Dodaj do ulubionych

Kazda infekcja to korona 馃槙

27.11.20, 20:58
Wkurzona jestem, 5letnia corka od 3 dni nieznacznie goraczkuje i przy tym bardzo boli ja glowa. Mielismy telewizyte w srode, dzis bylismy na zwyklej pediatrii. Zbadali jej na miejscu crp i wyszlo <5 wiec ok, pobrano tez wymaz z gardla w kierunku paciorkowca - byl negatywny. Na pierwszy rzut oka nic jej nie jest, po lekach przeciwbolowych funkcjonowala normalnie. Lekarka zalecila badania krwi i moczu, umowilam najblizszy termin na poniedzialek, a w miedzyczasie doradzila udac sie na nocna pomoc po skierowanie na korone, bo to moze byc to. Powiedziala, ze korona obecnie daje niejednoznaczne objawy i wszystko moze nia byc 馃が
Wizyta byla w jednej z prywatnych sieciowkowych przychodni i ona nie moze wystawic skierowania (rozumiem i absolutnie nie po to przyszlam), ale wiazanie kazdej wirusowki z covidem to imo przesada. Jako dobra matka powinnam teraz stac w kolejce na sorze, czy gdzietam to sie teraz odbywa 馃檨
Obserwuj w膮tek
    • monique_alt Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 27.11.20, 21:15
      Nie wiem jak w waszym mie艣cie, ale u nas skierowanie na test c贸rki lekarz wystawi艂 po kr贸tkiej rozmowie telefonicznej. C贸rka mia艂a temperatur臋, kaszel i lekkie duszno艣ci. Rozmowa z lekarzem POZ trwa艂a 10 minut.
      Test wykonali艣my w ma艂ym punkcie na parkingu przed galeri膮 handlow膮. W kolejce przed nami by艂y 2 osoby, czeka艂y艣my 10 minut. Dzie艅 p贸藕niej skierownie dosta艂am ja, tak samo 10 minut czekania w tym samym punkcie.
      Wynik w nastepny dzie艅 po te艣cie, do sprawdzenia na stronie epacjent.
      U nas wyniki by艂y negatywne, okaza艂o si臋 偶e to pocz膮tki zapalenia oskrzeli.
      Lekarka ma racj臋 - ka偶da infekcja mo偶e by膰 koronawirusem. A je艣li to koronawirus warto mie膰 to na pi艣mie - nie b臋dziesz musia艂a c贸rki szczepi膰 jak ju偶 b臋dzie szczepionka.
    • sol_13 Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 28.11.20, 05:48
      zazou1980 napisa艂a:

> Wkurzona jestem, 5letnia corka od 3 dni nieznacznie goraczkuje i przy tym bardz
      > o boli ja glowa. Mielismy telewizyte w srode, dzis bylismy na zwyklej pediatrii
      > . Zbadali jej na miejscu crp i wyszlo <5 wiec ok, pobrano tez wymaz z gardl
      > a w kierunku paciorkowca - byl negatywny. Na pierwszy rzut oka nic jej nie jest
      > , po lekach przeciwbolowych funkcjonowala normalnie. Lekarka zalecila badania k
      > rwi i moczu, umowilam najblizszy termin na poniedzialek, a w miedzyczasie dorad
      > zila udac sie na nocna pomoc po skierowanie na korone, bo to moze byc to.

Ogolnie strasznie du偶o wykonanych bada艅 jak na wirusowke u dziecka. A jeszcze ciaganie chorego dziecka na test to juz w ogole nieporozumienie.
    • kaka-llina Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 28.11.20, 14:37
      Moja przyjaci贸艂ka mia艂a dok艂adnie takie objawy na poczatku i tak to by艂a corona... Znam osobiscie 5 przypadk贸w chorych (bliska rodzina) i kazdy mia艂 kompletnie inne objawy.... Sam b贸l g艂owy z nieznaczna goraczka to w艂asnie ostatni przypadek.
    • zosia_1 Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 28.11.20, 15:17
      Tak, ka偶da taka infekcja to mo偶e by膰 vovid. Je艣li 艣i臋 z tym nie zgadzasz, mo偶esz z dzieckiem chorym odwiedzi膰 dziadk贸w, najlepiej takich, kt贸rych lubisz i z chorobami przewlek艂ymi i si臋 p贸藕niej dziwi膰 je艣li nie prze偶yj膮. Covid jest gro藕ny , bo bywa dla cz臋艣ci spo艂ecze艅stwa 艣miertelny. 呕adne przezi臋bienie 99,9 % innych nie zabije. Ja na Twoim miejscu ucieszy艂abym si臋, 偶e kto艣 doradzi艂 Ci sensownie, a nie Ci臋 zby艂. Bo dziecko przy Covid lekko go przejdzie, a Ty b臋dziesz zara偶a艂a dooko艂a. Jak Ci si臋 nie chce sta膰 w kolejce to wy艣lij ojca dziecka. A偶 takie to trudne posta膰 w kolejce i wyeliminowa膰 t臋 chorob臋? Aczego oczekujesz w tej sytuacji od lekarzy?
      • sol_13 Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 28.11.20, 15:27
        Jak jest dziecko chore, niewazne na co, to i tak sie w domu z nim siedzi, a nie lata i "zaraza dookola" albo spotyka z dziadkami.
        Musialabym na g艂ow臋 chyba upa艣膰, zeby przy kazdej wirusowce mojej pieciolatki leciec z nia na testy. Sobie bym nie robila, a co dopiero jej. Nie widz臋 zadnej zasadnosci robienia tego.
        • ga-ti Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 28.11.20, 16:55
          A przy ka偶dej wirus贸wce lecisz bada膰 krew, mocz, robi膰 wymaz na paciorkowca?
          Dziwny jest Tw贸j up贸r. Na covid wymazu nie zrobisz, bo to paranoja, dziecko tylko g艂owa boli i ma lekk膮 gor膮czk臋. A na k艂ucie i wymazy idziesz, nara偶aj膮c dziecko na kontakt z innymi chorymi dzie膰mi.
          No ale to Twoje dziecko, Ty decydujesz.
          • zazou1980 Re: Kazda infekcja to korona 馃槙 28.11.20, 17:09
            W naszym przypadku do nfzowskiego pediatry moge zaczac dzwonic w poniedzialek, a i tak jest niewielkie prawdopodobienstwo ze zostaniemy przyjeci. Dzis i jutro tylko sor, potem szukanie czynnego punktu pobran.
            Wszystkie inne badania dostalam od reki, juz je wykonalismy i nawet mamy wyniki.

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka