po pracy zmęczona
          > jak.. bardzo zmęczona i jak pomyślę sobie, że żeby położyć się spać, to muszę w
          > ejść na piętro, bo tam mam łazienkę i sypialnię, to jestem gotowa zostać na par
          > terze i uwalić się w salonie na kanapie.
          >
          Ha,ha mam tak samo 😄.....a jak już się zwloke i wejdę na górę to usnąć nie mogę...
          Nienawidzę piętrowych domów...
          • mysiulek08 Re: A taki dom? 22.11.20, 21:59
            przeklinam nasze schody kilka razy dziennie, nie znosze!
            na szczescie pietro dostaly koty, wiec sypialnie mamy na dole, ale i tak nastepa chalupa bedzie duza parterowa
    • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 18:46
      australijka napisał(a):

> W sumie w domu jest się wewnątrz, więc co najwyżej sąsiedzi mogą mieć ból oka.
      > Jeśli mądrze zaaranżuje się ogród, to czemu nie.

Wewnątrz jest tak
      https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2018/10/Najlepsze-domy-w-Polsce-Dom-w-Bedzinie-8.jpg
      https://www.f5.pl/wp-content/uploads/2018/10/Najlepsze-domy-w-Polsce-Dom-w-Bedzinie-10.jpg
      • bei Re: A taki dom? 22.11.20, 18:49
        Ładne podłogi i wnętrze, tylko do tak cieplej podłogi bardzo surowy sufit. Portret „ przodka” i paleta- dla mnie zbyt ostre skrajnoścismile-ale ja stara jestem.
        • mid.week Re: A taki dom? 22.11.20, 19:15
          bei napisała:

> Ładne podłogi i wnętrze, tylko do tak cieplej podłogi bardzo surowy sufit. Port
          > ret „ przodka” i paleta- dla mnie zbyt ostre skrajnoścismile-ale ja stara jestem.

eklektycznie - lubię tak smile
      • snajper55 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:35
        janja11 napisał(a):

> Wewnątrz jest tak

Wnętrze ładne, to znaczy mnie się podoba. smile Ale to jest część z dużymi oknami, która także z zewnątrz wygląda dobrze.

Co do ścian z białych bloczków - w Polsce taki widok kojarzy się z niewykończonym domem. Przynajmniej starszym osobom. Kiedyś to był standard, że ludzie porywali się na budowę domu, nie starczało im kasy i pejzaż upstrzony był takimi niedoróbkami. Czasem miały zabite drzwi i okna dechami, czasem ktoś mieszkał w takim nieotynkowany domu. A czasem mieszkał na parterze a góra miała zabite okna lub zamurowane.

Sporo małych okien i one psują dodatkowo wrażenie.

S.
        • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:47
          brenya78 napisała:

> Czy mi się wydaje, czy to cholernie niski strop? Gdyby było tak z metr chociaż
          > więcej, to może.

Normalna wysokość stropu. Sufit jest ciemniejszy i optycznie obniża pomieszczenie.
        • jowita771 Re: A taki dom? 23.11.20, 11:54
          Duże pomieszczenie, więc strop na przeciętnej wysokości wydaje się przytłaczać. Był kiedyś linkowany na forum dom Beaty Kozidrak, był bardzo duży pokój z sufitem na zupełnie normalnej wysokości i ten sufit wyglądał, jakby miał się oprzeć na głowie.
        • bialeem Re: A taki dom? 23.11.20, 11:45
          Zapewne kanapa jest przestawiona do fotek żeby było widać otwarcie salonu na zewnątrz.
          Sry, ale czepianie się czegoś, co można przestawić dowolnie w 30 sekund jest głupie.
          • przepyszny_jagielnik Re: A taki dom? 23.11.20, 11:55
            bialeem napisał:
            > Zapewne kanapa jest przestawiona do fotek żeby było widać otwarcie salonu na ze
            > wnątrz.
            > Sry, ale czepianie się czegoś, co można przestawić dowolnie w 30 sekund jest gł
            > upie.

I przy okazji przestawiania, porysować śliczny parkiet w jodełkę.
          • memphis90 Re: A taki dom? 23.11.20, 21:14
            Nie jest głupie, bo kanapa pod oknem ogranicza przestrzeń i możliwość poruszania się po salonie, a kanapa pod szafą - zostawia miejsce, ale uniemozliwia oglądanie tv. Ustawność jest niezwykle ważna w projekcje...
    • heca7 Re: A taki dom? 22.11.20, 18:49
      Obok mnie jest taki od 30 lat nie wykończony warsztat samochodowy. Dokładnie tak samo wygląda. Albo jak budynki gospodarcze na wsiach. W środku może i funkcjonalny, okna z drugiej strony poprawiają wrażenie ale jednak...nie.
      Te dookoła też szczególną urodą nie grzeszą tylko są w innym stylu.
    • nenia1 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:09
      Jakby go otynkować i pomalować na grafit, do tego czarne ramy okienne i drzwi, dach ma czarno lub jak elewacja grafit, plus taras deska egzotyczna drewniana może wyjść całkiem nieźle, taka nowoczesna kostka, w środku od razu wiedziałam, że jest spora szansa na ładne wnętrza, bo bryła prosta, przeszklenia, coś z tego można wyciągnąć.
      • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:18
        nenia1 napisała:

> Jakby go otynkować i pomalować na grafit, do tego czarne ramy okienne i drzwi,
        > dach ma czarno lub jak elewacja grafit, plus taras deska egzotyczna drewniana m
        > oże wyjść całkiem nieźle, taka nowoczesna kostka, w środku od razu wiedziałam,
        > że jest spora szansa na ładne wnętrza, bo bryła prosta, przeszklenia, coś z teg
        > o można wyciągnąć.

Dach miał zarosnąć niską roślinnością.
        Próbuję znaleźć aktualne zdjęcie.

A prosta bryła daje super możliwości aranżacji wewnątrz.

• nenia1 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:35
          No tak myślałam, oni chyba bardziej idą nieco w styl skandynawski, w Norwegii widziałam hytty z dachem porośniętym roślinnością, fajnie się to wtapia w otoczenie, ta "sprana deska" tarasowa też to sugeruje.
          Ja pisałam o swojej wizji, bo raczej wolę styl nowoczesny z mrocznym klimatem wink
    • mysiulek08 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:16
      podoba mi sie ale jest jeszcze troche roboty smile

lubie rozlozyste parterowe domy z plaskim dachem

ten bym jednak powiekszyla, wykonczyla zew i wewn (mam alergie na 'gole' cegly nawet jesli dizajn zamierzony) zabudowala taras itp
      • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:20
        mysiulek08 napisała:

> podoba mi sie ale jest jeszcze troche roboty smile
        >
        > lubie rozlozyste parterowe domy z plaskim dachem
        >
        > ten bym jednak powiekszyla, wykonczyla zew i wewn (mam alergie na 'gole' cegly
        > nawet jesli dizajn zamierzony) zabudowala taras itp
        >

Intencją autorów była taka właśnie surowa elewacja. Ale dach ma być porośnięty niską roślinnością.
        • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:33
          przepyszny_jagielnik napisał(a):

>
          > Jaka kuchnia? Kawałek pokoju odgrodzony regałem z książkami.

Wiem, wiem. W prosektorium taką widziałaś.
      • snajper55 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:40
        janja11 napisał(a):

> O kuchnia jeszcze jest

Konsekwentna biel. Mnie się podoba. Ale czy książki w kuchni to dobry pomysł? Będą na nich osiadać to, co fruwa w trakcie gotowania. Kuchnia dość wąska, dwie mijające się osoby będą musiały chyba wciągnąć brzuchy.

Mam nadzieję, że to co leży na podłodze to nie miękka wykładzina?

S.
        • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:44
          snajper55 napisał:

>
          > Konsekwentna biel. Mnie się podoba. Ale czy książki w kuchni to dobry pomysł?
          > Będą na nich osiadać to, co fruwa w trakcie gotowania. Kuchnia dość wąska, dwi
          > e mijające się osoby będą musiały chyba wciągnąć brzuchy.
          >
          > Mam nadzieję, że to co leży na podłodze to nie miękka wykładzina?
          >
          > S.

Ale to jest faza projektu. Na tych półkach możesz postawić co chcesz.
          Niemniej półka ażurowa musi być, bo totalnie ciemno byłoby.
          Półka ażurowa, albo nic.
          • mika_p Re: A taki dom? 22.11.20, 19:59
            No dobra, ale co można postawić na półkach, jak nie książki, którym to zaszkodzi? Jakieś durnostojki lub małe roślinki doniczkowe, ewentualnie serwis kawowy po kawałku. Tam są 24 przegródki.

I generalnie koncepcja do luftu, pracujący w kuchni człowiek będzie sobie zaslaniał światło z pokoju.

A jeżeli pod blatem jest piekarnik, zmywarka i lodówka, to jest tam bardzo mało miejsca do przechowywania.
          • snajper55 Re: A taki dom? 22.11.20, 21:25
            janja11 napisał(a):

> Ale to jest faza projektu. Na tych półkach możesz postawić co chcesz.
            > Niemniej półka ażurowa musi być, bo totalnie ciemno byłoby.
            > Półka ażurowa, albo nic.

W tym miejscu to ja bym wolał nic. I jaśniej, i mniej sprzątania. W kuchni naprawdę się syfi. No i otwierasz kuchnię na salon - i pogadać można, i coś podać, i masz większą przestrzeń w kuchni.

S.
              • memphis90 Re: A taki dom? 23.11.20, 21:17
                Ale to chyba nie jets faza projektu, tylko gotowy obiekt..? W końcu są te zdjęcia z syfem i smogiem od sąsiadów, w fazie wizualizacji to by chyba dofotoszopowali słońce zamiast spalin...?
        • tanebo001 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:51
          Bez przesadty z tymi brzuchami, tam jest metr przestrzeni. No chyba że ty masz aż tak duży. Ja mam inne zastrzeżenia - tam praktycznie nie ma szafek. A w takiej otwartej kuchni wszystko na widoku?
          • snajper55 Re: A taki dom? 22.11.20, 21:29
            tanebo001 napisał:

> Bez przesadty z tymi brzuchami, tam jest metr przestrzeni. No chyba że ty masz
            > aż tak duży. Ja mam inne zastrzeżenia - tam praktycznie nie ma szafek. A w taki
            > ej otwartej kuchni wszystko na widoku?

A co to jest metr? Człowiek jest szeroki na jakieś 70 cm. Dwie osoby miną się tylko bokiem.

S.
      • berdebul Re: A taki dom? 22.11.20, 19:40
        Nie mój styl, ale urządzone z pomysłem i spójne. Jak porośnie zielonym, to będzie ładnie. Plus kwiaty w ogrodzie, może kwietna łąka, jakieś drzewka owocowe i krzewy.
      • alicia033 Re: A taki dom? 23.11.20, 10:40
        janja11 napisał(a):

> O kuchnia jeszcze jest

Kuchnia?
        Projektant do odstrzału, chyba że do tej "kuchni" dokłada w gratisie dożywotno kucharkę, zapewniającą błyskawicznie cały serwis kuchenny. Bo na swobodne mijanie się dwóch osób w tej kiszce nie ma miejsca.
        • memphis90 Re: A taki dom? 23.11.20, 21:20
          O, ja mam pomysł. Można wystawiac głowę przez to ażurowe okienko wrzeszczac "ruskie i kompot raaaaaz!"
          Ja tak chcę, ja tak chcę!!! 😂 😂 😂
      • bialeem Re: A taki dom? 23.11.20, 11:47
        To nie jest kuchnia. To jest kiszka kuchenna z przyzerową funkcjonalnością. Chyba jedyna rzecz, która mi się w tym domu na prawdę nie podoba.
    • asiairma Re: A taki dom? 22.11.20, 19:52
      Dla mnie ma potencjał. Tył jest techniczny- spoko. Dwa okna po prawej stronie mogły by być większe (dłuższe). Przez konstrukcje nie ma sensu dawać tarasowych, ale trochę rażą, mogły by być tak (od środka) do kolan, ale to koszt i bym jednak zostawiła tak jak jest. Jedynie, to okno zarośnięte, moim zdaniem (wszystko co pisze jest moim zdaniem smile) powinno być takie samo jak dwa tarasowe- i tu nie żartuje, jeśli można- zmieniłabym to natychmiast.
      Przyszłościowo pokryłabym całość jakimś naturalnym materiałem, ale w prostym, nowoczesnym stylu, najlepiej w dwóch odcieniach razem z tarasem. Nie lubię takiego surowego wykończenia, jedynie prawdziwa czerwona cegła może zostawać nie wykończona bez straty wizualnej, a wręcz z zyskiem. Środek fajny. Też mnie bawi telewizor- ale może to tylko ekran do jakiś gier stojących big_grin
      • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 19:54
        asiairma napisała:

> Dla mnie ma potencjał. Tył jest techniczny- spoko.

Próbuję go zlokalizować. Tył chyba wychodzi na ulice przelotową, stąd mniej okien.
    • arkanna Re: A taki dom? 22.11.20, 20:09
      Ten dom ratuje tylko wzgorzasty teren i za jakiś czas roślinność którą obrośnie. Niech nie czekają z nasadzeniami i wtedy będzie ładnie. Teraz to takie pomieszczenie gospodarcze. U mnie na dzielnicy budują się aż 3 takie parterowe domy bez "dachu". Narazie to wygląda słabo i nie pasują do reszty . Jeden widziałam na wizualizacji i naprawdę wyglądal ładnie ale właściciele postanowili zmienić wielkość i kształt okien i mamy teraz mleczarnie.
          • iwoniaw Re: A taki dom? 23.11.20, 12:11
            hanusinamama napisała:

> Żniwa- współczuje. U tesciów okien otworzyć nie mozna ...
            >

Bez przesady, ileż trwają żniwa i inne prace w skali roku? Zdecydowanie bardziej bym się obawiała, że z tego graniczącego z posesją pola za chwilę ktoś wykroi kolejne dwie działki budowlane i zamiast przestrzeni i światła będę mieć widok ma ścianę i mur sąsiada.
        • mysiulek08 Re: A taki dom? 22.11.20, 20:39
          mnie nie chodzi o dach a o drzwi/okna

zeby sie nie zdziwili (tak ja my) jak przy ktorej duzej ulewie zastana kaluze pod drzwiami tongue_out
          i fakt wchodzenia do domu przy takiej ulewie z wiatrem smile

cholernie spodobala mi sie wielka tafla szkla okiennego w mojej sypialni... do pierwszego mocnego slonca...
        • snajper55 Re: A taki dom? 22.11.20, 21:32
          janja11 napisał(a):

> No, mnie cały czas zastanawia jak taki dach funkcjonuje.
          > Z tą roślinnością .

W Norwegii pełno zielonych dachów. I kozy je "koszą". smile

https://www.arbats.org/images/toiture_vegetale.jpg

S.
          • memphis90 Re: A taki dom? 23.11.20, 09:38
            No przepraszam, ale foto nr 1 w życiu nie przypomina tych Twoich. Żeby się wtopić w otoczenie, to ten bunkier musiałby porosnac domami i otoczyć się woalem smogu...
    • janja11 Re: A taki dom? 22.11.20, 20:33
      A no i w końcu nie napisałam.
      To jest dom, który otrzymał Grand Prix oraz nagrodę w kategorii dom jednorodzinny konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego.