Dodaj do ulubionych

Zamykają szkoły średnie

10.12.20, 18:17
Od poniedziałku w całej Walii. Jesteśmy wściekli, najbardziej córa która kończy szkołę średnią i ma codziennie zaliczenia. Nie dość, że przez wiosenne zamknięcie wszystko upchnięto w 1 rok zamiast w dwa lata, to teraz jeszcze to!
Do tego w naszym hrabstwie i ościennych jest niewiele zachorowań w porównaniu z południem Walii, a cierpią wszyscy.
Obserwuj wątek
        • yuka12 Re: Zamykają szkoły średnie 10.12.20, 20:25
          Trzeba jeszcze wziąć pid uwagę, że przerwa na Halloween trwała 3 tygodnie zamiast 1, a syn był koniec listopada-początek grudnia kolejne 2 tyg. na kwarantannie. W sumie tej stacjonarnej szkoły miał niewiele 😕.
                • slonko1335 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 10:20
                  ale cały rocznik był na tej kwarantannie czy to konkretne dziecko, ew. jego klasa?, bo to jednak różnica. Przyjaciół córka w niemczech(meklemburgia) chodzi normalnie od 10 sierpnia. Ferie jesienne zamiast tydzień trwały dwa bo okazało się, że część pracowników jest zarażona i tyle.
                    • ritual2019 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 10:38
                      little_fish napisała:

> Nie wiem, yuka pisała o roczniku -"niemal co tydzień jakiś rocznik jest na kwar
                      > antannie", ale może chodziło faktycznie o klasę.

Moze w Walii tak jest, w Anglii na kwarantanne wysylaja tylko osoby ktore mialy kontakt i to dosc bliski, uczen podaje te kontakty. Czasem zglaszaja sie extra kontakty ktore chca pobyc w domu ale niestety nie moga. U mnie calego rocznika nie zamknieto jeszcze. Ale tez tych pozytwynych nie ma duzo.
                      • karpie_gdyjem Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 11:18
                        To zależy, w naszej angielskiej podstawówce za bliski kontakt uznawana jest klasa, w sąsiedniej średniej różnie, oni są bardziej podzieleni na grupy. Nasza podstawówka zamknięta od początku grudnia do 4 stycznia, sześć z dziesięciu klas na kwarantannie domowej, niestety obie 'nasze' klasy też.
          • ritual2019 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 07:51
            yuka12 napisała:

> Trzeba jeszcze wziąć pid uwagę, że przerwa na Halloween trwała 3 tygodnie zamia
            > st 1, a syn był koniec listopada-początek grudnia kolejne 2 tyg. na kwarantanni
            > e. W sumie tej stacjonarnej szkoły miał niewiele 😕.
            >
            Wow. To w Anglii inaczej. Szkoly normalnie, half terms normalnie. Jedynie w przyszlym tygodniu konczymy w czwartek (u mnie wszystkie szkoly) zamiast w piatek, powrot normalnie 4 stycznia.
            • 3-mamuska Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 11:05
              ritual2019 napisał(a):

> yuka12 napisała:
              >
              > > Trzeba jeszcze wziąć pid uwagę, że przerwa na Halloween trwała 3 tygodnie
              > zamia
              > > st 1, a syn był koniec listopada-początek grudnia kolejne 2 tyg. na kwara
              > ntanni
              > > e. W sumie tej stacjonarnej szkoły miał niewiele 😕.
              > >
              > Wow. To w Anglii inaczej. Szkoly normalnie, half terms normalnie. Jedynie w prz
              > yszlym tygodniu konczymy w czwartek (u mnie wszystkie szkoly) zamiast w piatek,
              > powrot normalnie 4 stycznia.

Nie wspominając ze u nas 4 klasy były tydzień na kwarantannie. Po kolei.
              W tym jedna od dwóch dni powtórnie siedzi w domu.
              A tak działają college mojej córki działa na zasadzie tydzień w domu, tydzień w szkole. Wiec niezbyt normalnie.
    • ichi51e Re: Zamykają szkoły średnie 10.12.20, 20:14
      Rozumiem niechec (choc poczekaj ze 2 tygodnie wtedy dopiero poznasz co to wkurw) ale zyjemy w czasach panfemii i wszyscy musza sie dostosowac. U nas sprytnie zamkneli 3 tygodnie temu w tym otworzyli pochodza 2 tygodnie i swieta...
      • yuka12 Re: Zamykają szkoły średnie 10.12.20, 20:30
        Popatrz mój wcześniejszy post. Po Halloween syn wrócił na 2 tygodnie do szkoły, potem kwarantanna 2 tygodnie, niecałe 2 tygodnie w szkole i znowu dom. Baardzo dużo pochodził, baardzo 😒.
        • myelegans Re: Zamykają szkoły średnie 10.12.20, 20:32
          yuka12 napisała:

> Popatrz mój wcześniejszy post. Po Halloween syn wrócił na 2 tygodnie do szkoły,
          > potem kwarantanna 2 tygodnie, niecałe 2 tygodnie w szkole i znowu dom. Baardzo
          > dużo pochodził, baardzo 😒.

byly obostrzenia? jak do tej pory wygladalo? testuja uczniow przesiewowo, albo "pools"
                • myelegans Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 15:19
                  slonko1335 napisała:

> tak, w normalnym trybie stacjonarnie bez masek-tak jest też w graniczącym z nam
                  > i landzie. Nie poumierali do tej pory ...

No wiec, u nas mlody chodzi w hybrydzie, maski etc od wrzesnia, 3dni w szkole/2 w domu. Testuja przesiewowo, i ostatnio caly campus 1600 osob, 10 pozytywnych. Contact tracing od wrzesnia = zadnych ognisk na campusie, wszystko przywleczone z zewnatrz.

U nas lekarze zdrowia publicznego rekomenduja otwarcie szkol, jako, ze one nie stanowia wielkiego zagrozenia i tak sie pewnie stanie w styczniu/lutym jak zaszczepia nauczycieli.

Nauczanie specjalne dziala 100% stacjonarnie...
          • yuka12 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 00:41
            Żadnych testów. Maseczki i to wszystko.
            Ale jak ktoś z danego roku ma pozytywny test, wysyłają na kwarantannę wszystkich, którzy mogliby mieć kontakt.
            W naszej szkole jeszcze nie jest tak źle, ale w sąsiednim hrabstwie w jednej ze szkół średnich niemal co tydzień jakiś rocznik jest na kwarantannie. Ale tam chodzi z 1300 uczniów.
    • kaka-llina Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 11:36
      Ja w Anglii (Kent) wrzucili nas do tier3 ale szkoły otwarte (z trudnosciami) zamknęli córki średnią na tydzień bo zabrakło nauczycieli, wróciła w poniedziałek a w środę wysłali ja na izolacje (był kontakt, więc do swiąt juz nie wróci), młodszy właśnie dzisiaj wrócił po dwóch tyg izolacji... Ale u nas chyba najgorzej w UK jeśli chodzi o wzrost zachorowań... Ciagną te szkoły jak tylko mogą i dobrze, bo uważam, ze knajpy mozna zamknąc ale szkoły są "essential".
        • 1maja1 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 12:05
          U mnie w Midlands tez w miare dobrze idzie.
          U corki w podstawowce tylko 5 klasa byla w pazdz na kwarantannie, nikt poza tym. Co chwile ktos z pracownikow robi testy, ale sa negative. Syn w tym roku poszedl do secondary i tam troche gorzej, we wtorek wrocil po 2 tyg, by jutro miec ost dzien i ponad 4 tyg wolnego. Wczesniej inni z jego grupy byli na kwarantannie, tam tak robia wlasnie, dochodza do tego kto mila blisko kontakt z zakazonym. W srode jego House master musial isc na kwarantanne, bo ktos w jego rodzinie mial test pozytywny, ale ze on nosi maseczke caly czas, to nikt inny nie musial juz isc. I tak sie bedziemy bujac od stycznia znowu, na kogo wypadnie na tego..
      • backup_lady Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 13:15
        Hertfordshire, blisko Londynu, córka w Y1, chodzi normalnie cały czas, żadnego info o zamknięciu, ale szkoła wprowadziła dość duże jak dla mnie środki zapobiegawcze - tzn dzieci nie spotykają się między klasami na boisku (co najwyżej klasy 1 z 2, 3 z 4, 5 z 6), czy podczas lunczu, nauczyciele bez masek, ale też unikają kontaktu między klasowego, na wejściu obowiązkowe mycie rąk, zebranie zdalne, jak ktoś chce porozmawiać z nauczycielem to musi się umówić przez sekretariat Dyrektorka w regularnych mailach przypomina o zasadach, o systemie jednokierunkowym podczas przyprowadzania i odbierania, o maskach, żadna z klas nie była na zdalnym. Chyba ostatni lockdown pokazał, że prędzej zamknięcie knajp pomaga, niż szkół.
        • 1maja1 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 13:28
          Moja najmlodsza tez jest year 1 i te same zasady ostroznosci, klasy sa w swoich bubbles, year1 z 2, itd. Z siostra z year 6 w ogole sie nie widuja, a tak sie zawsze razem bawily na przerwach. Maseczek u nas nauczyciele nie nosza (przynajmniej jak przyprowadzam dziecko to nigdy nie ma), tym bardziej rodzice. Jedynie dyrektor czasem nosi i recepcjonistki, ale one raczej te przylbice czy jak to sie tam nazywa. Nudny maja ten rok szkolny, nawet nie chce pisac, co ich omija, bo mi slabo, szczegolnie najmlodsza powtarza, ze w szkole nuda, bo pamieta poprzedni rok, a po drugie nie chce narzekac, co maja powiedziec dzieci i mlodziez w Polsce😔
          • kaka-llina Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 13:49
            U nas w średniej maseczki cały czas oprócz lekcji (jak juz usiada to moga zdjąć) ale wiem, ze u córki mojej kolezanki maja nosic cały czas.. (o secondary pisze)... w podstawówce syna (Y3, juniors) , dzieci nie maja maseczek, nauczyciele przy odprowadzaniu i odbieraniu dzieci maja (rodzice też, trzeba założyć po przekroczeniu bramy)... Och i o tym co dzieci omineło nawet nie chce mi sie pisać... starsza kończyła podstawówkę a tu nie było ani prom, ani leavers parties... nic... (sami sie rodzice zgadaliśmy i coś im urzadzilismy w pobliskim parku i tyle)... Młodszy kończył infants i to samo, zadnych pozegnań itd... I teraz oboje w nowych szkołach i te wszystkie obostrzenia, serio nie wiedza jak te szkoły normalnie by funkcjonowały... Ale jeszcze raz!!! Bogu dzięki, ze jakoś, z przerwami ale jednak szkoły otwarte!!!
            • 1maja1 Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 14:26
              Mojego syna tez ominelo leavers party, ponoc w tej szkole co roku z taka pompa bylo obchodzone, ja dokladnie nie wiem, bo w miare nowa jestem w tej szkole, ale matki to byly zalamane. Zal mi dzieci, to wazne wydarzenia w ich rozwoju, np cale przedstawienie Bozonarodzeniowe, jako rodzic bylam 2 razy tutaj i po prostu dech mi zapieralo.
              W ostatni dzien szkoly przed swietami w kaplicy starsze klasy wystep koled i przemowienie lokalnego ksiedza, zawsze z jajem, bo rodzice co troche smiechem wybuchali. A same koledy i granie na instrumentach przez dzieci to brak slow jak to zawsze po mistrzowsku wykonane bylo. Pieknie coz pisac. Syn do secondary chodzi do bardzo powazanej lokalnej szkoly, z kilkusetna tradycja, co tam ta mlodziez omija to juz serio nie chce pisac. Okropny, straszny czas dla wszystkich.
              • glanaber Re: Zamykają szkoły średnie 11.12.20, 14:40
                Współczuję. W Polsce też dzieci i młodzież oprócz edukacji tracą mnóstwo rzeczy, w tym roku szkoła to tylko nudne do wyrzygu lekcje online i żadnych normalnych atrakcji sezonowych czy czegokolwiek. Córce przepadła wiosną zielona szkoła, teraz Andrzejki, Halloween, szkolne mikołajki, wigilia klasowa, zawsze były jakieś wyjścia klasowe przed świętami do kina, teatru czy na lodowisko, a teraz same testy, sprawdziany, projekty do samodzielnego zrobienia, bo semestr się skrócił i nauczyciele z ocenami gonią. Oczywiście paść się poszły wszystkie wyjścia i wycieczki nawet gdy jeszcze szkoła działała.
                Licealistka z rodziny miała iść z chłopakiem jako para na studniówkę - oczywiście nie będzie studniówki. I tak tracą bezpowrotnie dzieciństwo i młodość.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka