Dodaj do ulubionych

Płyta indukcyjna z gotowaniem wspomaganym

27.11.20, 16:58
Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej. Ostatnio w PnŚ była płyta z funkcją gotowania wspomaganego i sondą. Jak myślicie hit czy kit? Cena ok 6000. Warto? Ma ktoś?
Obserwuj wątek
    • eliszka25 Re: Płyta indukcyjna z gotowaniem wspomaganym 27.11.20, 21:38
      Wyguglałam sobie, żeby wiedzieć o co chodzi. Mam indukcję, ale o tym nie słyszałam. Mam za to coś w tym stylu w piekarniku, z tym, że nie ja go wybierałam, bo to wynajęty dom. Piekarnik ma takie właśnie idiot-programy. Wybierasz program, on mówi, co dalej albo automatycznie ustawia wszystkie parametry. Początkowo się nawet ucieszyłam, bo ma np. program do pieczenia chleba. Myślałam, że na specjalnym programie wyjdzie mi dobry chleb. Efekt tego eksperymentu był taki, że program się skończył, piekarnik się wyłączył, bo uznał, że chleb już upieczony, a ja wyciągnęłam surową kluchę.

Jeżeli to „wspomaganie” indukcji wygląda podobnie, to ja podziękuję 😄
      • alpepe Re: Płyta indukcyjna z gotowaniem wspomaganym 27.11.20, 23:26
        A widzisz, ja mam piekarnik amica z programami i normalnie ustawiam sobie manualnie według przepisów ciast, ale odkąd zaczęłam do sernika brać program, do innych ciast też, no i do kurczaka to akurat od zawsze, to mi się udaje bez pudła. Niższa temperatura zwykle przy ciastach, ale jest ok.
        • eliszka25 Re: Płyta indukcyjna z gotowaniem wspomaganym 28.11.20, 03:11
          Ja mam piekarnik electrolux, a właściwie to piekarniko-steamer w jednym i jest kompletnie do kitu. Nie wiem po kiego wuja właścicielka sobie taki sprzęt wymyśliła, bo jak oglądaliśmy ten dom, to chwaliła się, że kuchnia i sprzęty w niej mają tylko 3 lata, a tej funkcji parowej w piekarniku nigdy nie użyła 🤷‍♀️. To jest w ogóle jakiś kiepski model i kompletnie nie jestem z niego zadowolona.
    • szafireczek Re: Płyta indukcyjna z gotowaniem wspomaganym 01.01.21, 21:03
      No, ale wspomaganie płyty, to chodzi Ci o booster, czy bridge, czy jeszcze coś innego? To drugie, czyli bridge jest bardzo fajne, jak potrzebujesz pola niewymiarowego i jest przydatne, chociażby do postawienia dużej brytfanny, aczkolwiek są teraz płyty, które nie mają ogranicznikow - są jednym wielkim polem. Booster to przyspieszacz, ale indukcja i tak działa błyskawicznie, więc raczej gadżet, no chyba że gotujemy potrawy w 10 -litrowych garnkachsmile praktyczna jest za to funkcja podtrzymywania ciepła, by potrawy nie wystygły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka