Dodaj do ulubionych

Kto kogo atakuje

• przepyszny_jagielnik Re: Kto kogo atakuje 03.12.20, 23:05
                taki-sobie-nick napisała:
                > Tak, a w czym problem?

Napisałaś:
                Ja wprawdzie nie za bardzo mogę, za dużo się dzieje, ale skoro to ematka, to wiadomo bez filmu, co autorka wątku miała na myśli.

Rozumiem że nie możesz zobaczyć filmiku.
                Co do reszty zdania, to nie wiem o co chodzi.
                  • przepyszny_jagielnik Re: Kto kogo atakuje 03.12.20, 23:19
                    > Filmik mogę zobaczyć. Nie mogę nadążyć za akcją, ujęcia są rozmyte, prawie nic
                    > nie widać.

No to ci opowiem co widać.
                    Okazało się że to nie posłanka zaatakowała policję (jak twierdzi TVP) a policja ją. Nie ona napierała na policją a policja na nią. Jeden policjant przepchnął ją tarczą i zza tej tarczy psiknął jej w twarz gazem.

>
                    > Co do reszty zdania, to nie rozumiem, czego tu można nie rozumieć.

Widocznie jestem głupi..
                    Żartowałem big_grin
                      • przepyszny_jagielnik Re: Kto kogo atakuje 04.12.20, 02:45
                        > Ależ dziękuję bardzo, nie było po co mi opowiadać, co wyraziłam o 22.39 (i nada
                        > l jestem ciekawa, jaki jest problem z tym zdaniem).

Połowę zdania wyjaśniłaś. Teraz wyjaśnij o co chodzi w drugiej połowie.
                        "ale skoro to ematka, to wiadomo bez filmu, co autorka wątku miała na myśli."
                          • przepyszny_jagielnik Re: Kto kogo atakuje 04.12.20, 03:16

> Na to wpadłam. Pytam, co tu jest niejasne.
                            >
                            > Jeśli zamiast ale skoro to ematka wstawić ale skoro to forum "ematka"
                            >
                            , to będzie jaśniej?

Już chyba wiem o co chodzi. Gdyby nie niepotrzebny ostatni przecinek zrozumiałbym wcześniej.

• przepyszny_jagielnik Re: Kto kogo atakuje 04.12.20, 23:08
                                > Ten przecinek jest potrzebny - jak zwykle przecinek między zdaniem nadrzędnym a
                                > podrzędnym.
                                >
                                > Bez niego zdanie ma inny sens?!

W tym zdaniu?
                                "Ja wprawdzie nie za bardzo mogę, za dużo się dzieje, ale skoro to ematka, to wiadomo bez filmu, co autorka wątku miała na myśli."

Tak, ma inny sens.
                                Może by się wypowiedziały inne uczone forumowiczki, gdyby nie to, że mnie dodały do nieprzyjaciół.
                                • taki-sobie-nick Re: Kto kogo atakuje 04.12.20, 23:12
                                  Nie jestem szczególnie uczona, moim ostatnim FORMALNYM osiągnięciem w zakresie języka polskiego była matura, zdana bynajmniej nie na ocenę bardzo dobrą. tongue_out

Nie wiedziałam, że prawidłowo użyty przecinek zmienia sens zdania.

A analiza zdania to w podstawówce była. Mojej, bo może obecnie nie ma, sama bym chciała wiedzieć.
    • dramatika Re: Kto kogo atakuje 03.12.20, 23:28
      Już normalnie lecę, aby nabijać wyświetlenia jakiemuś filmikowi, BTW ciekawe czy Kazik będzie się pudrował o wykorzystywanie jego utworu do tępej propagandy, czy nie.
      • przepyszny_jagielnik Re: Kto kogo atakuje 03.12.20, 23:35
        dramatika napisał(a):
        > Już normalnie lecę, aby nabijać wyświetlenia jakiemuś filmikowi,

Szkoda, bo mogłabyś ocenić czy rzecznik policji kłamie czy nie.

"Na filmiku nie ma nic o tym, że mamy do czynienia z posłanką. Na tych nagraniach widać policjanta, który wielokrotnie używa słów: odsuńcie się. Widzimy napierające osoby, a potem rękę, która przepycha tarczę i wpycha ją w twarz policjanta. Niemal wpycha policjantowi w twarz legitymację - przekonuje rzecznik warszawskiej policji Sylwester Marczak.
        Policjant użył ręcznego miotacza gazu krótko, wyłącznie w kierunku osoby, która pomimo licznych wezwań sprawiała wrażenie, że chce przedostać się przez kordon, naruszając w ten sposób tworzoną przez policjantów linię bezpieczeństwa - dodano."

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26559324,nowacka-zaatakowana-gazem-policja-odpiera-zarzuty-i-ujawnia.html
        • araceli Re: Kto kogo atakuje 04.12.20, 23:11
          przepyszny_jagielnik napisał(a):
          > dramatika napisał(a):
          > > Już normalnie lecę, aby nabijać wyświetlenia jakiemuś filmikowi,
          >
          > Szkoda, bo mogłabyś ocenić czy rzecznik policji kłamie czy nie.

Dla niej istnieją na YT tylko filmy z żółtymi napisami o żydowskich spiskach wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka