Dodaj do ulubionych

Henna na rzęsy- któraś miała?

27.11.20, 20:26
Dziewczyny mam pytanie o hennę. Chciałabym sobie położyć na rzęsy, bo szczerze mowiąc z racji dużej wady wzroku mam spory problem z wytuszowaniem rzęs, szczególnie dolnych. Nigdy mi to ładnie nie wychodzi, więc wymyśliłam sobie, że położę hennę. No i mam pytania:
1. Oczy wrażliwe nawet bardzo- czy kłaść mimo tego?
2. Jaki efekt jest po hennie- rzęsy wyglądają jak pomalowane?
3. Ile czasu się trzyma?
4. jaki kolor? ( jestem blondynką farbowaną, ale oczy ciemne i oprawa też).
Obserwuj wątek
    • sineado Re: Henna na rzęsy- któraś miała? 27.11.20, 20:34
      Są bardziej wyraziste, ale nie do końca jak pomalowane. Tuszowanie też wydłuża i zagęszcza nie tylko barwi.
      Kładę sama i na chwilę bo jestem blondynką i nie chcę za ciemnych, wolę robić częściej a delikatniej.
      W chłodnych kolorach mi najlepiej dlatego robię grafitową. Jesli tobie lepiej w ciepłych barwach, radziłabym brąz. Czarny to dla mnie opcja tylko dla brunetek o ciemnej karnacji.
    • joanna05 Re: Henna na rzęsy- któraś miała? 27.11.20, 20:47
      Nie rób sama - możesz sobie zrobić krzywdę.
      1 Możesz spróbować - uprzedź kosmetyczkę, żeby uważała.
      2 Tak, to tylko kolor - bez objętości.
      3 2-3 tygodnie może? Zależy od rzęs.
      4. Kosmetyczka Ci dobierze, można zrobić dość indywidualnie dopasowany kolor, mieszajac różne odcienie. Rzęsy to jednak zawsze czarne, tak myślę, delikatniejszy kolor to prędzej na brwiach. Jednak możesz zrobić i brazowe, i popielate, i miks tych kolorów też.
        • mamolka1 Re: Henna na rzęsy- któraś miała? 27.11.20, 21:13
          Hennę kładzie się na dolne i górne rzęsy - na dolną powiekę/ policzek nakłada się płatek kosmetyczny i przy zamkniętych oczach na rzesy nakłada się hennę. Nie wolno otwierać oczu bo jak preparat dostanie się do oczu to kosmicznie szczypie. Kosmetyczka powinna dobrać kolor ale przy rzęsach to niewielki problem - gorzej przy brwiach ( ja jestem blady rudzielec i kiedyś mi kosmetyczka zrobiła brwi w takim kolorze, że wyglądałam jak bufetowa z PRL ). Trzyma ok. miesiąca, tylko barwi, nie zagęszcza bo jak. Rzęsy optyczne są dłuższe bo barwi po całości - w naturze końcówki są jaśniejsze/wypłowiałe
    • po-trafie Re: Henna na rzęsy- któraś miała? 28.11.20, 06:12
      Jestem jasna blondynka z nieomalze przezroczystymi brwiami i rzesami wiec klade od lad. Rzesy zawsze czarne, bo gdy maluje to tez na czarno, brwi raczej ciemnobrazowo/grafitowe.

Uwazam ze henna robi ogronna roznice, bez wygladam troche jak awangardowa modelka, do tego niezbyt ladna.
      jesli masz spokojnie zamkniere oczy w czasie nakladania i schniecia (10-15min) to nie piecze nic, czasem (sporadycznoe) kosmetyczka na etapie zdejmowania henny nokrym wacikiemnmoze lekko podraznic oko. Popros zeby przed sciaganiem dala ci do dloni kilka mokrych, chlodnych wacikow. gdyby pieklo przy scieraniu, to od razu przetrzesz sama, latwiej jest tobie dobrac miejsce i nacisk niz jej.
      Przy wyplkuniu oka pieczenie przechodzi od razu, takze nie ma obawy, ze trwa dluzej smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka