Dodaj do ulubionych

Drzwi przeszklone ze szprosami - jak zaciemnić

29.11.20, 21:32
Mam potrzebę czasowego (w związku z tym drzwi nie chcę wymieniać) zakrycia przeszklenia w drzwiach. Dla utrudnienia są ze szprosami, łącznie to 16 małych okienek. Nie potrzeba mi ciemni, ale jednak szkło ma się stać nieprzejrzyste powiedzmy do 60% przepuszczalności światła. Myślałam o czymś sezonowym, typu gwiazdki śniegu, ale to jednak zbyt ażurowe, bo jednak gwiazdki nie są kwadratowe(?). Chętnie wykorzystam zmysł estetyczny i talent plastyczny ematek i zabawię się rodzinnie w prace ręczne
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Drzwi przeszklone ze szprosami - jak zaciemni 29.11.20, 23:41
      A te mleczne naklejki na okna? Tylko nie wiem, czy je się da zdjąć.
      Jakieś firanki mocowane do 'okienek'.
      Zakleić jakimś cienkim papierem, śniadaniowym, do pieczenia, bibułą (tak by dał mleczny efekt) albo folią z koszulek, są takie lekko matowe (tańsze chyba).
      Jak chcesz się bawić to może te gwiazdki śniegowe umieścisz w 'witrażykach', czyli ramka, gwiazdka i jeszcze jakiś wzorek dookoła. Możesz zostawić takie ażurowe albo podkleić bibułą. Wrzuć w googla 'witraże papierowe' i zobacz, może coś Cię zainspiruje.
      Kiedyś były farbki do malowana po szkle, ale takie jakby żelowe, jak się obrazek znudził to można go było dość łatwo zdjąć. Nie wiem, jak to się fachowo nazywa.
      Ale chyba ten sztuczny śnieg najmniej kłopotliwy smile
    • eliszka25 Re: Drzwi przeszklone ze szprosami - jak zaciemni 30.11.20, 00:15
      Jeśli chcesz się bawić w zaciemnienie każdej szybki osobno, to najprościej pewnie będzie kupić folię elektrostatyczną na szyby. Kosztuje to niewiele, są różne rodzaje. Ja mam zwykłą mleczną na oknie w kuchni i w łazience. Nie chodziło mi o zaciemnienie wprawdzie, ale z folią jest nieco ciemniej. Jeśli chcesz naprawdę zaciemnić, to znalazłam jeszcze coś takiego
      www.norauto.pl/p/folia-przeciwsoneczna-elektrostatyczna-norauto-extra-czarna-300-x-49-cm-335976.html

Ja bym się tak nie bawiła, tylko kupiła w markecie budowlanym odpowiednich rozmiarów roletę okienną, odpowiednio ciemną, tylko nie przykręcaną a zakłdaną na ramę i zasłoniła tym całą szybę np. od wewnątrz pokoju.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka