Dodaj do ulubionych

Hiacynty na balkonie - co robić?

29.11.20, 11:09
Zaczęły właśnie wyrastać z cebulek. Wnieść do domu? Zostawić na dworze?
Nie są niczym przykryte. Po przekwitnięciu zostawiłam je tak, jak były kupione i nagle uznały, że chyba czas na kolejny wzrost..
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Hiacynty na balkonie - co robić? 29.11.20, 12:09
      możesz zostawić na balkonie tak, jak stoją, tylko pamiętaj o podlewaniu - pewnie dużo słabiej ( a raczej normalnie, bo nie są sztucznie pędzone) zakwitną w marcu-kwietniu.
      Możesz wnieść do domu - zakwitną na święta.
      W obu opcjach warto zasilać je nawozem potasowo-fosforowym (czyli takim "dla roślin kwitnących" lub pomidorów), żeby miały szansę zakwitnąć w następnym sezonie.
    • snakelilith Re: Hiacynty na balkonie - co robić? 29.11.20, 12:12
      Mi tak zaczęły w zeszłym roku wyrastać narcyzy i krokusy. I wcale nie zostawiłam cebulek po wiośnie w ziemi, a tak jak trzeba, posadziłam cebulki do ziemi późną jesienią. Tylko tylko, że ta jesień długo była ciepła i w grudniu miałam tak jak ty zielone badyle wychodzące z ziemi. Ktoś poradził mi by je czmyś przykryć, na przykład korą dębową, ale tego nie zrobiłam, bo zima nie była mroźna, a na balkonie z dużą szybą zawsze jest ciut cieplej. Nic im się nie stało, kwitnąć zaczęły w końcu lutego. Ale to było szczęście, bo przy dużym mrozie mogą zdechnąć.
      Nauczona tym doświadczeniem postanowiłam w tym roku czekać z wysadzaniem cebulek do grudnia. Jeżeli bowiem ziemia jesienią/zimą stanie się cieplejsza niż 10 stopni, to one zaczną kiełkować.
      W ogóle rośliny wariują, kilka dni temu nad rzeką widziałam kwitnące drzewko owocowe, bo było długo bardzo ciepło, teraz temperatury mocno spadają, w drugiej połowie grudnia mogą znowu pójść w górę, diabli wiedzą jak chronić przed tym rośliny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka