Dodaj do ulubionych

Uczniowie nadal pozostaną w domach

07.12.20, 12:40
18 stycznia to najbardziej prawdopodobny termin powrotu do szkół, ale tylko dla klas 1-3 i tylko pod warunkiem że nadal będzie tak mało zakażeń dziennie i cały casz będą spadać. Pozostali uczniowie( mimo że zakażenia spadają, dziś tylko 4,4 tys) nadal będą siedzieć w domach, a o ich powrocie nawet nikt się nie zająknął.

"Zaczynając od klas I-III oczywiście. Tutaj jeszcze, który z wariantów czy to będzie szerzej, czy węziej – w sensie np. częściowo jednak nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas I-III, to jeszcze rozmawiamy z ministrem Czarnkiem"

www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,26581743,kiedy-dzieci-wroca-do-szkoly-minister-adam-niedzielski-tlumaczy.html#s=BoxOpImg5
Obserwuj wątek
      • rb_111222333 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 12:57
        I czego to dowodzi? W przedszkolu mojego dziecka już kilka razy był koronawirus, mimo, że dzieci z klas 4-8 zasadniczo w ogóle tam nie chodzą. Wydaje mi się, że w tych restrykcjach nie chodzi o to, że jakaś grupa roznosi wirusa bardziej, tylko o to, żeby grupy w szkołach były mniejsze. Starsze dzieci zostały wytypowane do zostania w domu, bo są bardziej samodzielne.
        • afro.ninja Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 14:35
          Małe dzieci o wiele bardziej roznisza wirusy i trudniej je trzymac w reżime sanitarnym, niż starsze. Tylko wiadomo czemu najmłodsi chodzą do szkoły, a starsi nie. A to wlasnie starsze dzieci potrzebują szkoły bardziej niż 1-3 i przedszkolaki. Ale kogo to obchodzi.
          • palacinka2020 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 15:48
            afro.ninja napisała:

> Małe dzieci o wiele bardziej roznisza wirusy i trudniej je trzymac w reżime san
            > itarnym, niż starsze.

Niby wedlug jakich badan? Im mlodsze dziecko tym wieksza szansa na bezobjawowy covid. Bezobjawowi tez przenosza, ale w znacznie mniejszym stopniu0 po prostu nie kichaja i nie prychaja na innych.

>Tylko wiadomo czemu najmłodsi chodzą do szkoły, a starsi
            > nie. A to wlasnie starsze dzieci potrzebują szkoły bardziej niż 1-3 i przedszko
            > laki. Ale kogo to obchodzi.

Wiadomo: chodzi o rodzicow, ktorzy w wiekszosci przypadkow wcale nie chca siedziec miesiacami na zasilkach, tylko po prostu boja sie o utrate pracy. Jakas forumka pytala, czy to jej wina ze byla chora a szkoly zamkniete- i wszyscy jak jeden maz jej odpowiedzieli, ze nie jej wina, ale musi znalezc opiekunke jesli chce zachowac posade, taki los.
          • sol_13 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:42
            afro.ninja napisała:

> Małe dzieci o wiele bardziej roznisza wirusy i trudniej je trzymac w reżime san
            > itarnym, niż starsze. Tylko wiadomo czemu najmłodsi chodzą do szkoły, a starsi
            > nie. A to wlasnie starsze dzieci potrzebują szkoły bardziej niż 1-3 i przedszko
            > laki. Ale kogo to obchodzi.

Przedszkolaki i mlodsi uczniowie potrzebują bardzo kontaktu z rówieśnikami.
            Gdy przedszkola byly zamkniete na wiosnę, moja pieciolatka bardzo zle to znosila, młody mial przynajmniej lekcje zdalne, a ona nie miała się czym zająć. A ja nie mialam czasu jej animowac bo pracowalam.
            Że juz nie wspomnę o trudnosciach związanych z koniecznością zapewnienia opieki. I tylko dlatego pkola sa czynne- brak konieczności wypłacania zasiłków. W szkolach zasilki musza placic tylko rodzicom pierwszoklasistów, wiec opłacało się zamknąć nawet 1-3, zreszta straszna nagonka na to byla w mediach. Nie wiem więc czemu piszesz ze chodza do szkoly-nie chodzą przecież.
            Uważam, że powinni wrócić wszyscy.
        • lauren6 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 15:22
          W restrykcjach chodzi o to by udawać, że coś się robi.

W przedszkolu mojego dziecka hula koronawirus. W sumie nic dziwnego, skoro 25 dzieci jest zamkniętych po 8-9 godzin na małej powierzchni, a 1-2 opiekunki nie mają jakichkolwiek możliwości by wyegzekwować zasady higieniczne (nawet nie sanitarne). Jeszcze w maju grupy liczyły po 12 osób, dzieciaki siedziały na placu zabaw lub w wietrzonej sali. Teraz zero reżimu sanitarnego, zero pomocy od państwa, zero zasiłków.

Mieli pół roku by wymyślić co zrobić ze żłobkami i przedszkolami na jesieni i w zimie, by nie stały się inkubatorami korony. Nie zrobiono nic. Taniej puścić na żywioł, niech rodzice sami sobie radzą.

Rodzice małych dzieci są obecnie traktowani w pracy jak trędowaci. I wcale się nie dziwię.
      • iwoniaw Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 13:11
        beata985 napisała:

> 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
        > Maturzyści powinni olać to w pisdu i nie przystąpić do egzaminu...
        > Moja ma dość
        >

Olać, powiadasz? To by miało sens, gdyby istniał ślad prawdopodobieństwa, że ktoś się tym przejmie. Tymczasem nie mam żadnych wątpliwości, że w przypadku nieprzystąpienia do egzaminów nawet - co mało prawdopodobne, no ale niech - całego rocznika, rząd co najwyżej wzruszy ramionami i najwyżej uczelniom dotacje obetnie, bo wszak "będzie mniej kandydatów".
        Osobiście doradzałabym każdemu maturzyście, by się jak najbardziej przyłożył i opuścił system szkolny szybko i z papierami, że ma maturę i prawo do studiowania, póki jeszcze może.
      • glanaber Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 13:15
        Uczniowie od kl 4 wzwyż i ich rodzice powinni gremialnie olać i zaprzestać logowania się na pseudolekcje w pseudoszkołach. Qrwa, można się tak bawić w szkołę przez miesiąc, dwa, ale bezterminowo? To nawet więźniowie w pierdlu wiedzą, ile będą siedzieć
        • lily_evans11 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 15:29
          Dla mojej córki też, ani trochę. W dodatku słyszę, że strasznie się ślimaczą z materiałem, a ona przysypia już przed ekranem.
          Wrzuciłam kompletnie na luz w kwestii egzaminu do szkoły średniej, nie będę dokładać dzieciakowi stresów ani nauki z korepetytorami. Piątki zbiera, to nawet przy kiepsko napisanym egzaminie czeka ją liceum na średnim poziomie. Może to i lepiej - kiedy porównuję te całe lata szkolnych wymagań i dodatkowych godzin w porównaniu z luzem, jaki miały znajome dzieci ze szkół publicznych.
          • lily_evans11 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 15:33
            BTW, kiedy czytam, jakie kolejne genialne posunięcia w oświacie i pisanie od nowa treści programowych zapowiada nasz światły minister, to przestaje mieć znaczenie poziom, każde będzie zideologizowane do bólu i każde trzeba będzie po prostu przepękać, jak za komuny.
      • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 13:38
        Wszyscy potrzebują, bo nawet najlepiej prowadzona zdalna, nie zastąpi nauki na żywo, kontaktu z grupą rówieśnicza.... Ale co się dziwić, nie ruszają nas ofiary pedofilów, to ma wzruszyć los dzieci uwięzionych w domach na nie wiadomo ile. Jakieś lewackie wymysły o prawach dziecka. Ja bym tylko chciała by tę władzę ktoś spytał jak to jest, że w innych krajach Europy szkoły działają, a skoro u nas są takie piękne statystyki to czemu szkół nie otworzą? Czyżby kłamali? 😏
    • mia_mia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 13:30
      Zakażenia nie spadają znacząco tylko manipuluje się informacjami. Samą liczbę wykrytych przypadków można potraktować na dwa sposoby. Ilość zakażeń spada, więc otwieramy lub ilość zakażeń spada, bo mieliśmy rację zamykając, więc nie otwieramy. Gdzie się nie spojrzeć dooda.
      Po amerykańskich doświadczeniach ze Świętem Dziękczynienia u nas po świętach będzie wystrzał, więc nawet I-III nie wrócą.
        • glanaber Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 15:12
          runny.babbit napisał(a):

> Chyba odwrotnie, były szczęśliwe że szkoły się otworzą. Nie licząc kilka nicków
          > osób bezdzietnych, które nie wątpię, zaraz się tu pojawią.
          No niestety to są najbardziej aktywne nicki na forum w temacie szkół. Tośka, lajtowy etc., ale także podobno „dzietna” miamia i parę nicków nauczycielskich. Wszyscy oni wyli „zamknąć, zamknąć!”
          • mia_mia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 16:50
            Nikt kto siedzi w domu z ośmiolatkiem nie jest szczęśliwy z powodu zamknięcia szkół. Nasza jest zamknięta od dawna, bo nauczyciele i dzieci siedzieli na kwarantannach i L4, wtedy nie było nawet zdalnej, z dwojga złego wolę zdalne. Przypominam, że na wniosek rodzica dyrekcja musi zorganizować naukę czy opiekę stacjonarną, a bardzo niewiele osób z tego korzysta i każdy ma jakąś wymówkę.
            Jeśli kiedykolwiek napisałam, że jestem za zamknięciem szkół to przypomnij mi.
          • umi Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 18:07
            Oni to wlasnie wyli "otworzyc". Jak to wypomnialam jakis miesiac temu (juz bylo duzo trupow i szpitale sie rozkraczyly) zaraz sie pojawily uwagi, ze jak to, to wesela, a nie kompletnie nie przystosowane do epidemii szkoly z mnostwem ludzi ktorzy nie maja jak przestrzegac higieny, nawet gdyby to bylo wykonalne (a nie jest, co latwo mozna zauwazyc uwzgledniajac ile powierzchni przypada na jednego ucznia w klasie i ile godzin o n w niej siedzi).
            Jak tym zdemotywowanym dzieciom zaczna umierac rodzice, beda bardziej zmotywowane zeby chodzic do szkoly? Czy moze jednak nie bardzo? We wrzesniu mozna bylo zakonczyc pandemie, ale wlasnei wszyscy krzyczeli wracac, wracac. No to wrocilismy i bedziemy sie z nia bawic jeszcze w przyszlym roku. A w umieralnosci jestesmy w absolutnej czolowce stawki, mimo ze rzad sie stara i zaklamuje statystyki, zeby bylo chociaz troche bardziej cukierkowo.
    • malia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 15:55
      Jak widzę to swoje biedne dziecko zamknięte samo po 7 godzin w pokoju, nad laptopem, to chce mi się płakać i walić po zakutych łbach, tych co to wymyślili.

Od strony nauczyciela wygląda to źle, widać, że dzieciom spadła motywacja, choćby wymyślać lekcje z wodotryskiem i petardą, to aktywność siadła całkowicie. Część dzieci ma problemy natury psychologicznej, nie chcą włączyć kamerki, nawet na chwilę, nie chcą się odezwać, rodzic poświadcza, że dziecko siedzi, ale nie da rady włączyć się aktywnie. Nie pomagają rozmowy z rodzicem, wychowawcą , pedagogiem. Dzieci bardzo chętne i aktywne w szkole, gotowe robić moc dodatkowych rzeczy, teraz są zobojętniałe, nie zalezy im na wynikach. Na lekcji kontakt w miarę dobry jest z 5- 6 osobami, część po wyraźnych naciskach odezwie się, część wcale.
      Jak tak pociągniemy do lutego albo dłużej, to będzie bardzo źle. Ta długa przerwa tez niczego nie poprawi, bo większość dzieci i tak zostanie w domach
      • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 16:43
        Poza tym pytanie- skoro jest teraz tak źle , to chyba nie przez dzieci które siedzą w domach drugi miesiąc z okładem?
        W zeszłym tygodniu koleżanka powiedziała mi że jedna z uczennic jej liceum się zabiła... Tak mi żal tych cierpiących dzieciaków, a ile z nich jest zamkniętych w przemocowych domach, bez żadnego wsparcia....
        • malia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 16:58
          przemocowe domy to jedno, ja piszę jednak o zamknięciu w domach w ogóle. Tego nie ma co bagatelizować, część dzieci nie wyjeżdżała w wakacje, od marca do końca roku siedziały zamknięte, teraz do 16 nie mogą same wychodzić, na święta w domach, ferie w domach, a po feriach nauka w domach. Jak dziecko jest bardzo towarzyskie, to jeszcze pół biedy, te trochę nieśmiałe, wycofane zostały całkiem same
        • afro.ninja Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:02
          Dla dzieci czas płynie wolniej. Niestety takie siedzenke w domu, jest bardzo destrukcyjne. Zwłaszcza dla nastolatków. Zobaczcie co sie stalo w marcu. Pozamykali wszystko i po kilku mieisacach ile mamy zgonow, dwa razy więcej niz rok temu. Nic nie dzieje sie bez przyczyny. Za taką dzwina szkołę i dzieci, ktore nie sa zupelnie do takiej nauki przygotowane zaplaci zdrowiem wiele, wiele mlodych ludzi.
    • lot_w_kosmos Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 17:01
      Tak nie może być.

Jest grupa na Facebooku strajk rodziców, ale g....no się tam dzieje.
      Ja się nie nadaję do organizowania takich rzeczy, ale chętnie pojadę na strajk, nawet codziennie.
      Kurde - dlaczego nikt w tym kraju noe ma interesu zawalczyć o dzieci???
      • iwoniaw Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 20:09
        mamalgosia napisała:

> Serio przywiazujecie jakakolwiek wage do slow tego rzadu? I to na ponad miesiac
        > wczesniej?

Nie no, to jest jasne, że nowe rozporządzenie będzie w tej sprawie w drugim tygodniu ferii, bliżej piątku niż poniedziałku - ale rozwalające jest, jak ten rząd ma w dudzie już nie tylko edukację, ale dzieci w ogóle - żadnego, żadnego planu na powrót do szkół. 😐 Jakby nie można było powiedzieć: jeśli zakażeń/zgonów/zajętych respiratorów będzie przez x dni y, to wprowadzimy opcję z, jeśli uda się a przez b tugodni, to opcję c... Wiadomo, że zdalna nauka jest w różnym stopniu frustrująca i kłopotliwa i dla uczniów, i dla nauczycieli i dla rodziców (zwłaszcza tych pracujących z domu albo/i mających małe dzieci wymagające asysty i pomocy z lekcjami online) - ale sądzę, że wszyscy by to lepiej znosili mając jakiś widok na przyszłość i plan, nawet taki podlegający modyfikacjom. Jak to ktośjużtu zauważył: nawet więźniowie mają jasną perspektywę, kiedy wyjdą i na jakich warunkach mogą się ubiegać o złagodzenie kary 😢
    • sol_13 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 19:49
      Nie przywiazujmy sie do tego, juz tyle razy było zmieniane w ostatniej chwili...
      Po drugie tutaj przekaz jest taki, że klasy 1-3 wrócą o ile nie wyjedziemy na ferie, a jeśli wyjedziemy, to sami jestesmy sobie winni, że szkół nie otworzą. O to tutaj chodzi-żeby nastraszyć.
    • mamalgosia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 21:22
      Dla mnie najgorsze jest to, ze nadal nikt nic nie robi, zeby szkoly mogly dzialac w autentycznym rezimie sanitarnym.
      Czyli jak w Niemczech, Szwajcarii, Francji: wszyscy caly czas w maseczkach (maseczki dostarczane przez rzad, we Francji po 3 jednorazowe na dzien), rozrzedzone klasy, pojedyncze stoliki, wietrzenie.

A wiec znowu mamy wybor: albo zdalna, albo na zywiol.
      Bo obojetne kiedy szkola sie zacznie, to bedzie na zywiol.
      W mojej szkoke mysle, ze co najmniej 1/4 przechorowala. No ale 3/4 pewnie nie. Jak sie zacznie dziac to samo co sie dzialo od trzeciego tygodnia wrzesnia, to po prostu po 2 tygodniach nie bedzie mial kto uczyc i kogo uczyc. Plus chorujace rodziny uczniow i nauczycieli.

Rzygam juz zdalna nauka. Prowadze bardzo dobre lekcje, ale jest mi stosunkowo latwo, bo liceum , a ucze tylko klasy z rozszerzeniem mojego przedmiotu. Ale kontakt z uczniami coraz slabszy, interakcje coraz gorsze, zero tego, co w szkole wszyscy kochamy. I totalnie wysiada mi kregoslup, w zyciu tyle nie siedzialam, a nie mam stanowiska odpowiedniego do takiej pracy. I oczy juz ledwo ciagna - nigdy nie sadzilam, ze bede miec prace komputerowo-tabletowa.

Mam dwoch synow licealistow. Starszy - maturzysta zadowolony ze zdalnej bardzo, nie chce wracac do stacjonarnej. Mlodszy teskni za zwykla szkola bardzo. Teraz w grudniu dostaje juz swira, wyobraza sobie wigilijki klasowe i takie tam...

Po tym siedzeniu na zdalnej czeka ich siedzenie swiateczne, a potem 2 tygodnie siedzenia feryjnego. U nas jest smog taki, ze rzadko mozna bezpiecznie przebywac na dworze, ogolnie kila i mogila.

Jestem zalamana ta sytuacja. I nie ma szans na dobre wyjscie z tej sytuacji.
      • little_fish Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 21:27
        To jest dodatkowy minus tej zdalnej nauki. Szkoła została odarta z wszystkich przyjemności i atrakcji. Nie ma klasowych Mikołajek, wyjazdów na jarmark, szkolnych jasełek i wigilii. Została tylko nauka. I sprawdziany. Mój starszy ma dwa sprawdziany w dwa ostatnie dni szkoły przed świętami. Tak, wiem, że to normalne dni nauki. Tylko w "normalnej sytuacji" byłyby raczej luźnymi przedświątecznymi dniami, z okazją do spotkań i integracji.
      • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 21:31
        Szanse są, czy wam się naprawdę wydaje że w pozostałych krajach Europy wszyscy siedzą za pleksi w klasach 10 osobowych? Tylko że tam edukacja stacjonarna jest priorytetem którego nikt nie podważa.
        Co do strajków to ja chodzę na chyba każdy w swoim mieście, podpisałam petycje o powrót do szkół i nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Przydałby się jakiś szum medialny wokół tego, ale chyba można o tym zapomnieć, TVN i wyborcza cała jesień równo podsycały nastroje antyszkolne. Nie wiem co jeszcze mam zrobić, podpalić się na znak protestu, czy co?
          • iwoniaw Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:01
            Fobia maseczkowa to jakiś trend zupełnie niepowiązany ze szkołą - jak napisałam, że mi nie przeszkadza w oddychaniu ani kawałek szmaty ani maska z milionem filtrów, to się dowiedziałam, że popieram uciemiężenie kobiet w Afganistanie i Somalii, więc wiesz 😂 Najbardziej fascynujące jest to, że przeciw "noszeniu kagańca/szmaty" najgłośniej krzyczą ci, których jakimś cudem w ogóle nie zniewala realne odbieranie im kolejnych wolności obywatelskich.
            We wrześniu w szkołach były maski, nie ciągle i wszędzie, ale jednak - jak dla mnie jest to zdecydowanie coś, co jest mniej dolegliwe niż brak normalnej szkoły.
          • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:15
            Sama lepiej doczytaj jak to z tymi maseczkami w szkole w innych krajach. A o pleksi pisałam prewencyjnie, bo zawsze w takich wątkach wyskakuje ktoś z chytrym argumentem że gdzie indziej są nie wiadomo jakie warunki w szkołach, a u nas się nie da. Bo jak wiadomo, w Polsce to da się tylko iść do sklepu i na mszę.
            Przecież u nas nawet nie rozważali wprowadzanie maseczek, dzielenia na grupy itp.
        • sol_13 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:35
          runny.babbit napisał(a):

Przydałby się jakiś szum
          > medialny wokół tego, ale chyba można o tym zapomnieć, TVN i wyborcza cała jesie
          > ń równo podsycały nastroje antyszkolne.

To prawda. Tak mnie tym wkur..., ze odistalowalam sobie aplikacje gazety na znak protestuwink nie wiem czy oni mieli w tym jakiś interes czy co.
          • mamalgosia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:39
            No ale oni tylko mowili prawde.
            Szkoly w tym ksztalcie, w ktorym ruszyly 1 wrzesnia byly przyczyna tysiecy zachorowan i setek zgonow. To jest fakt.

Tylko dlaczego od marca nikt nic nie zrobil, zeby wrzesien w szkolach byl bezpieczny??
            Dlaczego teraz nikt nic nie robi, by styczen w szkolach byl bezpieczny?
            • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:50
              W przedszkolach coś się dzieje? Nawet jak wykryją zakażenia, to oznacza zamknięcie oddziału, a po kwarantannie znowu działa. Tak samo jak w innych miejscach pracy. Przestanmy udawać że do 6 roku życia wirusa nie ma, a od 7 cyk i hula. Koszty zamknięcia szkół na tak długi czas będą katastrofalne - czy my zawszę musimy być mądrzy po szkodzie?
            • glanaber Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:54
              mamalgosia napisała:

> No ale oni tylko mowili prawde.
              > Szkoly w tym ksztalcie, w ktorym ruszyly 1 wrzesnia byly przyczyna tysiecy zach
              > orowan i setek zgonow. To jest fakt.
              >
              To są twoje histeryczne urojenia, li i jedynie, nie żaden fakt.
              • mamalgosia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:01
                Nie masz racji. Wystarczy posluchac epidemiologow albo ... pomyslec logicznie. Duze skupiska osob bez zabezpieczen - nie ma bata, zeby w czasie pandemii to dzialalo.

Zamiast zaprzeczania faktom nalezalo sie zastanowic jak problem obejsc i BEZPIECZNIE otworzyc szkoky
                • myelegans Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 08.12.20, 03:36
                  Sie wypowiem, bo dziecko na hybrydzie od wrzesnia 3 dni w szkole/2 remote, treningi na basenie codziennie.
                  W szkole, autubusie szkolnym, maski i dystans, testuja przesiewowo co tydzien, po Thanksgiving przetestowali cala szkole: uczniowie, nauczyciele i caly personel w sumie 1600 osob. Pozytywne testy 0.85% teraz, przesiewowo tez mniej niz 1%. Uczniowie z 70 miasteczku i dwoch stanow strefy czerwonej, a w szkole zielona strefa.
                  Sporty, kluby, kolka zaineresowan, orkiestra, jazz band dzialaja...

Szkoly mozna prowadzic bezpiecznie.....
              • joanna05 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:01
                glanaber napisała:

> mamalgosia napisała:
                >
                > > No ale oni tylko mowili prawde.
                > > Szkoly w tym ksztalcie, w ktorym ruszyly 1 wrzesnia byly przyczyna tysiec
                > y zach
                > > orowan i setek zgonow. To jest fakt.
                > >
                > To są twoje histeryczne urojenia, li i jedynie, nie żaden fakt.
                Dokładnie tak - niestety, typowy tekst koronahisteryka, zero dowodów, same bezpodstawne oskarżenia wobec dzieci. Bo je najłatwiej uziemić. Bo nie zrobia strajku, nie maja nic do gadania - można je bezkarnie i bezterminowo uwięzić bez prawa do prawdziwej nauki i jakiejkolwiek rozrywki. Potraktować jak śmieci.
                Za to seniorzy grupowo świętuja urodziny kościółkowej szczekaczki, łamiac wszelkie zakazy i wbrew zdrowemu rozsadkowi. I nic się nie stanie, bo to "lepszy sort".
                • mamalgosia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:07
                  Czy ktos tutaj popiera obchody urodzin RM?

Prace i nauke zaczelismy 1 wrzesnia w wiekszosci zdrowi. A na pewno bez objawow. Na przelomie pazdziernika chorowalo w naszej szkole ponad 300 osob, wiele ciezko. Jeden z nauczycieli spedzil z covidem 6 tyg w szpitalu. Jedna z nauczycielek zaraziwszy sie od wychowanki zarazila rodzicow (nie wiedzac jeszcze ze choruje), ojciec zmarl.
                  To sa fakty.
                  Z tych 300 chorujacych osob kazda kogos zarazila. Wg polskiego R bylo to 2-3 osob.
                  • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:16
                    Fakty są takie że nie ma żadnych dowodów na tę tezę, z anegdotycznych to mogę napisać o swojej szkole- do momentu zamknięcia nie mieliśmy nawet ani jednej kwarantanny. We wrześniu rząd skrócił kwarantannę, więc prędzej tu bym się czegoś dopatrywała, poza tym zawsze na jesieni jest więcej infekcji wszelkiego rodzaju.
          • joanna05 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 22:49
            sol_13 napisała:
            nie wiem czy oni mieli w tym jakiś interes czy co.
            No mieli - polityczny przecież. Sa - z grubsza mówiac - opozycyjni i proPO, więc atakowali otwarte szkoły, bo to była decyzja PIS-owskich władz. Czyste wyrachowanie. Nie chodziło o czyjekolwiek zdrowie czy troskę o nauczycieli, tylko o działania przeciw PIS. Gdyby PIS wprowadził naukę hybrydowa też by się przyczepili. Gdyby zamknał szkoły 2 września, darliby się, żeby otworzyć. Nie obchodza ich dzieci, tylko walka o władzę. Obrzydliwe, niestety.
              • mamalgosia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:13
                Akurat mamy maturzystke, ktora siedzac w lawce z dziewczyna chorujaca na covid (oczywiscie nie wiedziala tego jeszcze), zarazila sie i cala swoja rodzine. Rodzice przeszli lagodnie, rodzenstwo bezobjawowo, dziadkowie oboje zmarli. Dziewczyna byla w szpitalu jednoimiennym, widziala kilka zgonow, wrocila z trauma. Teraz oplakuje dziadkow. Inna maturzystka nie chodzila do szkoly przez caly czas stacjonarnego, bo mieszka z mama chora onkologicznie, bala sie ze przyniesie do domu covid i zarazi matke. Zaleglosci w nauce z tamtego czasu nadrabia do dzis.

Urazy psychiczne sa nie tylko wsrod tych, ktorzy sa zdrowi , a nie moga teraz chodzic do szkoly
                • mia_mia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:24
                  U nas chyba nauczyciele zaczęli się bać po zgonie całkiem młodej osoby, potem jeszcze pojawił się zgon w rodzinie nauczyciela po zakażeniu przyniesionym ze szkoły. Niby wszyscy nie mogą doczekać się powrotu do normalnej pracy, ale czuć inną atmosferę, zwłaszcza że niektórzy chorowali ponad miesiąc, a kadra u nas głównie w średnim wieku.
                • sol_13 Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:27
                  mamalgosia napisała:

> Akurat mamy maturzystke, ktora siedzac w lawce z dziewczyna chorujaca na covid
                  > (oczywiscie nie wiedziala tego jeszcze), zarazila sie i cala swoja rodzine. Rod
                  > zice przeszli lagodnie, rodzenstwo bezobjawowo, dziadkowie oboje zmarli. Dziewc
                  > zyna byla w szpitalu jednoimiennym, widziala kilka zgonow, wrocila z trauma. Te
                  > raz oplakuje dziadkow. Inna maturzystka nie chodzila do szkoly przez caly czas
                  > stacjonarnego, bo mieszka z mama chora onkologicznie, bala sie ze przyniesie do
                  > domu covid i zarazi matke. Zaleglosci w nauce z tamtego czasu nadrabia d
                  >
                  Jest to wszystko bardzo przykre, ale zupelnie nie przekonuje mnie narracja, że moje dziecko ma nie chodzic przez nie wiadomo ile do szkoły, bo jest zagrożeniem dla czyjegos dziadka. Niech więc ten ktos dziadka izoluje i się z nim nie spotyka.
                  • mamalgosia Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:36
                    Kwestia priorytetow. Czy czyjes zycie, czy zdrowie, czy samopoczucie. A co z nauczycielami? Nie moga sie izolowac.

Szkoda, ze wszystkie ktore tu tak gardlujecie za otwarciem szkol, nie robicie tego z rownym entuzjazmem w przypadku szukania rozwiazan na BEZPIECZNE otwarcie szkol
                    • runny.babbit Re: Uczniowie nadal pozostaną w domach 07.12.20, 23:39
                      Toż problem polega na tym, że nie my tego nie robimy, tylko rząd ma to w dupie! Czy ktoś tu się sprzeciwia bezpiecznemu otwarciu szkół? Jak na moje może być bezpieczne, byle ktokolwiek w ogóle ruszył temat, bo póki co, to chyba wszystkim zwisa.