Dodaj do ulubionych

Lempart wczoraj - jak oceniacie?

29.11.20, 09:46
Zakładam nowy wątek , bo w wątku o Nowackiej nie wolno podobno pisać o Lempart.

Lempart wczoraj:
Bluzga policjantów i próbuje opluć:
twitter.com/stanczykmaciej/status/1332725457771524097

Pyta czy znajdzie się odważny z bronią, by zrobić porządek z tym gnojem Kaczyńskim
twitter.com/stanczykmaciej/status/1332796227231117319
Pada zemdlona, po czym zaraz wstaje i udziela wywiadu
twitter.com/PatrykSykut/status/1332720905005494274
Obserwuj wątek
      • milva24 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 10:21
        potem przyszła pora na
        > postokrągłostołowych pseudointeligentów w pogardzie mających tych, którzy odważ
        > yli się mieć inne poglądy,

Rozumiem, że Ty szanujesz ludzi, którzy odważyli się mieć inne poglądy i nie masz ich w pogardzie?
      • reinadelafiesta Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 10:34
        Ależ obrzydliwa kreatura z ciebie, plująca na prawo i lewo, z której szowinistyczne plugastwo wyłazi, wylewa się wręcz razem z tym stekiem pomyj. A co do pseudointeligentów okrągłostołowej proweniencji to nie zapominaj, kto i z kim tam pił. Możesz nie odpisywać, bo więcej się nie zniżę do odpisywania, raz to i tak za dużo.
      • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 10:38
        Radusza ja wiem , że twoim idolem jest wybitny inteligent, minister edukacji przemysław czarnek:
        "Odniósł się także do zarzutu o mizoginizm. – Nie jestem żadnym mizoginem, do niedawna nawet nie wiedziałem, co to znaczy – dodał

– Są dwie osoby, do których odczuwam bojaźń i o których respekt zabiegam szczególnie. Obie są kobietami, Matka Boża i moja żona. Jak mogę być mizoginem – nie wiem. Przestańcie państwo kłamać. Chcę zapewnić, że mam tysiące maili od środowiska akademickiego z wielkim uznaniem i poparciem "

„Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją"

„Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu (a ten z marksizmu) pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców."
        „Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją"

"Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do tragicznych konsekwencji. Jak się pierwsze dziecko nie rodzi się w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? Takie są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez Pana Boga powołana".
        A tu wspaniały komuchożeraca, sędzia TK: Tekst linku
        To ja już wolę tę żydokomunę filozofującą która na ulicy broni moich prawtongue_out
        • hanusinamama Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 13:09
          Ja sie pytam czemu Pan Czarnek ma tylko 2 dzieci?? No jak to tak?
          Swoją drogą on serio uważa, ze kobietom trzeba tłumaczyć cokolwiek..ze sama nie pomyśli. Jakby mi moj mąz takie farmazony walił i to publicznie to by pod bramą swoje spakowane walizki zobaczył i tyle.
          • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 13:39
            Prawda? też się dziwię, tak samo jak Papaja z kulu . Ten kul to powinno się zaorać i buraki zasadzić więcej pożytku będzie. Najgorsze jest to, że ta oto ekspertka napisała podręczniki do WDŻ. Naszych synów na to gówno nie zapisaliśmy. Hipokryzja i głupota tych ludzi jest strasznie obleśna . Ciągle dupa i okolice. Jakieś problemy duże w tej sferze mają. Mi osobiście nie przeszkadza, że ona się nie myje. Może jej mąż ma taki fetysz jak Sobieski, ale hm w tramwajach i tak już nie pachnie za ładnie, jak zyska więcej wyznawców, to będzie źle big_grin
    • janja11 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 10:27
      Z przykrością : nie tędy droga.
      Ludzi trzeba przekonać, a kobieta o manierach Krystyny Pawłowicz nie ma potencjału, aby porwać większość, co widać w sondażach, gdzie lewica dalej na granicy parlamentarnej.

Zlinczuje mnie ematka, ale mówię jak jest.
        • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 11:50
          lily_evans11 napisała:

> Z tego, co pamiętam, sufrażystki tłukły szyby w sklepach i naparzały się z poli
          > cją, bez nich do dzisiaj nie mogłabyś głosować, tak że tego...

Z tego co pamiętam, w Polsce nie było sufrażystek, a organizacje kobiece wywalczyły w Polsce prawo głosu metodami pokojowymi i siłą argumentów, a nie burdami.
          • paskudek1 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 11:53
            Tak dramatisia, grzecznie u kulturalnie. Zresztą być może, aż tak historii nie znam. Są to teraz mamy władze do której ani grzecznie ani kulturalnie nie dociera. Oni rozumieją tylko język brutalnej siły. Co zresztą po nich widać bo, z upodobaniem tej siły używają przeciwko ludziom.
              • bistian Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:10
                dramatika napisał(a):

> Ta, na pewno ustąpią w wyniku kolejnych zadym KODu 2.0 tongue_out

Nie wiem, co Cię tak cieszy? Wszyscy odpokutujemy tę ekipę nieudaczników, będziemy to odrabiać przez następne 30 lat, my, nasze dzieci, a może i nawet wnuki? Ciebie to też dotyczy, też dużo stracisz
                • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:21
                  bistian napisał:

> Ciebie to też dotyczy, też dużo stracisz

Mój drogi, ja "dużo straciłam" zanim ty w ogóle odkryłeś, że w Polsce "łamana jest praworządność", czyli zanim zostałeś o tym poinformowany, bo inaczej byś się nie zorientował. Uświadomię cię zatem, że w Polsce było bezprawie jeszcze za pierwszego PiSu, potem za PO, a dziś jest tylko kontynuacja i jak znam PO, to gdyby dziś rządziło, to oprócz rozwalonej gospodarki i setek miliardów długu zrobionego w pół roku, do czego doprowadz\ił PiS, mielibyśmy na dokładkę jeszcze godzinę policyjną całą dobę i zamknięcie absolutnie wszystkiego (oprócz może banków).
                  • milva24 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:23
                    Jak znam PO, to g
                    > dyby dziś rządziło, to oprócz rozwalonej gospodarki i setek miliardów długu zro
                    > bionego w pół roku, do czego doprowadz\ił PiS, mielibyśmy na dokładkę jeszcze g
                    > odzinę policyjną całą dobę i zamknięcie absolutnie wszystkiego (oprócz może ban
                    > ków).

Nigdy się nie dowiemy co by było gdyby rządził ktoś inny bo nikt inny nie rządzi od wielu już lat.
                  • bistian Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:43
                    dramatika napisał(a):

> Uświadomię cię zatem, że w Polsce było bezprawie jeszcze za
                    > pierwszego PiSu, potem za PO, a dziś jest tylko kontynuacja i jak znam PO, to g
                    > dyby dziś rządziło, to oprócz rozwalonej gospodarki i setek miliardów długu zro
                    > bionego w pół roku, do czego doprowadz\ił PiS, mielibyśmy na dokładkę jeszcze g
                    > odzinę policyjną całą dobę i zamknięcie absolutnie wszystkiego (oprócz może ban
                    > ków).

Nic nie wiesz, jeśli tak piszesz. PO chociaż się posiłkowało fachowcami, więc na pewno nie byłoby takiego oszukiwania ludzi, jak obecnie, 100 mln na respiratory, których nie ma, sprzętu w kartonach, którego nikt nie może uruchomić, szpitala, który służy wyłącznie do przewalania pieniędzy i kilkudziesięciu innych spraw dla prokuratury.
                    Ja już straciłem dużo, stracę jeszcze więcej, wiem o tym. Nie tylko finansowo. Smuci mnie, że tęsknię za uczciwością na poziomie Gierka, bo to znaczy, że jesteśmy już głęboko w bagnie.
                    • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:51
                      bistian napisał:

> Nic nie wiesz, jeśli tak piszesz.

Możliwe, że nie wiem, ale odnoszę się do twoich insynuacji, że niby nic osobiście nie wiem co oznacza łamanie prawa przez władzę - otóż tutaj mam wiedzę z pierwszej ręki i bardzo mi przykro, że z moich doświadczeń wynika, że prawo łamała KAŻDA władza. A największą laurkę z napisem "wypierd...j" wystawił mi rząd szanownej pani Kopacz, pisząc do TSUE, żeby ten nie wstawiał się za oszukanymi przez banksterkę konsumentami, tylko żeby bronił banksterów. Bardzo mi przykro, ze w tej sytuacji patrzę z pogardą na to, jak kontynuatorzy tego rządu pierd...lą coś o praworządności i narzekają, że ktoś inny łamie prawo.
                      • bistian Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 13:03
                        dramatika napisał(a):

> bardzo mi przykro, że z moich doświadczeń wynika, że prawo łamała
                        > KAŻDA władza. A największą laurkę z napisem "wypierd...j" wystawił mi rząd sza
                        > nownej pani Kopacz, pisząc do TSUE, żeby ten nie wstawiał się za oszukanymi prz
                        > ez banksterkę konsumentami, tylko żeby bronił banksterów. Bardzo mi przykro, ze
                        > w tej sytuacji patrzę z pogardą na to, jak kontynuatorzy tego rządu pierd...lą
                        > coś o praworządności i narzekają, że ktoś inny łamie prawo.

Ja mam inne odczucia na temat łamania prawa. Ja nie miałem kredytu, więc obce mi są te problemy, ale można było sprawę przesłać dalej do rozstrzygnięcia, był sąd i pełen tryb odwoławczy, a teraz są tylko sądy przyłębskie, co jest kolosalną różnicą. Gdyby teraz wróciła tamta sytuacja, to i tak przez następne 20 lat, będziemy odkręcać wyroki i robić porządki, więc nie mówi mi proszę, że nie ma różnicy
                        • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 13:13
                          bistian napisał:

> Ja mam inne odczucia na temat łamania prawa. Ja nie miałem kredytu, więc obce m
                          > i są te problemy

Oczywiście - pisałam przecież, że o łamaniu prawa dowiedziałeś się z drugiej ręki. Natomiast owszem, ja przekonałam się osobiście na własnej dupie, co oznaczają rządy tych, którzy teraz zarzucają innym łamanie prawa. Proszę zatem uniżenie o wybaczenie, że nie jestem wystarczająco oburzona respiratorami, palcem Lichockiej i innymi przewałami PiSu - bo wszyscy oni to dla mnie jedna banda pasożytów żerujących na narodzie, łącznie z tymi, którzy teraz tak bardzo protestują przeciwko bezprawiu PiSu - są dokładnie tacy sami.
                          • bistian Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 13:19
                            dramatika napisał(a):

> Oczywiście - pisałam przecież, że o łamaniu prawa dowiedziałeś się z drugiej rę
                            > ki. Natomiast owszem, ja przekonałam się osobiście na własnej dupie, co oznacza
                            > ją rządy tych, którzy teraz zarzucają innym łamanie prawa.

Nie napiszę, czym się zajmujesz rzeczywiści i z kim się spotykasz? Ludzie dokładnie wiedzą, co robisz...
                            Co? Fajnie tak? big_grin Ty piszesz w tym stylu

Jeśli coś piszesz, pisz konkretnie, co Ci leży na wątrobie. Takie pisanie, jak Twoje, dla mnie oznacza brak szacunku dla nas, ale też do siebie i przez to nie możesz być inaczej traktowana, niż zadymiarze z PiS. Ale masz wybór
                            • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 13:51
                              bistian napisał:

> Jeśli coś piszesz, pisz konkretnie, co Ci leży na wątrobie.

Synuś, do upęku moge o tym pisać, a nie robię tego tylko z uprzejmości, żeby cię nie zanudzać. Ty raczej z tych, którzy przejmują się "konstytucją", "krsem" i abstrakcyjnym "łamaniem praworządności" sprowadzającym się do walki z nieistniejącymi strefami wolnymi od LGBT, realne problemy zwykłych ludzi tacy jak ty mają w dudzie. I owszem, PiS w mojej sprawie, będącej sprawą innych kilkuset tysięcy ludzi, nie robi absolutnie NIC, mimo obietnic wyborczych, do tego sami częściowo doprowadzili do tej sytuacji przez brak nadzoru, ale przynajmniej nie plują mi prosto w twarz bez maseczki - co zrobiła Kopacz w sposób oficjalny lobbując w TSUE na niekorzyść własnych obywateli poszkodowanych przez nieuczciwe banki. A więc jeszcze raz, nie pisz mi - bardzo cię uprzejmie proszę - o tym, że bezprawne działania władzy mogą mi zaszkodzić.
                              • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 08:56
                                dramatiś jeśli dla ciebie to co się dzieje teraz w pl jest " abstrakcyjnym łamaniem praworządności" To jesteś na końcu ludzkiej stonogi. Jeśli mowa o frankowiczach to jest jak mówisz pis nie zrobił dla nich absolutnie nic. A obiecywali dużo. dramatiś my wiemy, że ty prosty umysł jesteś i abstrakcyjnych pojęć nie łapiesz, tak wiec suche fakty co udało się pisowi osiągnąć w ostatnich latach i smacznego.Tekst linku
                                • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 11:12
                                  ariathedevil napisała:

> Jeśli mowa o frankowi
                                  > czach to jest jak mówisz pis nie zrobił dla nich absolutnie nic.

Owszem, nie zrobili nic. Natomiast PO zrobiła więcej niż nic, próbowała bowiem wpłynąć na orzeczenie TSUE, aby ten nie wydał pozytywnego dla frankowiczów wyroku. Cokolwiek by nie mówić o pisowcach, opozycja występująca w przeszłości przeciwko własnym obywatelom powinna mieć najmniej do gadania w kwestii tego, co jakakolwiek inna władza robi źle i powinna zniknąć z życia politycznego - tymczasem z tego co kojarzę, Kopaczowa występująca wcześniej przeciwko własnym obywatelom i nie zgadzająca się z europejską dyrektywą o ochronie praw konsumentów, bierze teraz z UE okrągłą pensyjkę i udaje praworządną.
                                  • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 11:44
                                    Trzeba było wziąć kredyt w złotówkach w polskim banku np PKO BP tongue_out A nie nabijasz kabzę bankom z obcym kapitałem, umowy nie czytasz, a później płaczesz, że ktoś cie oszukuje, zacytuję komentarze :waldekkacz 20.09.2019, 10:18
                                    "Każda osoba która wystąpi z wnioskiem o anulowanie kredytu frankowego powinna zostać poddana procedurze sądowej częściowego ubezwłasnowolnienia, żeby nie mogła podejmować czynności prawnych do pewnej kwoty wynikającej z prostych czynności zyciowych , Powyżej tej kwoty musiała by być zgoda sadu .Uniknęlibyśmy takiej sytuacji jaka została opisana w artykule ,,Zawierają umowę na 40 lat, o czym podczas podpisywania umowy nie wiedzą. Ala odkryje to 8 lat później,, .Niestety wielu z nas jest za głupich do podjęcia decyzji rzutujących na resztę życia.Przykre to ale jak widać prawdziwe."
                                    "willie1950 20.09.2019, 11:02
                                    "W ten kredyt dali się wpuścić i ci, którym go wciśnięto, i prawnicy, i ekonomiści. "
                                    Zaraz, zaraz! Prawnik i ekonomista nie wiedział w co się pakuje? Wolne żarty.
                                    Pazerność i tyle. Brali, bo oślepiła ich chciwość, że będzie dużo taniej niż w złotówkach.
                                    Panienka zarabiała dwa tysiące i odważyła się na kredyt frankowy, którego raty miały wynosić 600 zł miesięcznie. To jest 30% zarobków! Do tego powiedziano jej, że raty przy złotowym będą dwa razy wyższe. I co, nic to jej nie dało do myślenia? Idiotka.
                                    Itd., itp.
                                    Szanowni państwo raczyli zagrać na giełdzie walutowej, zaryzykowali, przegrali a teraz winne są banki a wszyscy podatnicy, czy choćby tylko wszyscy klienci banków, mają im ratować tyłki oraz te nieruchomości kupione za kredyt?
                                    A takiego wała!"
                                    • iwles Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 11:56

masz zupełną rację. Trzeba być chyba idiotą, żeby, biorąc kredyt w obcej walucie, nie wiedzieć, że kurs tej waluty jest zmienny.
                                      Nie przypominam zaś sobie lamentu na forum (ani w całej Polsce), kiedy kurs franka spadał i raty były mniejsze tongue_out
                                      • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 15:17
                                        iwles napisała:

> masz zupełną rację. Trzeba być chyba idiotą, żeby, biorąc kredyt w obcej waluci
                                        > e, nie wiedzieć, że kurs tej waluty jest zmienny.

I to jest ta cała wasza proeuropejskość, jak na dłoni. Pomijając to, że pleciesz kompletne androny na temat z zakresu prawa, o którym nie masz zielonego pojęcia, to nie masz też zielonego pojęcia o tym, że prawo UE jest jak najbardziej za ochroną praw konsumentów w starciu z silniejszymi uczestnikiem rynku, nie mówiąc o tym, że wyroki TSUE w kwestii frankowiczów, nie tylko polskich, są jednoznaczne.
                                        Jedną rzecz UE robi tak jak należy (choć ok - pewnie nie tę jedną), czyli chroni zwykłych ludzi przed silnymi korporacjami i akurat TA własnie rzecz przeszkadza polskim "europejczykom" - bo to nie żadni Europejczycy, tylko zwykła postpańszczyźniania hołota oderwana od gnojówki paciorkami pokazywanymi w telewizorze, cały czas jednak życząc sąsiadowi, żeby mu krowa zdechła.
                                          • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 15:58
                                            iwles napisała:

> Ależ ja się nie sprzeczam z prawem, bo niby w którym miejscu?

Obnażasz swoją bezgraniczną ignorancję sprowadzając problem franków do kwestii ryzyka kursowego. Innymi słowy nie masz zielonego pojęcia, dlaczego sądy orzekają, że te umowy są nieważne, czyli nie masz zielonego pojęcia, gdzie złamano prawo - ale się wypowiadasz.

• dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 16:02
                                            ariathedevil napisała:

> dramtisia, ale czemu nie odniesiesz się do tego, że gdyby pis zablokowało w 200
                                            > 6 ( jak radzili eksperci) możliwość wzięcia kredytu w obcej walucie, to byś go
                                            > zwyczajnie wzięła ?

Owszem, gdyby PiS zablokował kredyty frankowe, to by ich nie było. Tak samo gdyby rzady innych europejskich krajów zablokowały kredyty frankowe, to by ich nie było.
                                            Nie, nie chce ich usprawiedliwiać - jednak jest różnica między debilem, który nie wie na co pozwala bankom, a sk......m, który już wie, że obywatele zostali poszkodowani i prawo zostało złamane, ale broni przestępcę przed ofiarą.
                                              • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 16:15
                                                ariathedevil napisała:

> Jednak ciągle usprawiedliwiasz. Źródło twojego problemu tkwi w głupocie PIS i
                                                > tyle. Przecież tu nie ma z czym polemizować . Cała reszta jest tylko konsekwen
                                                > cją tej głupoty.

Nie dociera do ciebie? Pis pozwolił na kredyty frankowe z głupoty i ignorancji - nie mieli zielonego pojęcia w co ładują obywateli, byli i są dyletantami, którym strach powierzyć budkę z hotdogami, nie mówiąc o zarządzaniu państwem. Natomiast bycie głupkiem i debilem jest absolutnie niczym w porównaniu z byciem jawnym sku....em, który oficjalnie śle "petycje", by ofiara została przykładnie ukarana. Nawet nie starali się tego ukryć - to było oficjalne stanowisko "państwa polskiego" w kwestii frankowej anno domini 2014. I choćby PiS zmiótł Polskę z powierzchni ziemi, do czego zresztą wszystko zmierza, to nawet na milimetr nie zbliżą się do tego sku...a, bezczelności i arogancji, jaką zaprezentował rząd Kopacz w stosunku do konsumentów.
                                                  • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 16:30
                                                    ariathedevil napisała:

> Do ciebie nie dociera. Powtórzę, gdyby nie głupota PIS całej reszty,( bo cynicz
                                                    > ne i podłe peło...bla, bla,bla by nie było )i koniec.

Kopacz nasrała mi na twarz, ale OK, niech ci będzie, że to nic. Tak czy inaczej kontynuatorzy tego rządu i tej "polityki propobywatelskiej" nie mają żadnego prawa wytykać błędów PiSowi, skoro nawet w tak prostej sprawie jak sprawa franków pokazali obywatelom środkowy palec. Przecież mogli naprawić błędy PiSu, rządzili jeszcze trochę po tym, jak szambo z frankami wybiło. Teraz z lewicą wielcy kur....a obrońcy praworządności. A won mi z tą ściemą - bujać to sobie możecie niczego nie kojarzące nastolatki, a nie ludzi, którzy na własnym tyłku tej "praworządności" doświadczyli.
                                    • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 12:36
                                      "janmeslier22.09.2019, 00:34
                                      @indywidualismus
                                      :'D Kaczyński to jest po prostu geniusz, arcygeniusz kłamstwa i odwracania kota ogonem. W latach 2005-2007 rządził PiS a urzędy typu KNF wystosowały rekomendacje aby zabronić udzielania kredytów w walutach innych niż złotówka. Wiesz co zrobił PiS? Odrzucił te rekomendacje do dzisiaj jest w sieci na stronach klubu parlamentarnego PiS oświadczenie w tej sprawie a pod nim komentarze jak z Orwella w ktorych wyborcy tej partii wyklinają "Żydów" "Balcerowicza" i "urzedasow z KNF" którzy chcą zabrać polskim rodzinom tanie kredyty mieszkaniowe we frankach, bo oni dobrze wiedzą ,że one (kredyty) są opłacalne dla polskich rodzin a banki na nich stracą.
                                      Wygoogluj sobie. Teraz oczywiście winni są tylko ci sami czyli Balcerowicz finansjera i Tusk.
                                      Naprawdę warto zobaczyć tą stronę klubu parlamentarnego PiS chyba nie ma lepszego zobrazowania dwójmyślenia i tępoty pisowcow." Wygooglałam i hmmm...Tekst linku
                                      • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 13:14
                                        Swoją stronę już ocenzurowali, ale w internecie nic nie ginie, proszę dramatiś specjalnie dla ciebie:
                                        Poniżej prezentujemy treść komunikatu Prawa i Sprawiedliwości.

1. Rozwiązanie problemu deficytu mieszkaniowego w Polsce ma dla nas priorytetowe znaczenie, a walutowe kredyty mieszkaniowe były niewątpliwe czynnikiem sprzyjającym nabywaniu mieszkań po znacznie niższych kosztach. Rekomendacja S przyjęta przez Komisję Nadzoru Bankowego będzie sprzyjała utrwaleniu ograniczenia dostępności do kredytów.

2. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego nie znajduje żadnego potwierdzenia ani uzasadnienia w wynikach finansowych banków. Kondycja finansowa sektora bankowego w Polsce jest znakomita. Z powszechnie dostępnych materiałów jasno i wyraźnie wynika, że gwałtowny wzrost liczby udzielanych kredytów mieszkaniowych nie zaszkodził płynności finansowej banków. Nie podzielamy argumentacji Komisji Nadzoru Bankowego dotyczącej rzekomego zagrożenia dla sytemu bankowego. W 2005 roku banki zarobiły aż 9,2 mld zł. Zysk wzrósł w ubiegłym roku o 28,9 proc. w porównaniu z 2004 rokiem. Banki komercyjne zarobiły 8,695 mld zł, a spółdzielcze – 509 mln zł. Na rekordowo dobre wyniki wpływ miał wzrost dochodów z kredytów konsumenckich oraz mieszkaniowych, a także z opłat i prowizji. Udział kredytów zagrożonych obniżył się na koniec 2005 roku do 11 proc. z 14,9 proc. na koniec 2004 roku. Wyniki 2006 roku nie powinny być gorsze, możliwe jest utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu zyskowności netto, a wynik może przekroczyć 10 mld zł. Dlatego też nie podzielamy przedstawionej przez Komisję Nadzoru Bankowego argumentacji dotyczącej troski o trwałość i bezpieczeństwo finansowe kredytobiorców i banków.

Stanowisku Komisji Nadzoru Bankowego przeczą również dane Związku Banków Polskich. Opierając się na tych danych troska Komisji Nadzoru Bankowego wydaje się być nieuzasadniona. W pierwszym kwartale 2006 Polacy zaciągnęli 53 tyś kredytów hipotecznych o łącznej wartości ponad 7, 1 mld i w żaden negatywny sposób nie wpłynęło to na płynność finansową banków. Co więcej szeroka dostępność do kredytów walutowych przyczynia się do stałego wzrostu konkurencji pomiędzy bankami i spadku oprocentowania kredytów.

3. Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podziela opinie wielu ekspertów ekonomicznych, mówiące o negatywnych skutkach „Rekomendacji S”. Specjaliści z Centrum im. Adama Smitha, podkreślają niebezpieczeństwo związane z ograniczeniem konkurencyjności na rynku bankowym. Zalecenie KNB skutkować może stworzeniem podwójnych standardów na rynku usług bankowych, gdyż rozwiązanie to jest korzystne przede wszystkim dla dużych banków, a ewidentnie niekorzystne dla małych i średnich banków oraz tych z krótkim stażem na polskim rynku.

Niekorzystnym skutkiem „Rekomendacji S” może być sytuacja, w której znaczna część średnio zarabiających Polaków nie będzie w stanie uzyskać dostępu do kredytu z powodu gwałtownego wzrostu jego kosztów. Wprowadzanie sztucznych ograniczeń tamujących naturalny rozwój rynku kredytów nie służy polskiej gospodarce, a już na pewno nie służy obywatelom. Po wejściu w życie tych zmian nastąpi dalsza monopolizacja rynku usług bankowych, a konsekwencje odbiją się na kieszeni klienta. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego doprowadzić może także do niemożności udzielania kredytów walutowych przez mniejsze banki, które, ażeby utrzymać się na rynku będą zmuszone do podwyższenia oprocentowania kredytów we frankach , co może oznaczać dla nich utratę większości klientów, a w skrajnych przypadkach bankructwa.

4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki, nie znajduje potwierdzenia w danych makroekonomicznych. Oczywiście nie możemy nie dostrzegać tego ryzyka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę, to obawy Komisji Nadzoru Bankowego nie znajdują potwierdzenia w faktach.

5. Komisja Nadzoru Bankowego poprzez swoje niejasne i nie znajdujące poparcia w faktach działania udowadnia, że realizuje jedynie interes korporacyjny banków. Stawia ona interes największych sieci bankowych ponad interesem zwykłych obywateli i interesem publicznym. Trudno dostrzec w polityce Komisji Nadzoru Bankowego uwzględnianie postulatów i fachowych opinii niezależnych ekspertów. Działania Komisji nie wychodzą poza ramy wyznaczane przez Radę Polityki Pieniężnej. Nie może nas to zbytnio dziwić, gdyż Komisja Nadzoru Bankowego i Rada Polityki Pieniężnej są ze sobą ściśle powiązane, chociażby osobą Prezesa Pana Leszka Balcerowicza.

6. Przypadek „rekomendacji S” doskonale obrazuje poważne mankamenty obecnego systemu bankowego. Tak długo jak organy nadzoru będą ściśle związane z organami wyznaczającymi główne cele polityki pieniężnej oraz powiązane mniej lub bardziej formalnymi więzami z prywatnym systemem bankowym, nie będziemy mogli mówić o niezależnym i obiektywnym nadzorze. Widząc niedoskonałości obecnych regulacji prawnych w tejże materii, Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, nad którym toczą się prace w Parlamencie, które powinny zostać jak najszybciej zakończone. Uważamy, że zintegrowany nadzór bankowy będzie stał na straży interesu publicznego i nie będzie chronił partykularnych interesów poszczególnych banków.

7. Klub Parlamentarny PiS chroniąc interesy szerokich grup społecznych zainteresowanych uzyskaniem dostępu do taniego kredytu uważa, że w obecnej sytuacji Rada Polityki Pieniężnej powinna obniżyć zbyt wysokie stopy procentowe. Postulat PiS znajduje uzasadnienie w raporcie OECD, która w swym najnowszym opracowaniu ogłoszonym 28 czerwca 2006 roku krytykuje NBP za zbyt restrykcyjną politykę pieniężną, w sytuacji, gdy inflacja należy do najniższych w Europie (0,9 proc w maju) i nawołuje do obniżki stóp procentowych. Tak stanowcze stanowisko OECD wzmacnia naszą argumentacje i postulaty

8 .Po tym niezrozumiałym z wielu względów zalecaniu KNB Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość może jedynie apelować do Rady Polityki Pieniężnej o obniżenie stop procentowych. Zdajemy sobie sprawę, że w chwili obecnej może to być jedyna szansa na obniżenie kosztów kredytu, co da szansę tysiącom Polaków na nabycie względnie tanio własnego mieszkania.
                                        • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 14:24
                                          Ok, dramtisia, nie chce ci się czytać, tak samo pewnie jak tej umowy którą popisałaś to streszczę: twoja ukochana władzunia odrzuciła rekomendacje m.in. KFN by zabronić udzielania kredytów w obcych walutach. To powiedz czemuż to, masz pretensje do PO ( nie żebym była wielkim miłośnikiem tej partii ) Raczej należałoby poszukać źródła problemów . Tak wiec, twoja ukochana władzuchna jak zwykle nie licząc się ze zdaniem ekspertów wpier..ła cię w to bagno. Tak to jest gdy rządy przejmują dyletanci i nieuki pokroju suskiego.
                                        • dramatika Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 15:37
                                          ariathedevil napisała:

> Swoją stronę już ocenzurowali, ale w internecie nic nie ginie

I po ch. cytujesz pół internetu? Próbujesz dyskutować z wymyślonym przyjacielem, czy co? Widzisz tu kogoś, kto broni PiS w sprawie franków?
                                          Ja zwracam tylko uwage na jedno - PiS zaniedbał nadzór nad bankami, zachowywali się jak pijane dzieci we mgle, nie zrobili nic mimo obietnic, ale to "proeuropejski" i "obywatelski" rząd Kopacz, który również niczego nie zrobił, wprost nasrał mi na twarz, pisząc do TSUE, że banki potrzebują pomocy przed atakiem pazernych frankowiczów. Sasin może jeszcze okraść kraj na kolejne 70 milionów i nawet w jednym pierd...nym procencie nie zbliży się do tego skurwy......stwa, które zaprezentowała "proobywatelska" z nazwy platforma w sprawie franków.
                                          • ariathedevil Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 15:57
                                            Cytuję, bo mogę. " I owszem, PiS w mojej sprawie, będącej sprawą innych kilkuset tysięcy ludzi, nie robi absolutnie NIC, mimo obietnic wyborczych, do tego sami częściowo doprowadzili do tej sytuacji przez brak nadzoru, ale przynajmniej nie plują mi prosto w twarz bez maseczki - co zrobiła Kopacz w sposób oficjalny lobbując w TSUE na niekorzyść własnych obywateli poszkodowanych przez nieuczciwe banki." Ty największe pretensje masz do Kopacz, i obracasz kota ogonem jak jaro, tymczasem gdyby nie PIS i pisia głupota nie wzięłabyś tego kredytu. Koniec i . Później, owszem, była Kopacz, a później znów pis cię wyr ... oszukał, mówiąc, że zajmie się twoją sprawą i jak zwykle u nich skończyło się na pierdo..leniu bez pokrycia. Dlaczego więc największy żal masz do PO, a nie do PIS . Odpowiedz na pytanie, czy gdyby PIS zablokował kredyty w walutach ( jak rekomendowali eksperci )wzięłabyś ten kredyt ? Tak czy nie ?
                            • claudel6 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 23:17
                              wyjmiesz ją dopiero jak spłacisz ten trefny kredyt? to mamy przesrane, bo wszystkie spory w Polsce, każdą sytuację, włącznie z wprowadzeniem nagiej dyktatury, będziesz sprowadzać do kredytów frankowych i "Kopacz cos tam wysłała". Stalin był lepszy, bo za jego czasów nie było kredytów frankowych big_grin
                              Ty jesteś nieszczęśliwą osobą. cały Twój światopogląd zdeterminowany przez JEDEN błąd w życiu.
            • morekac Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:18
              Ponieważ nie było rzekomo wtedy, to teraz trzeba nadrobić.
              A po drugie; kobiety w Polsce zawsze były grzeczne, spokojne i cnotliwe. Np. Ola Szczerbińska, organizatorka i wykonawczyni działań de facto terrorystycznych i zamachów bombowych, matka dwójki nieślubnych dzieci.
          • paszczakowna1 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 12:13
            > organizacje kobiece wywalczyły w Polsce prawo głosu metodami pokojowymi i siłą argumentów, a nie burdami

W Polsce organizacje kobiece wywalczyły prawo głosu między innymi podkładając bomby i strzelając do rosyjskich żandarmów, a i tak ich o mały włos kochani koledzy nie wystawili do wiatru.

A jedyną strona, która wczoraj robiła burdy, była policja atakująca pokojowy przemarsz.
          • margit49 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 16:34
            dramatika napisał(a):

> Z tego co pamiętam, w Polsce nie było sufrażystek, a organizacje kobiece wywalc
            > zyły w Polsce prawo głosu metodami pokojowymi i siłą argumentów, a nie burdami.

trudno mówić o metodach pokojowych, polskie kobiety były waleczne, brały udział w konspiracji niepodległościowej, w walkach narodowowyzwoleńczych, w PPS działało wiele kobiet, konsekwencją tego było przyznanie praw wyborczych
      • paniusiapobuleczki Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 29.11.20, 14:58
        Poczytaj sobie janju o Emmeline Pankhurst.. Krynoliny nie nosiła ale aresztowana była nie raz. Czytałam ostatnio jej przemowę z 1913, zaskakująco aktualna. Naprawdę polecam wszystkim, którzy uważają, że kobiety powinny grzecznie tłumaczyć, że mają prawo do tego czy tamtego. www.theguardian.com/theguardian/2007/apr/27/greatspeeches

• janja11 Re: Lempart wczoraj - jak oceniacie? 30.11.20, 17:34
        janja11 napisał(a):

natalia.nat napisała:

> Tędy, tędy.
        > A skoro uważasz inaczej, to zgłoś swoją kandydaturę i porywaj większość. Na co
        > czekasz?!
        > Łatwo jest krytykować, kiedy samemu się nic nie robi.

Bardzo bym chciała, żebyś miała rację, bo wszystko mi jedno kto nas wyprowadzi z PiSiego szamba.
        Na razie PiSie szambo ma się świetnie.